ویزای هلند (توریستی، تحصیلی، درمانی، سرمایه گذاری)

هلند

با آگاهی از هزینه و شرایط دریافت ویزای هلند، بهترین روش را انتخاب کنید

بسیاری از متقاضیان آرزوی سفر و دریافت اقامت کشورهای حوزه شینگن را دارند. این همه اشتیاق بی‌علت نیست، تمامی کشورهای این حوزه از رفاه بالایی برخوردارند و رشد اقتصادی مثبت آن‌ها اجازه پیشرفت سریع مالی را به افراد می‌دهد. هلند یکی از این کشورها است و ما با آگاهی از هزینه و شرایط دریافت ویزای هلند، براحتی می‌توانیم روش مناسب با شرایط فعلی و امکانات خود انتخاب کرده و در نهایت اقامت دائم هلند را دریافت کنیم.

درباره کشور هلند

هلند در شمال غربی اروپا واقع شده و از شرق با آلمان، از غرب و از راه دریا با انگلستان و از جنوب با بلژیک همسایه است. البته هلند تعدادی جزیره در آمریکای مرکزی دارد که جزو این کشور به حساب می‌آیند. پایتخت هلند آمستردام است و واحد پول این کشور نیز یورو است. این کشور مساحت چندانی ندارد اما جزو کشورهای مهم حوزه اتحادیه اروپا به حساب می‌آید و مساحت آن حدود ۴۱٫۵ کیلومتر است.

همه ما هلند را با گل‌های لاله می‌شناسیم و البته در سراسر دنیا به عنوان سرزمین آسیاب بادی نیز شناخته می‌شود. این کشور از لحاظ اقتصادی شرایط بسیار خوبی دارد و مهمترین تجارت آن با کشورهای دیگر، پرورش و تجارت گل به خصوص گل‌های لاله است. کشور هلند دارای یکی از بزرگترین بنادر اروپا است و روزانه کشتی‌های زیادی در این بنادر پهلو می‌گیرند و کانتینرهای پر از گل را به سراسر جهان صادر می‌کنند. تجارت کشور هلند تنها به اروپا محدود نشده و این کشور شرکای تجاری بسیاری در آمریکا و آسیا دارد.

لازم به ذکر است که هلند علاوه بر پرورش گل، در زمینه دامداری و کشاورزی نیز بسیار موفق و از جمله کشورهای اروپایی است که دارای بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات گیاهی و دامی است. از طرفی کشور هلند دارای ذخایر گاز طبیعی است و بخشی از استخراج خود از این منابع طبیعی را صادر می‌کند. از دیگر صنایع مهم و پردرآمد در این کشور می‌توان به صنایع کشتی سازی و صنایع محصولات شیمیایی اشاره کرد.

همه مواردی که در فوق به آن‌ها اشاره کردیم، از هلند کشوری قدرتمند با رشد اقتصادی بسیار خوب می‌سازد و به همین دلیل متقاضیان خارجی زیادی خواهان مهاجرت به این کشور هستند.

انواع ویزای هلند و شرایط دریافت ویزای هلند

هلند جزو کشورهای حوزه شینگن است و اقامت دائم در آن امتیازات بسیاری نظیر سفر به تمامی کشورهای حوزه اتحادیه اروپا بدون دریافت ویزا دارد. روش‌های بسیار متنوعی برای دریافت ویزای هلند و مهاجرت به این کشور وجود دارد که ما در ادامه هر کدام را معرفی کرده و توضیحات کاملی را در مورد شرایط دریافت ویزای هلند به هر روش ارائه خواهیم کرد. شما با داشتن این اطلاعات می‌توانید بهترین روش را انتخاب کنید.

همه متقاضیانی که قصد تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی اعم از مدرسه، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در هلند را دارند، باید ویزای تحصیلی دریافت کنند. لازم به ذکر است که دانشجویان هلند اجازه کار نداشته و در نتیجه برای تأمین هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور باید تمکن مالی داشته باشید. اگر به عنوان دانشجو ویزای تحصیلی دریافت کردید بعد از ۲ تا ۳ ماه تحصیل، خانواده شما هم اجازه دریافت ویزای همراه را خواهند داشت. لازم به ذکر است که در کلیه دانشگاه‌های هلند به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

ویزای تحصیلی هلند تنها تا زمانی اعتبار دارد که فرد در حال تحصیل باشد که حداکثر مدت آن ۵ سال است. بعد از فارغ‌التحصیلی فرد می‌تواند مجوزی دریافت کند که بر طبق آن اجازه دارد به مدت ۱ سال در خاک هلند اقامت داشته باشد تا شغلی مناسب را تصدی کند.

انواع ویزای تحصیلی هلند به شرح زیر است:

 • ویزای تحصیلی بلند مدت هلند

در این نوع ویزا، دانشجو اجازه اقامت تحصیلی در هلند را به مدت ۵ سال خواهد داشت.

 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت هلند

این نوع ویزا بیشتر برای کسانی صادر می‌شود که قصد گذراندن دوره‌های آموزشی یا دوره‌های فنی و حرفه‌ای را در کشور هلند دارند. دوره آموزشی باید کمتر از ۳ ماه باشد و دانشجو قادر به مکالمه به زبان هلندی باشد.

برای اینکه دانشجو بتواند ویزای تحصیلی هلند را دریافت کند باید مدارک زیر را ارائه داده و شرایط زیر را داشته باشد:

 • پاسپورت شما باید دارای اعتبار کافی برای اقامت باشد،
 • مدارک و سوابق تحصیلی به همراه ترجمه رسمی آن‌ها را باید ارائه دهید،
 • باید نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه انتخابی خود در هلند را ارائه دهید،
 • هزینه دریافت ویزا را باید پرداخت کنید و رسید آن را داشته باشید،
 • از آنجایی که به عنوان دانشجو اجازه کار در هلند را ندارید، باید مدارکی دال بر تمکن مالی خود را ارائه دهید. حداقل هزینه یک دانشجو در هلند مبلغی حدود ۸۵۰ یورو در ماه است،
 • به عنوان یک متقاضی باید با ارائه انگیزه نامه هدف خود از تحصیل در هلند را بیان کنید،
 • باید اجازه نامه جهت اقامت موقت یا MVV ارائه دهید،
 • باید مدرک آزمون آیلتس را ارائه دهید،
 • برای دریافت ویزای تحصیلی هلند باید یکی از بیمه‌های درمانی این کشور را انتخاب کرده و تحت پوشش آن قرار بگیرید. لازم به ذکر است که حداقل ۳ ماه پس از ورود به خاک هلند نیز باید آزمایش سل انجام دهید در غیر اینصورت امکان دارد ویزای شما باطل شود.

ویزای کاری هلند

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم هلند منابع زیادی برای رشد اقتصادی دارد و همین موضوع باعث شده تا این کشور نرخ بیکاری پایینی داشته باشد. به همین دلیل هم افراد زیادی متقاضی مهاجرت کاری به این کشور هستند.

در بخش ویزای تحصیلی هلند اشاره کردیم که همه دانشجویان خارجی می‌توانند بعد از فارغ‌التحصیلی به مدت یک سال اجازه اقامت در هلند را دریافت کنند تا شغل مناسبی را تصدی کنند. اما اگر از ابتدا بخواهیم به عنوان نیروی کار وارد این کشور شویم باید چکار کنیم؟

برای اینکه بتوانید به عنوان نیروی کار وارد خاک هلند شوید، باید از یکی از شرکت‌های هلندی پیشنهاد شغلی دریافت کنید. این پروسه کمی سخت و البته طولانی است چون احتمال دریافت پیشنهاد کاری از کارفرماهای هلندی اندکی پایین است. علاوه بر این کارفرما باید اثبات کند که هیچ فرد مقیم هلند یا ساکن کشورهای حوزه اتحادیه اروپا نمی‌تواند شغل مورد نظر را تصدی کند و در نتیجه وی برای شما پیشنهاد شغلی ارسال کرده است.

به طور کلی ویزای کاری هلند به چند حالت زیر صادر می‌شود:

 • ویزای کاری هلند GVVA، این نوع ویزا تنها برای شهروندان خارج از حوزه اتحادیه اروپا صادر می‌شود. در این شرایط فرد باید یک پیشنهاد کاری از کارفرما داشته باشد. حداقل مدت زمان این نوع ویزای کاری ۳ ماه است و متقاضی می‌تواند با تمدید قرارداد کاری خود آن را تا مدت ۳ سال تمدید کند.
 • ویزای کارمند عادی یا ویزای کارگر مهاجر که مدت اعتبار آن ۹۰ روز است با این ویزا متقاضی می‌تواند به مدت ۳ ماه در یک دوره ۶ ماهه در هلند اقامت داشته باشد. این ویزا تحت عنوان ویزای کاری کوتاه مدت هلند نیز شناخته می‌شود.
 • ویزای کاری بازگشت، این نوع ویزا برای مهاجران خارجی صادر می‌شود که در هلند مشغول به کار هستند اما برای مدت کوتاهی می‌خواهند از خاک این کشور خارج شوند. این ویزا به منظور جلوگیری از منقضی شدن اقامت فرد صادر می‌شود و مدت اعتبار آن ۳ ماه است و می‌تواند با توجه به شرایط خاص متقاضی تا ۱ سال نیز تمدید شود.
 • ویزای کار معمولی که نیازمند قرارداد کاری با یک کارفرمای هلندی است.
 • ویزای کار فصلی که بیشتر برای صنعت کشاورزی هلند صادر شده و مدت اعتبار آن ۲۴ هفته است.
 • ویزای نیروی کار بسیار ماهر که برای افراد با تخصص و دانش فنی صادر می‌شود.

ویزای تجاری هلند

متقاضیانی که به دلیل فعالیت‌های تجاری و گسترده خود با کشور هلند همواره در حال سفر به این کشور هستند، می‌توانند از ویزای تجاری هلند استفاده کنند. این نوع ویزا می‌تواند با هدف تجارت با کشور هلند، برگزاری کنفرانس، کنسرت و نمایشگاه در این کشور باشد. لازم به ذکر است که در این شرایط متقاضی نباید هیچگونه مبلغی را تحت عنوان حقوق و … از ارگان‌ها و نهادهای دولتی کشور هلند دریافت کند.

 • ویزای سرمایه گذاری هلند

سرمایه گذاری در هلند از طریق خرید ملک امکان‌پذیر است اما فرد متقاضی نمی‌تواند از این طرق اقامت هلند را دریافت کند. برای خرید ملک در هلند به حداقل ۲۰۰ هزار یورو سرمایه نیاز دارید.

اما اگر به دنبال اخذ اقامت دائم هلند از طریق سرمایه گذاری هستید، باید با در دست داشتن سرمایه‌ای حدود ۵۰ هزار یورو، شرکتی در این کشور ثبت کنید. در نتیجه پس از ۵ سال می‌توانید برای خودتان، همسرتان و فرزندان زیر ۱۸ سال خود، اقامت دائم دریافت کنید.

لازم به ذکر است که از طریق خرید اوراق قرضه دولتی نیز می‌توانید پس از ۵ سال اقامت دائم هلند را دریافت کنید.

 • ویزای عبور یا Transit

ویزای عبور یا Transit به منظور حمل و نقل فرودگاهی صادر شده و در واقع نوعی ویزای شینگن گرید A است. متقاضی با داشتن این ویزا می‌تواند بدون داشتن اجازه ورود به محدوده هوایی کشورهای عضو شینگن نظیر هلند سفر کند. علت صدور این نوع ویزا برای هلند این است که این کشور در مسیر مقصد شما قرار دارد.

داشتن این ویزا به مفهوم اجازه خروج از فرودگاه نیست و متقاضی باید تا زمانیکه به کشور مقصد خود پرواز کند، در فرودگاه بماند. در واقع ویزای عبور این امکان را به افراد می‌دهد که در شرایط خاص و در صورت لزوم بتوانند پرواز خود به کشور مقصد را در فرودگاه هلند تغییر دهند.

 • ویزای تحقیق و مطالعه یا گذراندن دوره کارورزی

این ویزا کوتاه مدت است و مدت اعتبار آن ۹۰ روز است. همانطور که از نامش پیداست به منظور انجام تحقیق و مطالعه یا گذراندن دوره کارورزی صادر می‌شود.

 • ویزای ملاقات با دوستان و اعضای خانواده

متقاضیانی که خانواده یا دوستانی مقیم هلند دارند، می‌توانند از این ویزا استفاده کنند. لازم به ذکر است که یکی از اصلی‌ترین مدارک برای این نوع ویزا، دعوتنامه از سوی خانواده و دوستان است.

مدارک لازم برای دریافت ویزای هلند از طریق دعوتنامه به شرح زیر است:

 • دعوتنامه رسمی
 • مدت زمان دقیق اقامت
 • ارائه توضیحات کامل مبنی بر قصد از سفر

ویزای درمانی هلند

همانطور که از نامش پیداست به منظور معالجه پزشکی یا هرگونه درمان دیگری و با اعتبار ۹۰ روزه صادر می‌شود. این ویزا به بیمار اجازه ورود به یکی از مراکز درمانی کشورهای حوزه شینگن را می‌دهد. لازم به ذکر است که پس از اتمام اعتبار باید به کشور خود باز گردید، پس اگر احساس می‌کنید که ممکن است طول درمان شما بیشتر از ۹۰ روز طول بکشد، از این طریق اقدام نکنید.

در این شرایط بهتر است ویزای ملی برای معالجه پزشکی با طول درمان بیشتر از ۹۰ روز را دریافت کنید. شرایط دریافت ویزای درمانی هلند به شرح زیر است:

 • باید مدارک پذیرش در مرکز درمانی در هلند را ارئه دهید، این مدرک باید نشان دهنده این باشد که متخصصین آن مرکز می‌توانند بیماری شما را درمان کنند.
 • نامه‌ای توسط پزشک متخصص شما در کشور مبداء باید صادر شود که نشان دهد شما به عنوان بیمار وی نیاز به درمان در یکی از کشورهای حوزه شینگن دارید.
 • پزشک شما در کشور مبداء باید مدارک لازم شامل تاریخچه پزشکی و نتیجه درمان تا آن زمان را صادر کند.
 • باید اثبات کنید که تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های درمان در کشورهای حوزه شینگن را دارید.
 • پزشک شما در کشور مبداء باید مکاتباتی با پزشک هلندی داشته باشد و این مکاتبات باید ارائه شوند.

اگر به عنوان همراه بیمار قصد سفر به کشورهای حوزه شینگن را دارید باید ویزای درمانی دریافت کنید. با این تفاوت که علاوه بر مدارک و مستندات فوق باید ارتباط خود با بیمار را نیز اثبات کنید. لازم به ذکر است که بیمار پس از اتمام مدت اعتبار ویزای درمانی خود باید خاک هلند را ترک کند، اما اگر وی شرایطی داشته باشد که در صورت انجام این کار جانش به خطر می‌افتد، می‌تواند با ارائه مدارک مربوطه ویزای خود را تمدید کند.

ویزای بازگشت هلند یا Return

این ویزا مناسب متقاضیانی است که کارت اقامت یا شناسه خود را گم کرده‌اند یا اعتبار کارت آن‌ها تمام شده است. در این شرایط با ارائه مدارک لازم و پرداخت ۱۵۰ یورو می‌توانند این ویزا را دریافت کنند.

ویزای توریستی هلند یا ویزای گردشگری هلند

همانطور که از نامش پیداست این ویزا به منظور سفر تفریحی صادر می‌شود. ویزای کوتاه مدت گردشگری در واقع برای هدف بازدید از منطقه شینگن صادر شده و شامل سفر دریایی، سفر به شهرها و بازدید از اماکن تفریحی است. ویزای توریستی هلند به ۲ صورت زیر است:

 • ویزای مولتی یا Multiple: این ویزا با نام “چند بار ورود” نیز شناخته می‌شود و با دریافت آن می‌توانید در بازه زمانی ۶ ماه، چندین بار به کشورهای حوزه شینگن نظیر هلند سفر کنید.
 • ویزای Single: با ویزای Single یا به عبارتی “یکبار ورود”، تنها می‌توانید یکبار وارد حوزه شینگن شده و اجازه دارید به مدت ۹۰ روز در کشورهای این حوزه نظیر هلند اقامت داشته باشید.

فرایند اخذ ویزای توریستی کشور هلند

قبل از اقدام:

 • می بایست حداقل ۱۵ روز پیش از سفر اقدام به درخواست ویزا نمائید.
 • شما می توانید درخواست خود را ۳ ماه زودتر از تاریخ خروج برنامه ریزی شده ارسال نمائید.
 • توصیه می شود تا زمانی که ویزا صادر نشده است اقدام به خرید بلیط نکنید.
 • قبل از ارائه مدارک بصورت فیزیکی، می بایست درخواست خود را آنلاین ثبت نمائید.
 • هنگامی که مدارک ارسال شد، از شما برای اخذ انگشت نگاری دعوت به عمل خواهد آمد.
 • این امکان وجود دارد که از شما برای انجام مصاحبه دعوت شود و یا درخواست مدارک بیشتر گردد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی هلند

مرحله اول:

کلیه مدارک مورد نیاز بایستی ترجمه برابر اصل به زبان انگلیسی یا هلندی شوند.

الزامات کلی برای کلیه متقاضیان دریافت ویزای توریستی:

 1. دریافت فرم درخواست ویزا و تکمیل آن.
 2. پاسپورت معتبر:
 • پاسپورت می بایست حداقل تا ۳ ماه پس از تاریخ خروج شما از کشورهای شنگن اعتبار داشته باشد.
 • پاسپورت می بایست حداقل ۲ صفحه خالی داشته باشد.

۳٫کپی مدارک:

 • صفحه مربوط به اطلاعات شخصی
 • ویزاهای قبلی و کلیه تمبرهای ورودی و خروجی سفرهای قبلی

– شناسنامه:

 • در صورت درخواست ویزای توریستی برای افراد زیر ۱۸ سال، مدارک زیر مورد نیاز است:
 • شناسنامه
 • کارت ملی فرزند و والدین
 • رضایت نامه پدر و مادر مبنی بر اجازه خروج فرزندشان از کشور.
 1. مدارک مربوط به اقامت قانونی:

مدارک مربوط به اقامت قانونی در کشور خودتان که از آن برای ویزا اقدام کرده اید. مدارکی نظیر پاسپورت، ویزا یا اجازه اقامت. در نظر داشته باشید که اجازه اقامت می بایست تا ۳ ماه بعد از تاریخ خروج از کشورهای شنگن اعتبار داشته باشد.

 1. عکس:
  عکس پاسپورتی که می بایست طی ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد.
 1. ارائه مدارک برای اثبات سفر:
 • رزرو سفر به نام متقاضی
 • مدارکی که نشاندهنده قصد شما برای ورود به کشور هلند برای اهداف توریستی باشد.
 • رزرو هتل برای مدت زمان اقامت.
 • گواهی گردش حساب حساب بانکی مربوط به ۳ ماهه اخیر.
 • در صورتی که شاغل هستید: ارائه گواهی از طرف کارفرما که در آن مدت زمان غیبت شما ذکر شده باشد.
 1. مدارک و مستنداتی که بیانگر این موضوع باشد که شما قصد بازگشت با کشورتان را دارید پس از اتمام سفر:
 • قرارداد همکاری با مجموعه ای که در آن مشغول به کار هستید و یا مدارکی که نشان دهنده این مطلب یاشد که در کشور خودتان مشغول به کار هستید.
 • مدارکی که نشان دهنده تحصیل شما در کشور خودتان است.
 • مدارکی که نشان دهنده تحصیل فرزندان شما در کشور خودتان است.
 • مدارکی که بیانگر این موضوع است باشد که شما دارای خانه یا سایر اموال با ارزش در کشور خودتان هستید، نظیر گواهی مالکیت اموال در ایران.
 1. ارائه مدارک مربوط به بیمه درمانی:
 • بیمه شما می بایست در کل منطقه شنگن و برای مدت زمانی که شما در کشور هلند اقامت دارید، اعتبار داشته باشد.
 • بیمه شما می بایست حداقل تا ۳۰ هزار یورو هزینه های پزشکی از جمله خدمات درمانی بیمارستان و درمان اضطراری و بازگشت (در صورت فوت) را پوشش دهد.
 • چنانچه بیمه گر شما سند رسمی به شما ارائه ندهد، شما می بایست بیمه سفر با پوشش پزشکی مناسب تهیه نمائید.

مرحله دوم:

ثبت نام اینترنتی و واریز وجه

شما باید قبل از تحویل مدارک، در سامانه اینترنتی مربوطه ثبت نام نمائید.

هزینه درخواست ویزای توریستی کشور هلند ۶۰ یورو می باشد. کودکان کمتر از ۶ سال از پرداخت هزینه معاف هستند. هزینه مربوط به درخواست ویزا برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال، ۳۵ یورو است.

مرحله سوم:

تحویل مدارک به صورت فیزیکی

مدارک زیر باید ارائه شود:

 • پرینت تائیدیه ثبت نام در پرتال مربوط با درخواست ویزا.
 • چک لیست و ارائه مدارک درخواستی.
 • پاسپورت (حداقل باید تا ۳ ماه بعد از تاریخ خروج از کشورهای شنگن اعتبار داشته باشد و حداقل دو برگه آن سفید باشد.)
 • دو قطعه عکس ۳ در ۴ با زمینه سفید مربوط به ۶ ماه گذشته. این تصویر می بایست مورد مورد تأیید سفارت قرار گیرد.
 • بیمه سفر.
 • ترجمه کپی شناسنامه و کارت ملی.

مرحله چهارم:

وقت سفارت و مصاحبه برای اخذ ویزای توریستی هلند

برای اخذ ویزای توریستی هلند انجام مصاحبه الزامی است. کلیه متقاضیان باید با وقت قبلی به سفارت مراجعه کنند. تعیین وقت قبلی از طریق ارسال ایمیل به appt.netherlands@vfshelpline.com انجام می پذیرد.
ایمیل ارسالی باید حاوی: نام و نام خانوادگی متقاضی دریافت ویزا، شماه گذرنامه، تاریخ تولد، تاریخ انقضای گذرنامه، ملیت، تاریخ پرواز، شماره تماس، تاریخ مورد نظر برای ملاقات و آدرس ایمیل برای تائید وقت باشد.

به طور کلی، زمان بندی های مربوط به تعیین وقت سفارت متغیر بوده و فصلی که برای اخذ ویزای توریستی هلند انتخاب می کنید بسیار مهم است. در صورتی که طبق زمان اعلام شده در سفارت نباشید، تا یک ماه حق دریافت وقت سفارت نخواهید داشت.

مرحله پنجم:

مدت زمان بررسی ویزا:

فرایند بررسی برای متقاضیان در ایران به طور معمول ۱۵ روز به طول می انجامد. در برخی موارد، درخواست ها به اداره مهاجرت ارسال می شود که فرایند بررسی در این موارد تا ۳۰ روز به طول می انجامد. در موارد استثناء، ممکن است ۶۰ روز زمان ببرد تا اداره مهاجرت تصمیم گیری کند.

نحوه اعلام نتایج درخواست ویزای توریستی:

نتایج درخواست مربوط به ویزای توریستی کشور هلند از طریق ایمیل به متقاضیان اعلام می شود. چنانچه نتیجه تصمیم سفارت در ارتباط با ویزای شما منفی باشد، پاسپورت شما به همراه نامه ای رسمی که در آن دلیل رد درخواست شما اشاره شده است به شما داده خواهد شد.

ویزای رویداد‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و مذهبی هلند

این نوع ویزا به صورت کوتاه مدت بوده و برای اهدافی چون شرکت در رویدادهای فرهنگی، مسابقات ورزشی و یا به عنوان اعضای ساخت یک فیلم با اعتبار ۹۰ روزه صادر می‌شود.

ویزای فرش نارنجی هلند یا OCVF

ویزای فرش نارنجی یا Orange Carpet Visa تنها برای افرادی صادر می‌شود که به دلیل مراودات کاری یا مناسبات کاری به صورت مکرر به کشور هلند سفر می‌کنند. این افراد برای هر بار سفر به ویزای شینگن نیاز دارند و به جای این کار می‌توانند ویزای فرش نارنجی هلند را دریافت کنند.

تمامی کارمندان یا مدیرانی که می‌خواهند این نوع ویزا را دریافت کنند باید مدارک و اسناد مرتبط با سفرهای کاری خود با کشور هلند را ارائه دهند. البته ارائه مدارک کافی نیست و متقاضی باید بتواند افسر سفارت هلند را برای دریافت ویزای فرش نارنجی متقاعد کند.

دریافت ویزای فرش نارنجی هلند مزایای بسیاری برای متقاضی دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • این ویزا برای چندین بار سفر با محوریت مناسبت کاری به هلند اعتبار دارد.
 • نیازی نیست متقاضی هر بار که می‌خواهد این چنین سفری به هلند داشته باشد از سفارت این کشور وقت گرفته و مدارک ارائه دهد.
 • ویزای فرش نارنجی هلند به مدت ۵ سال اعتبار دارد و در نتیجه هر ۵ سال یکبار متقاضی باید جهت تمدید ویزا درخواست ارائه دهد.
 • ویزای فرش نارنجی باعث می‌شود اعتبار ویزای متقاضی افزایش پیدا کند.

ویزای منطقه کارائیب هلند

شاید نام این ویزا برای برخی از افراد عجیب به نظر برسد. اما کشور هلند چندین جزیره در دریای کارائیب دارد که متقاضی برای ورود به آن‌ها باید ویزا دریافت کند، علت این نام‌گذاری هم تنها همین مورد است. کسانی که این ویزا را دریافت می‌کنند می‌توانند به جزایر سنت مارتین، بونیر، آروبا، کورسائو و سنت یوستیش سفر کنند. ۲ نوع ویزای منطقه کارائیب هلند صادر می‌شود که به شرح زیر هستند:

 • ویزای کوتاه مدت که ۹۰ روز اعتبار دارد.
 • ویزای بلند مدت که ۶ ماه اعتبار داشته و متقاضی می‌تواند به مدت ۹۰ روز به صورت پیوسته در این کشور اقامت کند.

ویزای بلندمدت هلند یا MVV

همه متقاضیانی که می‌خواهند بیشتر از ۹۰ روز در خاک هلند حضور داشته باشند، باید ویزای بلند مدت دریافت کنند. با این ویزا می‌توانید به صورت موقت اما بیشتر از ۹۰ روز در هلند اقامت داشته باشید. لازم به ذکر است که در ویزای MVV باید مدارک لازم برای تمکن مالی خود را ارائه دهید. از جمله مهمترین امتیازات ویزای بلند مدت MVV این است که فرد متقاضی تحت عنوان یک فرد ساکن در هلند وارد خاک این کشور می‌شود و دیگر به عنوان توریست شناخته نخواهد شد. متقاضیان برای دریافت این نوع ویزا باید در آزمون مهارت‌های گفتگو به زبان هلندی شرکت کرده و حدنصاب لازم را دریافت کنند.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای بلند مدت MVV به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • بیمه مسافرتی
 • انگیزه نامه و توضیح علت سفر
 • مدارک تمکن مالی

مدارک لازم برای دریافت ویزای هلند

تفاوتی ندارد که متقاضی از چه طریقی اقدام به دریافت ویزای هلند می‌کند، در هر حالت باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • پاسپورت با اعتبار حداقل ۷ ماهه و دارای حداقل ۲ صفحه خالی
 • ۲ قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • انگیزه نامه و مشخص کردن علت و هدف از سفر به هلند و مدت اقامت در خاک این کشور
 • ارائه مدارک تمکن مالی
 • بیمه مسافرتی
 • فرم پر شده درخواست ویزای هلند
 • ارائه مدارک هتل یا دیگر محل اقامت
 • ارائه مدارک شناسایی
 • اثبات بازگشت به کشور مبداء بلافاصله پس از پایان اعتبار ویزا
 • ارائه مدارک لازم شامل پذیرش تحصیلی برای دانشجویان یا ارائه پیشنهاد شغلی برای کارمندان و کارگران
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه، در صورت دریافت ویزای کاری
 • پرداخت هزینه‌های اخذ ویزا

هزینه دریافت ویزای هلند

هزینه دریافت ویزا در کشورهای حوزه شینگن تفاوتی با هم ندارند و تقریباً یکسان هستند. به صورت کلی هزینه دریافت ویزای هلند به شرح زیر است:

 • ­هزینه ویزا برای بزرگسالان: ۸۰ یورو
 • هزینه ویزا برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال: ۴۰ یورو
 • هزینه ویزا برای کودکان زیر ۶ سال: رایگان
 • هزینه ویزا برای دیپلمات، ماموریت اداری، شهروندان حوزه اتحادیه اروپا و محققان: رایگان

نحوه دریافت وقت سفارت هلند در ایران

برای اینکه بتوانید ویزای هلند را دریافت کنید، باید مدارک لازم را به سفارت این کشور در ایران ارائه کنید که نیازمند دریافت وقت سفارت است. حداقل ۳ ماه قبل از سفر به هلند باید وقت سفارت را دریافت کنید و قبل از مراجعه به سفارت نیز باید مدارکی که در بالا به آن‌ها اشاره کرده‌ایم را آماده کرده باشید.

سخن پایانی

ما تلاش کردیم تا در این مقاله در مورد شرایط دریافت ویزای هلند اطلاعات کامل و مفصلی را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با توجه به شرایط خود بهترین روش مهاجرتی را انتخاب کنید. همانطور که مطالعه کردید در بخشی از مقاله در مورد هزینه دریافت ویزای هلند نیز صحبت کردیم تا با حداقل هزینه‌های لازم برای شروع آشنا شوید. امیدواریم که این مطالب توانسته باشد به تمامی سوالات شما در مورد مهاجرت به کشورهای حوزه شینگن پاسخ داده باشد. اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید کارشناسان و وکلای مجرب ما در صباپلن پاسخگوی شما هستند. شما کدام نوع ویزا را برای مهاجرت به هلند انتخاب می‌کنید؟

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت به هلند را در اختیارتان قرار میدهند

با تکمیل فرم مشاوره مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت را در اختیارتان قرار میدهند

فرم مشاوره رایگان

[کل: 1 میانگین: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.