سرمایه گذاری در نیوزیلند

شاخص‌های اقتصادی مؤثر و انواع روش‌های سرمایه‌ گذاری در نیوزیلند

روش‌های مختلفی برای سرمایه‌ گذاری در کشورهای خارجی وجود دارد اما همه آن‌ها به دریافت اقامت دائم و تابعیت آن کشور ختم نمی‌شوند. بنابراین به عنوان یک سرمایه‌ گذار باید با انواع روش‌ها و مدارک و بودجه لازم برای این کار آشنا شوید تا هم حساب شده عمل کنید و هم به هدف اصلی خود یعنی تابعیت آن کشور دست پیدا کنید. ما در این مقاله به طور خاص به سرمایه گذاری در نیوزیلند می‌پردازیم و از شاخص‌های اقتصادی، نرخ مصادره اموال، نرخ مالیات و روش‌هایی خواهیم گفت که از طریق آن‌ها می‌توانید اقامت دائم نیوزیلند و سپس پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

Information of New Zealand currency | Global Exchange - Currency exchange services

آیا نیوزیلند کشور مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی است؟

برای پاسخ به این سوال باید ابتدا شرایط اقتصادی، نظام حقوقی، نظام مالیاتی، روابط خارجی، نرخ بهره بانکی، نرخ تورم، میزان تولید ناخالص داخلی، نرخ مصادره اموال و انواع روش‌های سرمایه گذاری در نیوزیلند را بررسی کنیم.

کشور نیوزیلند قراردادهای تجاری بسیاری با کشورهای خارجی داشته و بیش از ۳۰ درصد تولید ناخالص داخلی خود را نیز صادر می‌کند. این کشور دارای اقتصادی پایدار بوده و نظام مالیاتی آن نیز بسیار کارآمد است. سرمایه‌ گذاری از طریق کارآفرینی یا ایجاد کسب و کاری تازه باعث ایجاد اقتصادی پویا، رقابتی و در عین حال پایدار شده است. فساد پایین سازمان‌ها نیز عامل دیگری برای رشد مثبت اقتصاد این کشور است.

معرفی شاخص‌های اقتصادی تأثیرگذار برای سرمایه گذاری در نیوزیلند

جالب است بدانید که دولت نیوزیلند متعهد شده تا شرایط اقتصادی را برای سرمایه گذاری همه افراد فراهم کند. در همین راستا تلاش کرده تا میزان مالیات بر درآمد برخی از مشاغل را کاهش داده و همینطور حداقل دستمزد را نیز افزایش دهد. به این ترتیب افراد توانایی سرمایه گذاری در این کشور را خواهند داشت.

یکی از مهمترین شاخص‌ها و فاکتورهایی که باید برای سرمایه گذاری خارجی در نظر بگیرید، نرخ تولید ناخالص داخلی یا GDP است. تولید ناحالص داخلی کشور نیوزیلند در طی سال‌ها‌ی گذشته رشد مثبت و بسیار خوبی داشته که نشانه و معیاری مهم برای اندازه‌گیری میزان رشد اقتصادی این کشور است. نرخ تولید ناخالص داخلی معمولاً در طی یک دوره یک ساله و بر اساس مجموع میزان ارزش کالاهای تولید شده توسط یک کشور اندازه‌گیری می‌شود. نرخ تولید ناخالص داخلی نیوزیلند در سال‌های گذشته بیشتر از ۴۰۰ هزار دلار آمریکا بوده است.

شاخص اقتصادی دیگری که بر سرمایه گذاری در نیوزیلند تأثیرگذار است، نرخ مالیات در این کشور است. این نرخ از آن جهت اهمیت دارد که هر چقدر بالاتر باشد به تبع آن میزان سود سرمایه گذار کمتر خواهد بود. بنابراین پایین بودن این شاخص اقتصادی اهمیت بالایی برای سرمایه گذاران خارجی دارد. نرخ مالیات کشور نیوزیلند در سال‌های گذشته عددی ثابت و حدود ۳۲ درصد بوده که نرخ متعادلی برای هر سرمایه گذاری است.

استانداردهای سرمایه گذاری در نیوزیلند

یکی از مهمترین استانداردها برای سرمایه گذاری در نیوزیلند، نرخ مصادره اموال است. همانطور که می‌دانید این شاخص توسط بانک جهانی تعیین می‌شود و عددی بین ۱ تا ۷ است. بر طبق این شاخص کشوری که دارای نرخ مصادره اموال ۷ است بیشترین احتمال مصادره اموال سرمایه گذار خارجی را داشته و در نتیجه بیشترین میزان ریسک برای سرمایه گذاری خارجی را دارد. اما هر چقدر که این عدد کوچکتر بوده و به ۱ نزدیکتر شود، نرخ مصادره اموال نیز کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین اگر کشوری دارای نرخ مصادره اموال ۱ باشد، کمترین احتمال مصادره اموال یک سرمایه گذاری خارجی وجود داشته و در نتیجه کمترین ریسک سرمایه گذاری را نیز دارد.

کشور نیوزیلند سال‌ها است که دارای نرخ مصادره اموال ۱ بوده و در نتیجه به دلیل نحوه برخورد صحیح نظام قضایی این کشور با سرمایه‌ گذاران خارجی و عدم تبعیض بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی، بستر بسیار مناسبی است تا از این طریق بتوانید ویزای این کشور و سپس اقامت دائم را اخذ نمایید. همه این موارد نشان دهنده امنیت بالا و ریسک پایین دریافت ویزای سرمایه گذاری نیوزیلند است.

مزایای سرمایه گذاری در نیوزیلند

سرمایه گذاری در هر کشور خارجی مزایا و امکاناتی را برای فرد فراهم می‌کند که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زبان رسمی این کشور انگلیسی است و بنابراین نیازی نیست مدرک زبان نیوزیلندی ارائه دهید.
 • نیوزیلند روابط اقتصادی خوبی با کشورهای دیگر دارد و شما نیز به عنوان یک سرمایه گذار می‌توانید با این کشورها داد و ستد داشته باشید.
 • مانند شهروندان نیوزیلندی می‌توانید از خدمات بهداشتی و درمانی این کشور استفاده کنید.
 • نرخ بیکاری این کشور پایین است و در نتیجه همراهان شما می‌توانند شغلی مناسب تصدی کنند.
 • شهروندان و افراد مقیم کشور نیوزیلند و افرادی که پاسپورت این کشور را دارند به راحتی می‌توانند بدون دریافت ویزا به حداقل ۱۷۲ کشور دنیا سفر کنند.
 • دانشگاه‌های این کشور دارای اعتبار بالایی در سطح جهانی هستند و در نتیجه فرزندان شما می‌توانند در محیطی علمی و مدرن تحصیل کنند.
 • پس از گذشت چند سال از سرمایه گذاری و پرداخت منظم و به موقع مالیات می‌توانید برای دریافت اقامت دائم و سپس پاسپورت نیوزیلندی اقدام کنید.

انواع روش‌های سرمایه گذاری در نیوزیلند

 • سرمایه گذاری در نیوزیلند از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در نیوزیلند از طریق ثبت شرکت از روش‌هایی است که منجر به دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور می‌شود. البته لازم به ذکر است که تنها با ثبت شرکت، نمی‌توانید اقامت دائم بگیرید و باید شرکت شما فعالیت داشته، نیرو استخدام کند و مالیات نیز پرداخت کند. در این روش متقاضی می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز اقامت دریافت کند. سرمایه گذاری در نیوزیلند از طریق ثبت شرکت به دو دسته تقسیم می‌شود که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

 • در این روش متقاضی باید به مدت ۳ سال مبلغی حدود ۱۰ میلیون دلار نیوزیلند را در این کشور سرمایه‌ گذاری کند. در این روش سرمایه گذار باید هر سال به مدت حداقل ۴۴ روز در نیوزیلند اقامت داشته باشد یا اینکه در مدت ۳ سال باید به مدت ۸۸ روز در این کشور زندگی کند. از جمله شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری از این طریق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • همراهان متقاضی به مدت یک سال فرصت دارند تا در کشور نیوزیلند به او ملحق شوند، در غیر این صورت باید مجدداً برای دریافت اقامت درخواست دهند.
 • در طول سه سال، سرمایه متقاضی در نیوزیلند بررسی شده و در سال دوم استعلام می‌شود بنابراین متقاضی تنها ۳ ماه فرصت دارد تا سرمایه گذاری خود در این کشور را به دولت نیوزیلند ثابت کند.
 • در این روش متقاضی باید مبلغی حدود ۳ میلیون دلار نیوزیلند را برای مدت حداقل ۴ سال در این کشور سرمایه گذاری کرده و در مدت ۴ سال نیز هر ساله حداقل ۱۴۶ روز در نیوزیلند اقامت داشته باشد. در نتیجه متقاضی تا پایان زمان ۴ سال باید به مدت حداقل ۴۴۰ روز را در نیوزیلند زندگی کند. سرمایه گذاری از این طریق دارای الزاماتی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:
 • سن متقاضی نباید بالاتر از ۶۵ سال باشد.
 • متقاضی باید حداقل مدرک آزمون آیلتس سطح ۳ را ارائه دهد.
 • متقاضی باید در طی ۴ سال سطح زبان انگلیسی خود را بهبود داده و اقدام به یادگیری زبان نیوزیلندی کند.
 • متقاضی باید حداقل ۳ سال سابقه فعالیت در زمینه کاری شرکت ثبت شده داشته باشد.
 • همسر متقاضی باید دارای مدرک حداقل سطح ۳ آزمون آیلتس باشد.

 • سرمایه گذاری در نیوزیلند از طریق کارآفرینی

با سرمایه گذاری در نیوزیلند از طریق کارآفرینی می‌توانید پس از ۳ سال اقامت دائم دریافت نمایید. پس از اینکه بیزنس پلن بررسی و تأیید شد، به شما یک ویزای یک ساله تعلق می‌گیرد تا بتوانید شرکت خود را ثبت کرده و امور مربوط به آن را انجام دهید. در این روش حداقل سرمایه‌ای که نیاز دارید، ۱۰۰ هزار دلار نیوزیلند است. سرمایه گذاری در نیوزیلند از طریق کارآفرینی شامل مراحل زیر است:

 • مرحله راه‌اندازی کسب و کار
 • شروع کسب و کار و اثبات سودآور بودن آن

 • سرمایه گذاری در نیوزیلند از طریق خرید ملکOur new society | New Zealand Geographic

خرید خانه در نیوزیلند به طور مستقیم منجر به دریافت اقامت دائم این کشور نخواهد شد بنابراین شما به عنوان یک سرمایه‌ گذار می‌توانید از این طریق وارد خاک کشور نیوزیلند شده و سپس از طریق ثبت شرکت یا کارآفرینی اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور و سپس تابعیت کنید. قیمت ملک در نیوزیلند بسته به شهر یا منطقه مورد نظر و متراژ خانه می‌تواند متفاوت باشد اما معمولاً بین ۸۵ هزار دلار تا ۱۸۰ هزار دلار نیوزیلند خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در نیوزیلند از طریق خرید ملک به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
 • مدارک تمکن مالی برای خرید ملک مانند پرینت حساب بانکی
 • مدرک آزمون آیلتس با حداقل سطح ۶
 • گواهی سلامت
 • مدارک ازدواج یا طلاق در صورت وجود

همانطور که مطالعه کردید ما تمامی شرایط لازم برای سرمایه گذاری در نیوزیلند اعم از شاخص‌های اقتصادی، میزان تولید ناحالص داخلی، نرخ مالیات و انواع روش‌های سرمایه گذاری را بررسی کردیم و امیدواریم با کمک این اطلاعات بتوانید برای دریافت اقامت دائم این کشور موفق عمل کنید. شما کدامیک از روش‌های سرمایه گذاری در نیوزیلند که به آن‌ها اشاره کردیم را برای مهاجرت به این کشور انتخاب می‌کنید؟

[کل: 0 میانگین: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.