شرایط اقامت در سوئد

شرایط اخذ اقامت در سوئد

شرایط اقامت در سوئد

 

سوئد از بهترین کشورهای حوزه اسکاندیناوی است. مردم این کشور از مرفه ترین مردم جهان هستند و نرخ بیکاری در این کشور بسیار کم است. به همین خاطر هر سال افراد زیادی با ویزاهای گوناگون،‌ به این کشور مهاجرت می کنند. راه های مختلفی برای مهاجرت به سوئد وجود دارد و افراد با استفاده از این روش ها امکان اخذ اقامت دائم این کشور را پیدا می کنند. افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم سوئد می‌شوند، می توانند به راحتی بدون ویزا به سایر کشورهای حوزه شنگن هم سفر کنند. مهاجرت تحصیلی،‌ کاری، سرمایه گذاری، خرید ملک،‌ تولد و ازدواج از مهم ترین روش های مهاجرت به سوئد است.

 

مهاجرت تحصیلی به سوئد

سوئد دارای سیاست نسبتا دشوار مهاجرتی در میان کشورهای اتحادیه اروپا است اما به نسبت کشورهایی مثل دانمارک ، فنلاند ، ایسلند ، نروژ و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، شرایط آسان تری را برای مهاجرت تحصیلی پیشنهاد می کند. به همین خاطر سالانه مهاجران زیادی از طریق ادامه تحصیل برای اقامت در این کشور اقدام می کنند؛ مهاجرت به سوئد از این طریق در بین دانشجویان طرفداران زیادی دارد، زیرا دانشگاه های سوئد از معتبرترین دانشگاه های جهان هستند. از جمله امکانات تحصیلی بسیار خوب در کشور سوئد، زندگی در کشوری با استانداردهای بالای رفاهی، تحصیل در دانشگاه های معتبر و امکان همکاری با محققین مطرح بین المللی، تدریس دروس به زبان انگلیسی و امکان کار حین تحصیل است که موجب شده است تا دانشگاه های کشور سوئد در سال های اخیر مورد استقبال متقاضیان ایرانی قرار گیرد. در كشور سوئد كليه‌ نظام‌ آموزشی زير نظر وزارت‌ آموزش، فرهنگ‌ و علوم‌ اين‌ كشور اداره می شود. چنانچه دانشجو قصد ادامه تحصیل در مقاطع مختلف اعم از دانشگاهی و مدرسه ای برای مدت زمان بیش از ۳ ماه در کشور سوئد را دارد، می بایست برای دریافت اجازه اقامت اقدام کند. از آنجا که تحصیل در سوئد رایگان نیست، دانشجویان بین المللی اجازه کار تا چند ساعت در هفته را هم پیدا می کنند.

شرایط اخذ اقامت در سوئد

مهاجرت کاری به سوئد

اگر قصد شما هنگام مهاجرت به سوئد، دریافت اقامت دائم یا شهروندی این کشور است، باید شغل معینی در شرکت های سوئد داشته باشید و استخدام شوید. برای گرفتن اقامت دائم سوئد از طریق کار در این کشور،  به پاسپورت معتبر  و مدرکی که شغلتان را ثابت کند و همچنین درآمدی در حدود ۱۳٫۰۰۰ کرون سوئدی نیاز دارید؛‌ افرادی که متقاضی اخذ اقامت از  طریق کار در سوئد  هستند، می توانند با مراجعه به سایت موسسات معتبر کاریابی در سوئد به جست جوی شغل مورد نظر خود بپردازند. با توجه به این که نرخ بیکاری در سوئد بسیار پایین گزارش شده است، پیش بینی می شود که افراد بتوانند شغل مورد نظر خود را در این کشور پیدا کنند.

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در سوئد

در سوئد امکان سرمایه گذاری وجود دارد و سرمایه گذران خارجی به دو صورت می توانند با سرمایه گذاری در این کشور به ایجاد یا خرید یک کسب و کار بپردازند: در روش اول فرد از امکان انتقال سرمایه به این کشور استفاده می کند ؛ فرد در این روش ملزم به حضور در کشور سوئد نیست . در روش دوم فرد با سرمایه اولیه خود می تواند به ایجاد کسب و کار و یا ثبت یک شرکت در سوئد بپردازد با این تفاوت که در این روش فرد می بایست برای انجام پروسه ثبت شرکت یا کسب وکار خود در سوئد حضور داشته باشد؛ هزینه ثبت شرکت در کشور سوئد ۲۲۰۰ کرون است. ارائه ایده ای مناسب برای کارآفرینی و ایجاد کسب و کار از ضروریات سرمایه گذاری به این صورت است.

چنانچه می‌توانید طرحی ارائه دهید که برای کشور سوئد سودآور باشد، یا از افراد نخبه، کارآفرین، مخترع و دارای یک استارتاپ هستید، می توانید طرح خود را در هر زمینه‌ای که باشد،‌ به این کشور ارائه کنید. زمانی که طرحی را پیشنهاد می‌کنید، توسط شرکت‌های مختلف سوئدی مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که به اندازه کافی قانع کننده باشد،‌ حتی بانک‌ها هم تمایل به سرمایه‌گذاری روی آن نشان می دهند. سرمایه گذاران در هر دو روش امکان اخذ اقامت دائم سوئد را برای خود و اعضای خانواده خویش خواهند داشت.

شرایط اخذ اقامت در سوئد

مهاجرت از طریق خرید ملک در سوئد

از آنجا که بسیاری از افراد ترجیح می دهند هنگام مهاجرت خانه ای بخرند که مجبور نباشند چند مدت یک بار منزل خود را تعویض کنند،‌ می توانند از همین طریق موفق به کسب اقامت سوئد هم شوند. فرایند خرید ملک در کشور سوئد معمولاً ساده و سریع انجام می شود. مراحل خرید ملک در کشور سوئد عبارتند از : جستجو و دریافت اطلاعات مربوط به املاک، استخدام یک کارگزار ملک (مشاور املاک) در صورت نیاز،‌ تماس با مشاور املاک و اعلام علاقمندی به ملک مورد نظر، بازدید از ملک، شرکت در مزایده، استخدام یک متخصص ساختمان به منظور بازرسی ملک از نظر فنی،‌ قرار ملاقات با کارگزار و فروشنده برای عقد قرارداد و پرداخت ۱۰ درصد از ارزش ملک. در روز تحویل ملک، به خریدار این فرصت داده می شود که برای آخرین بار ملک را بازدید و بررسی نماید و پس از آن کلید ملک را از فروشنده تحویل می گیرد. این نوع سرمایه گذاری،‌ یک روش ایمن و مطمئن است که با وجود مشوق های مالیاتی،‌ امکان بازسازی ملک خریداری شده بر اساس سلایق خریدار ،‌ خرید ملک می تواند به عنوان یک روش سرمایه گذاری هوشمندانه در نظر گرفته شود.

علاوه بر این که امکان اجاره دادن ملک مورد نظر و  عدم وجود موانع خرید ملک برای افراد خارجی در کشور سوئد وجود دارد که از مزیت های مهاجرت از این روش است. هیچ محدودیتی در ارتباط با خرید ملک برای افراد خارجی در کشور سوئد وجود ندارد. خرید و فروش ملک و مسکن در کشور سوئد عموما از طریق مشاورین املاک و همچنین از طریق اینترنت و به صورت آنلاین انجام می شود. وب سایت های مختلف اینترنتی هم در این زمینه فعالیت می کنند که می توان ساختمان های مختلف با ویژگی های متفاوت را در آن ها جستجو کرد. قبل از خرید ملک در کشور سوئد، بهتر است تحقیقات کاملی در رابطه با محل و منطقه و قیمت ارز و بازار مسکن و همچنین موقعیت ملک مورد نظر در کشور سوئد به عمل آورید و برای خرید ملک در کشور سوئد با مشاورین متخصص و وکلای آشنا به قوانین مهاجرت کشور سوئد مشورت کنید.

در زمان جستجو برای خرید ملک، به نکات مهمی از قبیل جنبه های فنی ملک مورد نظر نظیر فوندانسیون، سیستم سرمایشی و گرمایشی، سیستم زهکشی و سایر موارد توجه کافی داشته باشید. به منظور پیش گیری از هر مسئله ای هنگام خرید ملک در سوئد، پیشنهاد می شود که متقاضی پیش از اقدام نهایی به خرید ،‌ یک نفر متخصص بازدید ملکی را به استخدام خود در آورد تا ساختمان مورد نظر را به طور کامل از نظر فنی بررسی کند. متقاضیان خرید ملک در کشور سوئد، می بایست پیش از انتخاب ملک قیمت خانه مورد نظرشان را با خانه های مشابه دیگر مقایسه کنند تا هنگام معامله واقعی ترین قیمت را به فروشنده پیشنهاد بدهند زیرا خرید ملک در کشور سوئد معمولا از طریق مزایده انجام می شود. پس از اینکه فروشنده و کارگزار ملکی بر روی مبلغی به عنوان قیمت پایه توافق کردند، بلافاصله مزایده آغاز می شود. چنانچه مبلغ پیشنهادی خریدار در مزایده برنده شود، کارگزار ملک، قرارداد خرید را آماده می کند.

شرایط اخذ اقامت در سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق تابعیت تولد

بر اساس سیستم اعطای تابعیت در سوئد ، نوزادانی که یکی از والدین آنها دارای تابعیت سوئدی باشد، امکان دریافت تابعیت این کشور را خواهد داشت. همچنین نوزادانی که قبل از ماه آوریل سال ۲۰۱۵ در سوئد متولد شده اند، در صورتی که دارای یکی از شرایط زیر باشند، امکان اخذ تابعیت سوئد را خواهند داشت: مادر نوزاد دارای تابعیت سوئد باشد و یا در طول سال های ۱۹۷۹ موفق به اخذ تابعیت این کشور شده باشد، نوزاد از پدری سوئدی و مادری غیر از تابعیت سوئد متولد شده باشد یا پدر و مادر نوزاد هر دو سوئدی باشند، حتی اگر ازدواج آنها قانونی نشده باشد.

 

با تکمیل فرم مشاوره مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت تحصیلی را در اختیارتان قرار میدهند

فرم مشاوره رایگان

 

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

تبعه خارجی در صورتی که توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی مشترک و اقامت در سوئد را داشته باشد، امکان دریافت اقامت دائم سوئد را پس از ثبت ازدواج در این کشور دارد. شخص متقاضی باید ‌علاوه بر آدرس، شماره تلفن و ایمیل و شماره شناسایی شخصی خود در کشور سوئد،‌ کلیه اطلاعات مربوط به خود و همسر یا پارتنر رسمی خود که در کشور سوئد زندگی می کند، را هم ارائه کند. زمان ارسال درخواست طرفین ازدواج باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند و قابلیت پرداخت هزینه درخواست از طریق ویزا یا مستر کارت داشته باشند. طرفین ازدواج می بایست با خواست قلبی و با اختیار خود ازدواج کنند و هیچ یک نباید در زمان اقدام، ازدواج کرده باشند. همچنین طرفین می بایست مدارکی که نشان دهنده مجرد بودن آن ها است ارائه نمایند. شخص متقاضی ازدواج نباید ممنوعیت ورود به کشور سوئد را داشته باشد افزون بر این که شخصی که در سوئد است باید درآمد کافی برای ساپورت مالی همسر خود را داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.