با توجه به مزایای متعدد زندگی در کشور سوئد از جمله: زندگی در کشوری با سطح رفاهی بالا، اقتصادی پایدار و غیره، در سال های اخیر تقاضا برای مهاجرت به این کشور بیش از پیش مورد توجه متقاضیان قرار گرفته است. یکی از انواع روش های مهاجرت، ازدواج است که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

برای ازدواج با یک شهروند سوئدی شما نیازمند دریافت اجازه اقامت هستید. همسر شما می بایست شهروند کشور سوئد باشد و اقامت دائم این کشور را داشته باشد.

مراحل درخواست اجازه اقامت برای ازدواج

 1. تکمیل فرم درخواست

شخص متقاضی باید کلیه اطلاعات مربوط به خود و همسر یا پارتنر رسمی خود که در کشور سوئد زندگی می کند ارائه نماید. علاوه بر ادرس، شماره تلفن و ایمیل، می بایست شماره شناسایی شخصی او در کشور سوئد نیز ارائه شود. برای ارسال درخواست می بایست:

 • طرفین ازدواج باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند.

 • باید یک آدرس ایمیل معتبر ارائه کنید.

 • می بایست قابلیت پرداخت هزینه درخواست از طریق ویزا یا مستر کارت داشته باشید.

 • طرفین ازدواج می بایست با خواست قلبی و با اختیار خود ازدواج نمایند.

 • هر دو طرف متقاضی ازدواج نباید در زمان اقدام، ازدواج کرده باشند. طرفین می بایست مدارکی که نشان دهنده مجرد بودن آن ها است ارائه نمایند.

 • شخص متقاضی ازدواج نباید ممنوعیت ورود به کشور سوئد داشته باشد.

 • پارتنری که در کشور سوئد اقامت دارد، می بایست درآمد مشخص و کافی برای ساپورت مالی همسر خود را داشته باشد.

 1. ارسال مدارک مورد نیاز

کپی صفحات پاسپورت که می بایست شامل اطلاعات متقاضی باشد. چنانچه اعتبار پاسپورت شما رو به اتمام است، می بایست برای تمدید اعتبار آن قبل از ارسال درخواست، اقدام کنید.

* چنانچه متقاضی همسر یا نامزد شخصی است که در کشور سوئد است، می بایست مدارک زیر را ارسال نماید:

 1. گواهی ازدواج.
 2. ارائه هر مدرکی که بیانگر ثبت قانونی ازدواج شما در کشور خودتان است.

* چنانچه متقاضی و همسرش در کشور خود یا کشوری غیر از سوئد زندگی می کنند، می بایست مدارک زیر را ارسال نماید:

 1. قرارداد اجاره یا خرید ملک به منظور اثبات داشتن اجازه اقامت آن کشور.

 2. ارائه مدرکی که بیانگر این موضوع باشد که شما با یکدیگر زندگی کرده اید. برای مثال، قرارداد اجاره ملک که نام هر دو نفر در آن قید شده باشد.

* چنانچه متقاضی فرزند کمتر از ۱۸ سال داشته که قصد همراهی او را دارد، باید مدارک زیر را ارسال نماید:

 1. کپی پاسپورت کودک به همراه اطلاعات کامل آن از جمله مدت زمان اعتبار.

 2. گواهی تولد که در آن نام والدین ذکر شده باشد.

 3. رضایتنامه سفر فرزند که می بایست به تائید همسر برسد.

 4. چنانچه به دلیل طلاق، سرپرستی فعلی کودک به عهده یکی از والدین است، می بایست برگه مربوط به رای دادگاه که در آن حضانت فرزند ذکر شده باشد، ارائه شود. چنانچه همسر فوت کرده باشد، می بایست گواهی فوت ارائه شود.

 5. ارائه مدارک مربوط به فرزند خواندگی، در صورتیکه از این طریق حضانت فرزندی را پذیرفته باشید.

 1. پرداخت هزینه درخواست

هزینه درخواست برای متقاضیان بالغ ۱۵۰۰ کرون و برای کودکان زیر ۱۸ سال برابر ۷۵۰ کرون است.

 1. ارسال پرسشنامه برای همسر یا نامزد متقاضی که در کشور سوئد زندگی می کند

زمانی که درخواست متقاضی توسط اراده مهاجرت کشور سوئد دریافت شود، ایمیلی برای همسر یا نامزد متقاضی که در کشور سوئد زندگی میکند، ارسال می شود، که حاوی دستورالعمل تکمیل فرم مورد نیاز توسط او به صورت آنلاین است. اطلاعاتی نظیر میزان درآمد شخص در کشور سوئد و اطلاعاتی در ارتباط با مسکن او و نوع رابطه اش با متقاضی می بایست ارسال شود. پاسخ کلیه سوالات می بایست ظرف مدت ۲ هفته ارسال گردد.

 1. ثبت قرار ملاقات در سفارت یا کنسولگری کشور سوئد

زمانیکه اداره مهاجرت، درخواست متقاضی و اطلاعات ارسالی همسر یا نامزد او را مورد بررسی قرار دهد، ایمیلی برای متقاضی ارسال خواهد شد که در آن از او درخواست می شود که برای ثبت قرار ملاقات با سفارت یا کنسولگری کشور سوئد در کشور خود، اقدام نماید.

 1. مصاحبه

در روز مصاحبه، پاسپورت خود به همراه اصل مدارک ارسالی و فرم درخواست می بایست همراه متقاضی باشد. در طول مصاحبه می بایست به سوالات افسر مهاجرت به طور واضح پاسخ دهید.

 1. بررسی درخواست توسط اداره مهاجرت

چنانچه مدارک شما کامل باشد، بررسی درخواست متقاضی در مدت زمان کمتری انجام خواهد شد. این امر مستلزم این است که متقاضی اطلاعات مورد نیاز را به طور کامل ارائه نماید. در صورتیکه نقص مدرک وجود داشته باشد، اداره مهاجرت از طریق نامه ای این موضوع را به اطلاع متقاضی می رساند. متقاضی می بایست کلیه مدارک مورد نیاز را در زمان مقرر ارسال کند. علاوه بر این، ممکن است اداره مهاجرت درخواست مدارک بیشتری از متقاضی نماید که می بایست برای آن اداره ارسال شود. به طور کلی، مدت زمان بررسی درخواست هر متقاضی با توجه به شرایط خاص خودش متفاوت است. اما به طور کلی مدت زمان ۹ تا ۱۷ ماه زمان می برد تا درخواست مورد بررسی قرار گیرد.

 1. تصمیم گیری در رابطه با درخواست

اداره مهاجرت بررسی می کند که آیا متقاضی و پارتنر او کلیه شرایط لازم برای دریافت اجازه اقامت کشور سوئد را دارند یا خیر. چنانچه متقاضی یا پارتنر او قادر به احراز شرایط مورد نیاز را نباشند، درخواست آن ها مبنی بر دریافت اجازه اقامت رد شده و از طریق نامه ای رسمی به اطلاع آن ها خواهد رسید. در صورتیکه متقاضی یا همسر / نامزد او شرایط مورد نیاز برای اجازه اقامت سوئد را احراز نمایند، اجازه اقامت برای آن ها صادر خواهد شد.

 1. دریافت اجازه اقامت

متقاضی اجازه اقامت را از طریق سفارت سوئد در کشور خود، دریافت خواهد کرد. برای دریافت اجازه اقامت می بایست درخواست قرار ملاقات با سفارت ارسال شود. علاوه بر این، پاسپورت شخص می بایست برای حداقل ۶ ماه پس از تاریخ دریافت اجازه اقامت اعتبار داشته باشد. شخصی که اجازه اقامت کشور سوئد را داشته باشد، می تواند بدون هیچ محدودیتی به سایر کشورهای عضو شنگن مسافرت کند.

 

 

 

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت به سوئد را در اختیارتان قرار میدهند

با تکمیل فرم مشاوره مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت را در اختیارتان قرار میدهند

فرم مشاوره رایگان

8 دیدگاه برای “اقامت ازدواج سوئد

 1. رسول گفته:

  سلام من همسرم فوت کرده برای اینده پسرم که ۱۳سالشه‌ می خوام ازطریق ازدواج مهاجرت کنم اما کیس واشنایی ندارم چه طور می توانید‌به من کمک کنید وحدود هزینه اش چقدره وچقدرشانس دارم من ۴۶ سالمه وکارشناس مدیریت دارم ممنون

 2. سولی گفته:

  سلام خسته نباشید. من بعد از ۲۲ ماه برای مصاحبه اقامت ازدواج به سفارت سوئد در تهران رفتم. حدودا چقدر زمان لازم هست تا جواب مصاحبه برای اجازه اقامت صادر بشه؟

 3. بتی گفته:

  سلام وقت بخیر با توجه به اوضاع تحریمها در ایران ایا امکان گرفتن اقامت از طریق ازدواج در سوئد هست؟؟؟خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید🙏🏻🙏🏻🙏🏻ممنونم

 4. دریا گفته:

  سلام بنده همسرم در سوئد هستن درخواست اقامت ازدواجی کردم یک هفته اس اینتروی شدم مدارکمون ظاهرا کامل هست هرچی که خواستن رو تحویل دادیم به نظرتون چقدر طول میکشه پاسخ بدن ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.