تحصیل در سوئد


ادامه تحصیل در سوئد

یکی از روش های مهاجرت به کشور سوئد، از طریق اقدام برای ادامه تحصیل در این کشور است. کشور سوئد برای ادامه تحصیل و مهاجرت یکی از کشورهای پرطرفدار است .از جمله امکانات تحصیلی بسیار خوب در کشور سوئد، زندگی در کشوری با استانداردهای بالای رفاهی، تحصیل در دانشگاه های معتبر و امکان همکاری با محققین مطرح بین المللی و تدریس دروس به زبان انگلیسی است که موجب شده است تا دانشگاه های کشور سوئد در سال های اخیر مورد استقبال متقاضیان ایرانی قرار گیرد.دولت سوئد به دانشجو اجازه کار نیمه وقت در حین تحصیل را می دهد.

تحصیل در سوئد و شرایط دریافت بورسیه تحصیلی

برای تحصیل در تمامی کشورهای خارجی باید پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی دریافت کنید. بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی به دانشجویان خود بورسیه تحصیلی پرداخت می‌کنند که می‌تواند نیمی از شهریه یا تمام آن را پوشش دهد. ما در این مقاله به تحصیل در سوئد و مدارک لازم و شرایط دریافت ویزای این کشور اشاره می‌کنیم.

درباره کشور سوئد

سوئد از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی و عضو اتحادیه اروپا است و با مساحتی حدود ۴۵۰ کیلومتر مربع تنها ۹ میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت این کشور استکهلم است و در نتیجه بهترین مدارس و مراکز آموزش و تحصیلات تکمیلی نیز در این شهر واقع شده است. زبان رسمی مردم سوئد، سوئدی است اما بسیاری از آن‌ها به زبان‌های دیگری چون نروژی، انگلیسی و دانمارکی نیز صحبت می‌کنند. سوئد به دلیل داشتن شرایط فوق‌ العاده عالی برای زندگی و کار در میان تمام کشورهای دنیا شناخته شده است و توانسته مراکز و دانشگاه‌ با امکانات و شرایط آموزشی بسیار عالی و با مدرک معتبر را برای دانش آموزان و دانشجویان این کشور فراهم کند.

ویزای تحصیلی سوئد

به عنوان متقاضی می‌توانید برای مقاطع ابتدایی، دبیرستان و تحصیلات تکمیلی از کشور سوئد ویزای تحصیلی دریافت کنید. شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی این کشور به شرح زیر است.

تحصیل در مدارس سوئد

تحصیل در مدارس سوئد برای کلیه کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند رایگان است اما هزینه تحصیل در مدارس خصوصی بین ۳ هزار تا ۱۱ هزار یورو خواهد بود. دانش‌آموزان در سوئد از سن ۶ سالگی وارد دوره ابتدایی شده و در سن ۱۸ سالگی دوره متوسطه را به پایان می‌رسانند. پس از پایان دبیرستان و با دریافت مدرک ۱۲ ساله دیپلم، دانش‌ آموزان می‌توانند برای ورود به دانشگاه اقدام کنند.

تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های سوئد با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل می‌تواند بین ۳ الی ۴ سال به طول می‌انجامد. به منظور پذیرش تحصیلی نیز باید مدرک ۱۲ ساله دیپلم و همین‌طور مدرک آزمون آیلتس با حداقل نمره ۶ ارائه دهید. در این دوره به دو زبان رسمی کشور سوئد یعنی سوئدی و انگلیسی تدریس می‌شود که برای شرکت‌ در کلاس‌های به زبان سوئدی باید مدرک این زبان را داشته باشید. شهریه دانشگاه‌های سوئد در مقطع کارشناسی با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل می‌تواند بین ۸۰ هزار کرون سوئد تا ۱۳۰ هزار کرون سوئد باشد. کلیه دانشجویان این مقطع اجازه کاره پاره وقت به مدت ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته را خواهند داشت و به این ترتیب می‌توانید بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود در این کشور را تأمین کنید.

تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های سوئد با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل می‌تواند بین ۱٫۵ الی ۲ سال به طول انجامد. دانشجویان به منظور دریافت پذیرش تحصیلی باید مدرک کارشناسی از دانشگاه‌های معتبر و مورد تأیید و همین‌طور مدرک زبان انگلیسی آزمون آیلتس با حداقل نمره ۶٫۵ ارائه کنند. در این مقطع به دو زبان سوئدی و انگلیسی تدریس می‌شود و دانشجویان می‌توانند در ۹۰۰ رشته مشغول به تحصیل شوند. شهریه دانشگاه‌های سوئد در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل معمولاً حدود ۱۳۰ هزار یورو خواهد بود. لازم به ذکر است که دانشجویان این مقطع اجازه کار پاره وقت در حین تحصیل به مدت ۲۰ الی ۳۰ ساعت در هفته را خواهند داشت و در نتیجه بخشی از هزینه‌های تحصیل یا زندگی ‌آن‌ها در سوئد تأمین خواهد شد.

تحصیل در سوئد در مقطع دکتری

تحصیل در این مقطع اندکی با مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد متفاوت است و برای دریافت پذیرش تحصیلی علاوه بر ارائه مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های معتبر و مدرک زبان انگلیسی آزمون آیلتس با حداقل نمره ۷ باید رزومه علمی قوی شامل پژوهش و تحقیقات علمی در رشته تحصیلی، مقالات بین المللی مانند مقالات ISI و همین‌طور پروپوزال قوی ارائه دهید. دانشجویان این مقطع به منظور انجام پروژه پایان نامه خود باید تأییدیه استاد راهنما دریافت کنند. تحصیل در مقطع دکتری ۴ سال به طول می‌انجامد و دانشجویان این مقطع اجازه کار پاره وقت حین تحصیل به مدت ۳۰ تا ۴۰ ساعت در هفته را خواهند داشت.

هزینه‌های تحصیل در سوئد

همان طور که پیشتر اشاره شد، سوئد یکی از کشورهای مرفه اروپای شمالی است. هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور با توجه به معیارهای اروپایی چندان گران نیست. علاوه بر این، تعداد بسیار زیادی بورس و کمک هزینه تحصیلی وجود دارد که متقاضیان می‌توانند از آنها برای کاهش هزینه‌های خود استفاده کنند. اما به هر حال، به صورت کلی هزینه‌های تحصیل و زندگی در سوئد با معیارهای اروپای شمالی تعیین می‌شود که به هر حال منطقه گران‌تری از کشورهای قفقاز یا هند و ترکیه محسوب می‌شود. از طرف دیگر کیفیت تحصیل در این کشور بسیار بالا بوده و متقاضیان مدارکی دریافت می‌کنند که قابل مقایسه با کشورهای دیگر نیستند.

هزینه تحصیل در رشته‌های مختلف تفاوت قابل توجهی با هم دارد. با این حال در یک طبقه‌بندی کلی، می‌توان محدوده شهریه‌های تحصیل در سوئد را مطابق موارد زیر در نظر گرفت:

 • رشته‌های علوم انسانی و علوم اجتماعی: بین ۸۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ یورو
 • رشته‌های فنی، مهندسی، پزشکی: ۱۱۵۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو
 • رشته‌های هنری، معماری: ۱۶۵۰۰ تا ۲۸۰۰۰ یورو

بهتر است توجه داشته باشید که این نرخ‌ها به صورت تقریبی است و برای اطلاع از نرخ دقیق شهریه دانشگاه‌ها لازم است که به وبسایت آنها مراجعه و شرایط دقیق آنها را بررسی کنید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد

به منظور دریافت ویزای تحصیلی کشور سوئد ابتدا باید با یکی از دانشگاه‌های این کشور مکاتبه داشته و پذیرش تحصیلی دریافت کنید. به منظور دریافت پذیرش نیز باید کلیه سوابق تحصیلی و علمی خود را برای دانشگاه ارسال کنید تا پس از بررسی نامه پذیرش برای شما ارسال شود. پس از دریافت پذیرش تحصیلی نیز می‌توانید با در دست داشتن مدارک زیر در موعد مقرر به سفارت سوئد مراجعه کرده و برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور درخواست دهید.

 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه سوئدی
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی آن
 • مدارک تمکن مالی مانند پرینت حساب بانکی برای اثبات توانایی پرداخت شهریه و هزینه زندگی دانشجویی در سوئد
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی
 • رسید پرداخت هزینه دریافت ویزای تحصیلی سوئد
 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه
 • مدرک زبان انگلیسی آزمون آیلتس با حداقل نمره ۶ برای مقطع کارشناسی
 • مدرک زبان انگلیسی آزمون آیلتس با حداقل نمره ۶٫۵ برای مقطع کارشناسی ارشد
 • مدرک زبان انگلیسی آزمون آیلتس با حداقل نمره ۷ برای مقطع دکتری
 • مدارک ازدواج در صورت وجود به منظور دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی
 • مدارک محل اقامت مانند رسید هتل یا اجاره نامه خانه

قدم اول برای تحصیل در سوئد

چنانچه شما قصد ادامه تحصیل در مقاطع مختلف اعم از دانشگاهی و مدرسه ای برای مدت زمان بیش از ۳ ماه را در کشور سوئد دارید، می بایست برای دریافت اجازه اقامت اقدام نمائید.

مروری بر معتبرترین دانشگاه های کشور سوئد

Sweden top universities in 2018

University QS rankings
Lund University ۹۲
KTH Royal Institute of Technology ۱۰۴
Uppsala University ۱۱۷
Chalmers University of Technology ۱۲۸
Stockholm University ۲۰۰
University of Gothenburg ۲۶۹
 1. دانشگاه لوند (Lund)

 •  بالاترین رنکینگ را در میان دانشگاه های سوئد دارد.
 •  در شهر لوند استان اسکانیا در سال ۱۶۶۶ در کشور سوئد تاسیس و پایه گذاری شده است.
 •  نخستین انتخاب تحصیل دانشجویان خارجی در کشور سوئد است.
 •  ۴۰ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که ۲۰% از آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.
 •  یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها در اروپا به‌شمار رفته و از بزرگترین موسسه‌های علمی و پژوهشی در اسکاندیناوی قلمداد می‌شود
 •  دانشگاه لوند بورسیه اختصاصی تحصیلی به دانشجویان خود ارائه می دهد.
 1. موسسه سلطنتی فناوری  (KTH)

 •  در سال ۱۸۲۷ در شهر استکهلم به عنوان اولین دانشگاه صنعتی سوئد تأسیس شد.
 •  به عنوان معروفترین و برترین دانشگاه فنی کشور سوئد شناخته می شود.
 •  قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه کشور سوئد است.
 •  از مراکز اصلی اروپائی در زمینه پرورش استعدادها برای تقریباً ۲۰۰ سال بوده است.۱۳۲۵۴ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که ۲۱۲۴ نفر از آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. از میان دانشجویان بین المللی، ۸۹% در مقاطع دکتری و فوق لیسانس و ۱۱% در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.
 1. دانشگاه اوپسالا (Uppsala University)

 •  جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا است.
 •  ۸ نفر از اعضای هیئت علمی این دانشگاه، برنده جایزه صلح نوبل شده اند.
 •  ۲۵ هزار و ۲۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که ۳۷۶۰ نفر از آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. از میان دانشجویان بین المللی، ۶۰% در مقاطع دکتری و فوق لیسانس و ۴۰% در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.
 •  ۲۴۹۰ عضو هیئت علمی در این دانشگاه مشغول به کار بوده، که از این تعداد ۵۷۶ نفر خارجی هستند.
 1. دانشگاه فنی چالمرز (Chalmers Uni of Tech)
 •  در شهر گوتنبرگ، دومین شهر بزرگ کشور سوئد واقع شده است.
 •  در سال ۱۸۲۹ تاسیس شده است.
 •  محیط آموزشی دوستانه و بر پایه تشویق دانشجو به تفکر خلاق و مستقل است.
 •  ۹ هزار و ۲۰۹ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که ۱۸۲۱ نفر از آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. از میان دانشجویان بین المللی، ۸۲% در مقاطع دکتری و فوق لیسانس و ۱۸% در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.
 1. دانشگاه استکهلم (Stockholm University)

 •  این دانشگاه در شهر استکهلم، پایتخت کشور سوئد و در سال ۱۸۷۸ تاسیس شده است.
 •  آموزش و پژوهش ارتباط تنگاتنگی در این دانشگاه با یکدیگر دارند.
 •  این دانشگاه دارای ۶۵ دپارتمان و ۱۵ موسسه تحقیقاتی است.
 •  ۲۷ هزار و ۷۱۶ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که ۲۵۸۳ نفر از آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. نیمی از دانشجویان بین المللی، در مقاطع دکتری و فوق لیسانس و نیمی دیگر در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

تحصیل در کشور سوئد و پاسخ به سوالات پرسیده شده در اینستاگرام موسسه صباپلن

مراحل کاری

مرحله اول

تکمیل فرم مشاوره رایگان آلمان، اخذ مشاوره، شروع پروسه اجرایی با ویزا موندیال.

مرحله دوم

ترجمه و تائید مدارک طبق دستورالعمل، ارسال مدارک به دفتر المان ویزا موندیال

مرحله سوم

اقدام برای اخذ پذیرش دانشجویی، اقدام برای رزرو وقت سفارت، برنامه ریزی برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان

فرصت های بعد از تحصیل در سوئد

گرفتن ویزای کار پس از تحصیل

پس از پایان دوره تحصیل در آلمان، می‌توانید برای اخذ ویزای ۱۲ تا ۱۸ ماهه جستجوی کار درخواست کنید، در صورت استخدام و مشغول شدن به کار و تمدید اقامت به مدت ۵ سال متوالی شما می‌توانید مستقیماً درخواست پاسپورت آلمانی‌ نمایید.

مقبولیت بالا در بین کارفرماها​

فارغ التحصیلان دانشگاه‌های آلمان همواره شانس بالایی در یافتن موقعیت‌های شغلی مناسب در سرتاسر دنیا دارند. همچنین، کشور آلمان نیز یکی از محبوب‌ترین و گسترده‌ترین بازارهای کاری جهان به حساب می‌آید که دلیل آن داشتن یک سیستم آموزشی ممتاز می‌باشد.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های سوئد

تمامی متقاضیان خارجی که مایل به تحصیل در دانشگاه‌های سوئد هستند باید بین ۱۰۰ هزار کرون تا ۱۳۰ هزار کرون سوئد شهریه پرداخت کنند. به طور کلی سه نوع بورسیه تحصیلی در سوئد وجود دارد که متأسفانه هیچکدام از آن‌ها به دانشجویان ایرانی تعلق نمی‌گیرد و مختص دانشجویان کشورهای حوزه اتحادیه اروپا یا سایر کشورها است. این سه نوع بورسیه عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی Visby
 • بورسیه تحصیلی Guest Scholarship Program
 • بورسیه تحصیلی Swedish Turkish Program

شرایط اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان دانشجو

به عنوان متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های سوئد می‌توانید برای دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز اقدام کنید. همسر متقاضی باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهد و اجازه کار تمام وقت یا پاره وقت در سوئد را نیز خواهد داشت. مدت اعتبار ویزای همراه همسر و فرزندان متقاضی معادل میزان اعتبار ویزای تحصیلی او خواهد بود. مدارک لازم برای ارائه درخواست ویزای همراه دانشجو به شرح زیر است:

 • پاسپورت همسر و فرزندان دانشجو
 • مدارک ازدواج
 • گواهی تولد فرزندان دانشجو
 • عکس پاسپورتی همراهان دانشجو
 • مدرک زبان انگلیسی همسر دانشجو

شرایط کار پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ‌های سوئد

تمامی دانشجویان ایرانی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی دانشگاه‌ های سوئد می‌شوند هدف‌شان دریافت ویزای کاری و سپس دریافت اقامت دائم این کشور است. همانطور که اشاره کردیم دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار پاره وقت به مدت ۱۰ الی ۴۰ ساعت در هفته را خواهند داشت به این ترتیب می‌توانند بخشی از هزینه‌های خود را تأمین کنند. دولت سوئد به دانشجویان خارجی فارغ التحصیل شده از دانشگاه‌های خود به مدت ۶ ماه فرصت می‌دهد تا شغلی متناسب و مرتبط با رشته تحصیلی خود انتخاب کرده و قرارداد کاری ببندند. پس از عقد قرارداد می‌توانید ویزای کاری خود را به ویزای کار پس از تحصیل تبدیل کنید. نرخ بیکاری در کشور سوئد کمتر از ۸ درصد است و احتمال یافتن کار مناسب برای شما بسیار بالا خواهد بود. لازم به ذکر است که اگر موفق به عقد قرارداد کاری در مدت ۶ ماه نشوید باید خاک کشور سوئد را ترک کنید.

شرایط اخذ اقامت دائم سوئد پس از تحصیل در این کشور

متقاضیان نمی‌توانند با دریافت ویزای تحصیلی سوئد موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شوند، بنابراین لازم است پس از اتمام تحصیلات تکمیلی نسبت به انتخاب شغل و دریافت ویزای کاری اقدام کنند. بنابراین پس از ۵ سال کار در کشور سوئد و پرداخت به موقع بیمه و مالیات می‌توانید برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنید. پس از ۵ سال اقامت دائم نیز می‌توانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت سوئدی درخواست ارائه دهید.

مزایای تحصیل در سوئد

 • تحصیل در معتبرترین و به روزترین دانشگاه‌های دنیا
 • دریافت مدرک مورد تأیید وزارت علوم ایران
 • اجازه کار پاره وقت به مدت حداقل ۱۰ ساعت و حداکثر ۴۰ ساعت در هفته
 • امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • امکان تحصیل رایگان در مدارس برای فرزندان زیر ۱۸ سال دانشجو
 • برخورداری از بیمه و خدمات درمانی سوئد

مانند سایر کشورهای اروپایی به منظور تحصیل در سوئد باید ابتدا پذیرش تحصیلی و سپس ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنیم. در این مقاله به شرایط تحصیل در مقاطع مختلف اشاره کردیم و از نحوه دریافت بورسیه گفتیم. امیدواریم با توجه به اطلاعاتی که ارائه شد به راحتی بتوانید به تحصیل در سوئد بپردازید. شما برای کدامیک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری درخواست پذیرش تحصیلی دارید؟

فرم مربوط به ارزیابی رایگان تحصیل در سوئد

دانلود بروشور اطلاعات تحصیل در سوئد

در صباپلن بخوانید

[کل: 1 میانگین: 5]

26 دیدگاه برای “تحصیل در سوئد

 1. احمد گفته:

  با درود
  برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان برای پسرم میشه بفرمایید حدودا هزینه چقدر هست

 2. Sani گفته:

  سلام وقت بخیر من ۳۱ سالمه متاهل و لیسانس حسابداری هستم و همسرم ۳۶ لیسانس و تکنسین دستگاههای خود پرداز هستن ما تصمیم گرفتیم برای زندگی بریم سوئد میخواستم بدونم با چقدر پول ایران میشه اونجا ی خونه کوچولو خرید؟ کرون سوئد چند ریال ایران هست؟

 3. مهدی گفته:

  سلام.معدل لیسانس من ۱۳ است ولی معدل ارشدم ۱۹،نمره آیلتس ۷٫۵،سه مقاله q3 isiدارم و هر دو مقطع رو دانشگاه تهران خوندم تمام نرم افزارهای مرتبط و غیر مرتبط به رشته تحصيليم رو هم بلدم.با این شرایط آیا میتونم در مقطع دکترا سوئد پذیرش و فاند بگیرم? آیا شما پرونده من رو قبول میکنید?

  • مدیر سایت گفته:

   با سلام و درود بر شما;

   بله اما حتما باید به صورت دقیق رزومه تون بررسی بشه و مشاوره بشید که جهت این امر با موسسه در تماس باشید.
   موفق و پیروز باشید.

 4. Azar گفته:

  با عرض سلام
  من اذر لیسانس روانشناسی دارم. کارای مختلفی انجام دادم. ۱ سال مربی پیش دبستانی در یک مدرسه سطح بالا از نظر علمی کار میکردم. ۳ سال در مهدکودک با بچه های ۶ ساله کار میکردم. ۳ سال در یک موسسه که زیر نظر یونیسف بود مشغول بودم. نزدیک ۱ سال در یک موسسه دیگه که با بچه های بی سرپرست و بد سر پرست کار میکردم. متاسفانه اتفاقاتی افتاد که نتونستم کارمو ادامه بدم. در ضمن من ۳۹ سالم هست و مجرد هستم. قصد تحصیل در رشته پرستاری در کالج و دارم. البته بعد از یاد گرفتن زبان سوئدی. تصمیم جدی خودمو گرفتم که حتما براای تحصیل از ایران برم. هر شرایطی هم که داشته باشه قبول میکنم. میخواستم منو راهنمایی کنید. ممنون میشم. مشکل مالی هم ندارم فقط نمی‌دونم باید از کجا شروع کنم.

  • مدیر سایت گفته:

   درود بر شما کاربرگرامی وب سایت صباپلن;

   جهت بررسی دقیق رزومه و دریافت مشاوره رایگان با موسسه تماس بگیرید و یا از طریق پیج اینستاگرام صباپلن در دایرکت شماره خودتون رو ارسال کنید تا مشاوران ما در اولین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.
   موفق و پیروز باشید

 5. مريم ناظمي گفته:

  من ودختر١٣ساله ام ميخايم به كشور سوئدمهاجرت كنيم،لطفا مارو راهنمايي كنين چطور ميتونيم؟

  • مدیر سایت گفته:

   با سلام خدمت شما خانم ناظمی;
   جهت دریافت مشاوره رایگان میتونید با شماره های موسسه صباپلن تماس گرفته تا بر اساس شرایطتون بهترین گزینه ها بهتون پیشنهاد بشه.
   موفق و پیروز باشید.

 6. الهه گفته:

  سلام.من ارشد پژوهش هنر دارم.معدل ۱۷/۹۲ و متاهل.قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در رشته تاریخ هنر و مطالعات هنر دارم در کشور سوئد.ایا امکانش هست؟وشرایط تحصیل به چه صورت است؟

 7. ناشناس گفته:

  سلام ،من كاردانى شيمى دارم و ٢٨سالمه قصد دارم براى ادامه تحصيل اقدام كنم ،شرايطش رو ميشه بگين

  • مدیر سایت گفته:

   لطفا از طریق فرم مشاوره رایگان موجود در وب سایت اقدام نمایید تا بتونید از مشاوره رایگان موسسه حقوقی صباپلن استفاده نمایید.

  • مدیر سایت گفته:

   با سلام خدمت شما;

   در مقطع پسا دکتری شما حقوق دریافت میکنید. جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران صباپلن در تماس باشید.

 8. الناز زمانی گفته:

  سلام
  جهت تحصیل دکترای مهندسی بهداشت محیط با سطح زبان خوب میخوام آیلتس بگیرم و یک مقاله چطور اقدام کنم

  • مدیر سایت گفته:

   با سلام خدمت شما خانم زمانی;

   اخذ پذیرش در مقطع دکتری مستلزم بررسی بیشتر رزومه تحصیلی و پژوهشی شماست
   برای کسب اطلاعات با موسسه صبا پلن در تماس باشید.

 9. ناشناس گفته:

  سلام یه سوال آیا برای تحصیل فرزندان هم میشود اقدام کردازهمون مقطع ابتدایی شروع میشه یافقط دانشگاهی هست ممنون

  • مدیر سایت گفته:

   درود بر شما
   بله ما می توانیم برای فرزندان تان برای تمام مقاطع تحصیلی پیش از ورود به دانشگاه در مدارس فول برد پذیرش گرفته و ویزای دانش آموزی اخذ نماییم. لطفا جهت دریافت اطلاعات تکمیلی با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

  • sabaadmin گفته:

   با سلام خدمت شما آقای کریمی ;

   برای بخش اول سوالتون هزینه های تحصیل با توجه به اینکه هر دانشگاهی شرایط خودش رو داره بهتر است از طریق فرم مشاوره یا تماس مستقیم با ما ارتباط برقرار کنید تا ما بتونیم جواب دقیق بهتون بدیم نه صرفا “کلی” ،
   هزینه حدودی که میتونیم خدمتتون عرض کنیم برای “زندگی در سوئد” یه چیزی در حدود ۹ هزار تا ۱۰ هزار کرون ماهانه هست.

   موفق و پیروز باشید.

  • sabaadmin گفته:

   با سلام خدمت شما خانم شکیبا ;

   با توجه به اینکه هر دانشگاهی شرایط خودش رو داره بهتر است از طریق فرم مشاوره یا تماس مستقیم با ما ارتباط برقرار کنید تا ما بتوینم جواب دقیق بهتون بدیم نه صرفا کلی
   موفق و پیروز باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.