یکی از روش های مهاجرت به کشور هلند، از طریق اقدام برای ادامه تحصیل در این کشور است. از جمله امکانات تحصیلی بسیار خوب در کشور هلند، زندگی در کشوری با استانداردهای بالای رفاهی، تحصیل در دانشگاه های معتبر و امکان همکاری با محققین مطرح بین المللی و تدریس دروس به زبان انگلیسی است که موجب شده است تا دانشگاه های کشور هلند در سال های اخیر مورد استقبال متقاضیان ایرانی قرار گیرد.

دولت هلند به دانشجو اجازه کار نیمه وقت در حین تحصیل را می دهد

تور مجازی دانشگاه آمستردام هلند

 

در مقالاتی جداگانه، به بررسی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی نظیر کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در کشور هلند خواهیم پرداخت.

 1. دانشگاه فناوری دلفت (Tu Delft)

دانشگاه فناوری دلفت از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا در زمینه فناوری محسوب می شود که در سال ۱۸۴۲ میلادی توسط پادشاه ویلیام دوم هلند تاسیس شده است. بر اساس اطلاعات رسمی، این دانشگاه ۲۳۴۶۱ دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد. محققان و دانشمندان بزرگ و معتبر زیادی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده اند که از میان آن ها می‌توان به یاکوبوس هنریکوس وانت‌هوف (فیزیکدان و شیمی دان هلندی برنده جایزه نوبل) و  هایکه کامرلینگ اونس (فیزیکدان هلندی برنده جایزه نوبل) اشاره کرد.

 1. دانشگاه آمستردام (UvA)

دانشگاه آمستردام به عنوان دانشگاهی مدرن با سابقه تاریخی که به سال ۱۶۳۲ میلادی بر می گردد، در قلب شهر آمستردام واقع شده است.  بر اساس اطلاعات رسمی، این دانشگاه

۳۲۶۳۱ دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد. این دانشگاه با رنکینگ جهانی ۵۷، جزو دانشگاه های معتبر جهانی محسوب می شود.

 1. دانشگاه فناوری آیندهوون (TU/e)

داانشگاه فنی و مهندسی آینده وون  در شهر آیندهوون واقع شده‌است و یکی از دانشگاه‌های معتبر فنی هلند با رنکینگ ۹۹ جهانی در سال ۲۰۱۹ و از معتبرترین دانشگاه های اروپاست که در سال ۱۹۵۶ تاسیس شده است. بر اساس اطلاعات رسمی، ۱۲۴۷۲ دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

 1. دانشگاه خرونینگن (UiT)

دانشگاه خرونینگن به عنوان یک دانشگاه پژوهشی عمومی طبقه بندی شده و در شهر خرونینگن واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۶۱۴ تأسیس شده و یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشگاه‌های کشور هلند و است. بر اساس اطلاعات رسمی منتشر شده، ۳۰ هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که از این میزان ۷ هزار نفر را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. علاوه ب این، این دانشگاه ۳۵۰۰ عضو هیئت علمی داشته که یک سوم آن ها محققین بین المللی هستند.

 

شرایط تحصیل در کشور هلند و پاسخ به سوالات پرسیده شده در اینستاگرام

 

 1. دانشگاه لیدن (LEI)

دانشگاه لیدن قدیمی‌ترین دانشگاه هلند بوده که در سال ۱۵۷۵ میلادی به دست ویلِم، شاهزاده اورنژ و بنیانگذار دودمان پادشاهی کنونی هلند تاسیس شده است. بئاتریکس (ملکه کنونی هلند) و رنه دکارت از فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند. این دانشگاه در حال حاضر دارای بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ کارمند و ۲۹هزار و ۵۲۰ دانشجو است و از بزرگترین مراکز تحقیقاتی اروپا محسوب می‌شود. این دانشگاه دارای بیش از ۴۰ مرکز تحقیقاتی ملی و بین‌المللی است. این دانشگاه ۶۴ برنامه در مقطع لیسانس، ۷۵ برنامه در مقطع فوق لیسانس و بیش از ۴۲۰ برنامه در مقطع دکتری ارائه می دهد.

 1. دانشگاه اوترخت (UU)

دانشگاه اوترخت با هفت دانشکده در شهر اوترخت هلند واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۶۳۶ تاسیس شده است و به عنوان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های هلند شناخته می شود. براساس اطلاعات رسمی منتشر شده، ۳۰ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

چنانچه شما قصد ادامه تحصیل در مقاطع مختلف اعم از دانشگاهی و مدرسه ای را در کشور هلند دارید، می بایست برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمائید

فرم مشاوره رایگان تحصیل در هلند

اقامت تحصیلی

شما برای تحصیل در مقاطع مختلف اعم از دانشگاهی و مدرسه ای، نیازمند اخذ مجوز تحصیل در کشور هلند هستید.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مربوط به دانشگاه ها

 1. دریافت و تکمیل فرم درخواست
 2. پرداخت ۱۹۲ یورو به عنوان هزینه درخواست
 3. نامه پذیرش تمام وقت از یکی از موسسات آموزشی معتبر در کشور هلند. در این نامه باید اطلاعاتی از قبیل نام متقاضی دوره دکتری، نام رشته ای که در آن پذیرفته شده اید، مقطع تحصیلی و مدت زمان تحصیل ذکر شده باشد.
 4. ارائه مستندات که نشاندهده استطاعت مالی شخص برای ادامه تحصیل در کشور هلند باشد. این موضوع، می تواند از طریق زیر بیان شود:
 • سپرده بانکی
 • بورسیه دانشگاهی
 • داشتن اسپانسر مالی در کشور هلند
 • اخذ بورسیه توسط کمپانی ها یا صنایع در کشور هلند
 1. دو قطعه عکس که می بایست طی ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد.
 2. مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶٫
 3. براساس قوانین کشور هلند، کلیه دانشجویان می بایست در طول دوران تحصیل خود بیمه باشند. متقاضیان می بایست مدارک مربوط به بیمه را ارائه دهند. دانشجویان بین المللی می بایست یا از طریق یکی از شرکت های بیمه ای کشور خودشان که در هلند معتبر است، و یا از طریق موسسات بیمه ای خصوصی مستقر در کشور هلند، نسبت به دریافت بیه اقدام کنند.
 4. پاسپورت متقاضی و کپی کلیه صفحات آن.

 

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند:

مرحله اول

ارسال درخواست و پرداخت هزینه

کلیه متقاضیان ادامه تحصیل در کشور هلند نیازمند دریافت اجازه اقامت موقت و ویزای تحصیلی دارند. ارسال درخواست اقامت موقت از ۲ طریق امکان پذیر است:

 1. از طریق موسسه آموزشی که متقاضی قرار است در آن تحصیل نماید.
 2. خود شخص از طریق سفارت هلند اقدام نماید.

مرحله دوم

تعیین وقت ملاقات

تعیین وقت ملاقات از طریق سامانه اینترنتی سفارت هلند در تهران انجام پذیر است.

مرحله سوم

تحویل مدارک

بعد از انجام ملاقات و مراجعه حضوری فرد و تحویل مدارک، سفارت یک شماره پیگیری (V number) و فاکتور به متقاضی می دهد. فرد متقاضی می بایست فرم های مورد نیاز را تکمیل و ارائه نماید.

مرحله چهارم

بررسی مدارک و نتیجه

فرایند بررسی کلیه درخواست ها به طور معمول ۹۰ روز به طول خواهد انجامید. در صورت موافقت با درخواست اقامت، متقاضی می بایست پاسپورت خود را به سفارت تحویل دهد تا در طول مدت زمان ۱۵ روز، اجازه اقامت در پاسپورت شخص ثبت شود.

مهاجرت تحصیلی به هلند

مهاجرت غیر تحصیلی به هلند

فرم مربوط به ارزیابی رایگان تحصیل در هلند دانلود بروشور اطلاعات تحصیل در هلند
[کل: 0 میانگین: 0]