مهاجرت به سوئد

[کل: 1 میانگین: 5]

آشنایی با شرایط اخذ ویزای سوئد 

کشور سوئد در شمال اروپا و شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است، که در گذشته های دور قلمروی وایکینگ‌ها محسوب می شده است. براساس آمار منتشر شده، جمعیت کل این کشور ۱۰ میلیون نفر گزارش شده است، که ۱۳/۰ درصد از جمعیت جهان را شامل می شود. دو میلیون نفر از جمعیت کشور سوئد، کمتر از ۱۸ سال سن دارند. علاوه بر این، ۸۵% از جمعیت این کشور در شهر ها ساکن هستند.

پایتخت کشور سوئد شهر استکهلم با جمعیت ۹۵۰ هزار نفر بوده که به عنوان بزرگترین شهر این کشور نیز در نظر گرفته می شود. سایر شهرهای بزرگ کشور سوئد عبارتند از گوتنبرگ (با جمعیت

۵۷۰ هزار نفر) در غرب این کشور، و مالمو (با جمعیت ۳۴۰ هزار نفر) در جنوب این کشور هستند. اوپسالا (Uppsala) و لاند (Lund)، از معروفترین شهرهای دانشگاهی این کشور هستند.

کشور سوئد از جمله کشورهایی است که امید به زندگی در آن بالاست. براساس آمار ارائه شده توسط بانک جهانی، میزان امید به زندگی در زنان و مردان سوئدی به ترتیب برابر ۷/۸۳ و ۱/۸۰ سال است، که موجب شده مردم این کشور آینده روشنی را برای خود متصور شوند. همواره سوئد یکی از مهاجرپذیرترین کشورها و مقصد های اصلی مردم دنیا بوده است

در این مقاله، روش های مختلف مهاجرت به کشور سوئد (migrationsverket.se)به صورت خلاصه ارائه شده است. لازم به ذکر است که هر کدام از روش های مهاجرت، در قالب مقاله های جداگانه به طور مفصل مورد بررسی قرار گرفته اند.

انواع روش های مهاجرت به کشور سوئد

به طور کلی، انواع روش های مهاجرت به کشور سوئد را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

 1. مهاجرت تحصیلی(ویزای تحصیلی)
 2. مهاجرت کاری(ویزای کاری)
 3. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 4. مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق تحصیل

یکی از روش های مهاجرت به کشور سوئد، تحصیل در کشور سوئد (studyinsweden.se) است. از جمله امکانات تحصیلی بسیار خوب در کشور سوئد، زندگی در کشوری با استانداردهای بالای رفاهی، تحصیل در دانشگاه های معتبر و امکان همکاری با محققین مطرح بین المللی، تدریس دروس به زبان انگلیسی و امکان کار حین تحصیل است که موجب شده است تا دانشگاه های کشور سوئد در سال های اخیر مورد استقبال متقاضیان ایرانی قرار گیرد. در كشور سوئد كليه‌ نظام‌ آموزشی زير نظر وزارت‌ آموزش، فرهنگ‌ و علوم‌ اين‌ كشور اداره می شود. چنانچه شما قصد ادامه تحصیل در مقاطع مختلف اعم از دانشگاهی و مدرسه ای برای مدت زمان بیش از ۳ ماه را در کشور سوئد دارید، می بایست برای دریافت اجازه اقامت اقدام نمائید.

به طور کلی، می توان مزایای تحصیل در دانشگاه های سوئد را به صورت زیر دسته بندی نمود:

 1. تحصیل در دانشگاه های معتبر.
 2. زندگی در کشوری با استانداردهای بالای زندگی.
 3. امکان دریافت اقامت سوئد با تحصیل دکتری.
 4. زندگی در کشوری که مردمان آن به خوبی به زبان انگلیسی مسلط هستند.
 5. امکان کار در حین تحصیل.

در مقاله ای جداگانه، به بررسی کامل مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد پرداخته شده است.

آشنایی با سیستم حمل و نقل عمومی در سوئد

مهاجرت کاری به سوئد

دلایل عمده مهاجرت شغلی به این کشور عبارتند از:

 1. برخورداری از حقوق بالای کارگری

حقوق کارگران یکی از مهمترین و اصلی ترین ارکان بازار کار مدرن در کشور سوئد است.

 1. اصل برابری

قانون ضد تبعیض کشور سوئد تضمین می کند که هرکسی صرفنظر از جنسیت، مذهب، سن یا معلولیت های جسمی از حق برابر کار کردن برخوردار خواهد بود و هیچگونه تبعیضی در این مورد وجود ندارد.

 1. دریافت اقامت برای خانواده

سیاست های متمرکز بر خانواده به قوانین مهاجرتی کشور سوئد نیز گسترش یافته است. زمانیکه شخصی برای اجازه کار در کشور سوئد اقدام می کند، می تواند برای دریافت اجازه اقامت برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود نیز اقدام نماید. همسر و فرزندان متقاضی می توانند زمانیکه اجازه اقامت کشور سوئد را دریافت کردند، از حق تحصیل و سایر حقوق اجتماعی در این کشور برخوردار شوند.

 1. ارزش بسیار بالای نوآوری و خلاقیت

کشور سوئد همواره مشوق خلاقیت بوده است. شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و انرژی، همگی در راستای توسعه پایدار و پیشرفت فناوری فعالیت می کنند.

 1. سیستم رفاه اجتماعی

زمانیکه شما برای کار به کشور سوئد مهاجرت کنید، نگرانی از بابت هزینه های خدمات اجتماعی نظیر بیمه خدمات درمانی و تحصیلات فرزندان خود نخواهید داشت. یارانه های دولتی اختصاص یافته، این موارد و سایر جنبه های زندگی را آسانتر کرده است، به طوریکه شهروندان زندگی راحتی را تجربه خواهند کرد و استرسی در این زمینه متوجه انها نخواهد بود.

نوشتن یک رزومه خوب برای اخذ مهاجرت کاری سوئد، بسیار اهمیت دارد. هدف اصلی از ارسال رزومه، ارائه اطلاعات مورد نیاز شغل مورد نظر شما به کارفرمای سوئدی است. هرچه فرد سابقه اجرایی قوی تری داشته باشد امکان مجاب کردن کارفرما برای استخدام آسانتر است

جستجو برای یافتن شغل در سوئد

شما می توانید از طریق اینترنت برای شغل مورد نظر خود به جستجو بپردازید. در نظر داشته باشید که زمانی یک کارفرمای سوئدی می تواند یک نیروی خارجی استخدام نماید که:

 •  شغل مورد نظر برای مدت زمان ۱۰ روز در اتحادیه اروپا تبلیغ شده باشد.
 •  حداقل حقوق دریافتی ۱۳ هزار کرون بدون احتساب مالیات باشد.
 •  متقاضی می بایست دارای پاسپورت معتبر باشد.

در مقاله ای جداگانه، به بررسی کامل مهاجرت کاری به کشور سوئد پرداخته شده است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در سوئد

کشور سوئد دارای یکی از کشورهای اروپایی با اقتصاد پر رونق و با ثبات است. این کشور یکی از آزادترین کشورها در بحث سرمایه گذاری است. کشور سوئد همواره به عنوان یکی از با اهمیت ترین کشورهای شنگن با استانداردهای بالای رفاهی برای زندگی در نظر گرفته شده است. شما می توانید از طریق اقامت سرمایه گذاری، برای اعضای خانواده خود نیز اجازه اقامت دریافت کنید. چنانچه اعضای خانواده متقاضی تمایل به مهاجرت داشته باشند، متقاضی می تواند زمان ارسال درخواست خود برای آنها نیز درخواست را ارسال کند.

در مقاله ای جداگانه، به بررسی کامل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور سوئد پرداخته شده است.

فرایند کلی  سرمایه گذاری در کشور سوئد

مهاجرت از طریق ازدواج

با توجه به مزایای متعدد زندگی در کشور سوئد از جمله: زندگی در کشوری با سطح رفاهی بالا، اقتصادی پایدار و سایر موارد، در سال های اخیر تقاضا برای مهاجرت به این کشور بیش از پیش مورد توجه متقاضیان قرار گرفته است. یکی از انواع روش های مهاجرت، ازدواج است که در مقاله ای جداگانه به طور مفصل مورد بررسی قرار گرفته است. به طور کلی، برای ازدواج با یک شهروند سوئدی شما نیازمند دریافت اجازه اقامت هستید. علاوه بر این، همسر شما می بایست شهروند کشور سوئد باشد و اقامت دائم این کشور را داشته باشد.

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت را به شما ارائه میدهد

فرم مشاوره رایگان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.