مهاجرت به نروژ

ویزای توریستی نروژ

نروژ (Norway) كشوری در شمال اسكاندیناوی است كه از سوی سازمان ملل، عنوان بهترین و بالاترین استانداردهای زندگی در دنیا را به خود اختصاص داده است.امید به زندگی در بین مردم این كشور تا ۷۹ سال هم افزایش یافته است و موجب شده مردم آینده روشنی را برای خود تصور كنند. کشور نروژ در شمال اروپا قرار دارد و با کشورهای سوئد، فنلاند و روسیه هم مرز می باشد. پایتخت نروژ شهر اسلو (Oslo) است که آب و هوایی سرد دارد.
در ابتدا باید گفته شود که برای ورود به نروژ حتما باید از کشور نروژ و یا کشورهای عضو شینگن ویزا داشته باشید.

اگر کسی بطور مستمر حداقل سه سال در کشور نروژ اقامت داشته باشد می تواند براساس آن اجازه اقامت دائم کسب کند.
از ویزاهای بلد مدت میتوان به ویزای تحصیلی نروژ، ویزای کاری نروژ و .. اشاره کرد.

راه های اخذ افامت نروژ

 • سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور نروژ:
  یکی از راههای مهاجرت از جمله کشور نروژ سرمایه گذاری می باشد.در کشور نروژ هم مانند کشورهای دیگر میتوان از طریق سرمایه گذاری اقامت دائم گرفت.
  ولی باید این را در نظر گرفت در جریان باشید که ویزایی با عنوان سرمایه گذاری یا ثبت شرکت، که در این کشور از طریق آن بتوانید اقامت دائم این کشور را بگیرید وجود ندارد. و بهتر است که راه های دیگر مهاجرت به نروژ را بررسی کنید و از طریق آن برای اخذ اقامت نروژ اقدام نمایید.
 • اقامت از طریق ازدواج :

یکی از راه های اخذ اقامت نروژ، اقامت ازدواج نروژ می باشد.
طبق آمار مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج با افزایش چشمگیری همراه بوده است. از آنجا که نروژ هم یکی از کشورهای پیشرفته و امن جهان است تقاضا برای مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ یا با تبعه نروژی بسیار زیاد است.

 • شرایط ازدواج در نروژ:
 • سن بالای  ۱۸ سال
 • هیچ کدام از طرفین متاهل نباشند
 • اگر قبلا ازدواج کرده اید مراحل قانونی و تقسیم اموال انجام شده باشد.
 • شخصی که تبعه نروژ است باید در آمدی مشخص و در سطح معینی داشته باشد تا بتواند مدارک و پرونده خود را جهت دریافت تابعیت همسرش ارائه کند.

مهاجرت از طریق تحصیل:

یکی از راهای منطقی و قانونی ورود به کشور نروژ ،اخذ ویزای تحصیلی نروژ می باشد که با توجه به شرایط داوطلب میتواند این ویزا را اخذ نماید . تحصیل در کشور نروژ در مقاطع دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است.
تحصیل در تمامی مقاطع نروژ امکان پذیر است و دروس به صورت رایگان ارائه می شود به این معنی که دانشجویان می توانند در این کشور به صورت رایگان ادامه تحصیل دهند. دروس در دبیرستان ها و کالج های نروژ به زبان خود کشور (زبان نروژی) ارائه می گردد
جهت اقدام به اقامت دائم در کشور نروژ نیاز به یک پروسه سه ساله کار و زندگی در این کشور است.شما پس از هفت سال میتوانید پاسپورت این کشور را دریافت نمایید و شهروند این کشور شوید.

 مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل یکی از روش های ورود به این کشور می باشد که در انتها فرد می تواند به اقامت کشور نروژ دست یابد.به صورت کلی مهاجرت به کشور نروژ از طریق تحصیل گزینه مناسبی برای ورود افراد و اخذ اقامت در این کشور محسوب می شود. دولت نروژ حین تحصیل به دانشجو اجازه کار کردن پاره وقت می دهد و اگر در این مدت دانشجو شرایطی را که دولت در نظر گرفته رعایت کند پس از اتمام تحصیل به دانشجو اجازه میدهند ویزای تحصیلی اش را به ویزای کاری تبدیل کند.

مهاجرت به نروژ از طریق کار:

نروژ از جمله کشورهای نفت خیز و گران جهان می باشد که بیشتر در آمد و ثروتش از  منابع عظیم نفت و گاز است. قوانین کار در کشورهای شینگن بصورت یکپارچه میباشد، شما اگر بتوانید از سوی کارفرمایی در کشور نروژ دعوت نامه کاری دریافت کنید می توانید طی مدت کوتاهی ویزای کار کشور نروژ را دریافت کرده و در این کشور مشغول به کار شوید.

در صباپلن بخوانید

مقالات مهاجرتی

آموزش راه های مختلف مهاجرت تحصیلی و مهاجرت سرمایه گذاری در کشور های مختلف

[کل: 1 میانگین: 1]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.