مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان

 

کشور مجارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. کشور مجارستان دارای یک اقتصاد با ثبات در میان کشورهای اروپایی است. در سال های اخیر به دلیل مزایای زندگی در کشور مجارستان، تقاضا برای مهاجرت به این کشور رو به افزایش است.

در این مقاله، روش های مختلف مهاجرت به کشور مجارستان به صورت خلاصه ارائه شده است. لازم به ذکر است که هر کدام از روش های مهاجرت، در قالب مقاله های جداگانه به طور مفصل مورد بررسی قرار گرفته اند.

 

انواع روش های مهاجرت به کشور مجارستان

 1. مهاجرت تحصیلی به مجارستان
 2. مهاجرت کاری به مجارستان
 3. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در مجارستان
 4. مهاجرت از طریق ازدواج

 

مهاجرت از طریق تحصیل

یکی از روش های مهاجرت به کشور مجارستان، از طریق اقدام برای ادامه تحصیل در این کشور است. کشور مجارستان یکی از کشورهای اروپائی مناسب برای ادامه تحصیل و مهاجرت است .
از جمله امکانات تحصیلی بسیار خوب در کشور مجارستان، زندگی در کشوری با استانداردهای رفاهی مناسب، موجب شده است تا دانشگاه های کشور مجارستان مورد استقبال متقاضیان قرار گیرد.

۶۹ دانشگاه در کشور مجارستان وجود دارد که قدیمی ترین آن دانشگاه Pécs است. بیست و یک هزار و هفتصد و هفت دانشجوی بین الملل در دانشگاه های مختلف این کشور مشغول به تحصیل هستند.
بزرگترین شهر مجارستان و پایتخت آن، بوداپست، بیش از یک پنجم جمعیت این کشور در آن زندگی می کنند و اکثریت دانشگاه ها نیز در آن واقع شده اند.
سایر شهر های مهم دانشجوئی عبارتند از Debercen, Miskolc, Pecs.

به طور کلی ۳ نوع موسسه آموزش عالی در کشور مجارستان وجود دارد. ملاک این تقسیم بندی بر اساس نوع و سطح مدارکی ارائه می دهند و همچنین پتانسیل پژوهش آن ها و میزان تخصص اعضای هیئت علمی آنها است.

موسسات آموزش عالی در کشور مجارستان عبارتند از:

 • Universities
 • Universities of Applied Sciences
 • Colleges

به طور کلی، می توان مزایای تحصیل در دانشگاه های مجارستان را به صورت زیر دسته بندی نمود:

 1. تحصیل در دانشگاه های با استاندارد اروپائی
 2. امکان کار در زمان تحصیل
 3. تحصیل با شهریه مناسب و معقول
 4. مدرک معتبر بین المللی
 5. کشوری زیبا در قلب اروپا

 

مهاجرت شغلی به مجارستان

مهاجرت کاری به مجارستان به عنوان یکی از شیوه های مهاجرت به این کشور در نظر گرفته می شود. شهر های بزرگ مجارستان نظیر بوداپست، میسکولک و دبرسین، فرصت های شغلی مناسبی دارند.

در فاصله بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷، درآمد ناخالص داخلی (GDP) مجارستان، رشد قابل ملاحظه ۱۸ درصدی داشته است. روزهای کاری در کشور مجارستان ۵ روز و ساعات کاری ۸ ساعت است. حداقل حقوق برای ۴۰ ساعت کار در کشور مجارستان برابر با ۱۱ هزار فورینت (HUF) معادل ۳۵۰ یورو در ماه است.

کلیه متقاضیان غیر اروپائی برای کار در کشور مجارستان می بایست اجازه کار دریافت کنند. هر قدر تحصیلات متقاضی بیشتر باشد، حقوق بالاتری دریافت خواهد کرد.

گام های اصلی برای مهاجرت کاری به مجارستان

 1. یافتن شغل مناسب و مرتبط با رزومه فرد
 2. اقدام برای اخذ مجوز اقامت
 3. مهاجرت به مجارستان

نوشتن یک رزومه خوب برای اخذ مهاجرت کاری مجارستان، قدم نخست و بسیار مهم در پروسه مهاجرت کاری به کشور مجارستان است. مجوز کار، برای هر متقاضی متفاوت بوده و به شایستگی او و نوع شغلی که در کشور مجارستان خواهید داشت بستگی دارد.

توجه داشته باشید که ثبت درخواست برای مجوز اقامت را باید به صورت اینترنتی و از طریق Application portal ثبت کنید. فرایند بررسی مدارک ۲۵ روز به طول خواهد انجامید. پس از دریافت مجوز کار، شخص میتواند برای دریافت ویزای کاری با مراجعه به سفارت کشور مجارستان در کشور خود، اقدام نماید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

کشور مجارستان دارای یکی از با ثبات ترین اقتصاد ها در میان کشورهای اروپایی است. مهاجرت به کشور مجارستان از طریق سرمایه گذاری به عنوان یکی از گزینه های مهاجرتی به این کشور در نظر گرفته می شود.

به طور کلی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور مجارستان از طریق خرید ملک و ثبت شرکت امکان پذیر است. به منظور دریافت ویزا از طریق ثبت شرکت، فرد متقاضی می بایست شرکتی را در کشور مجارستان تاسیس نماید. شما به عنوان موسس و مدیر شرکت، می توانید اقامت کشور مجارستان به منظور انجام فعالیت های تجاری، دریافت کنید.

خرید ملک در کشور مجارستان، به عنوان یکی دیگر از گزینه های سرمایه گذاری در کشور مجارستان در نظر گرفته می شود. خرید ملک در این کشور، به عنوان روش سرمایه گذاری ایمن و مطمئن در نظر گرفته می شود. فرایند خرید ملک در کشور مجارستان طی سال های اخیر ساده تر و سریعتر شده است.

شما می توانید از طریق انفرادی و یا از طریق ثبت شرکت نسبت به خرید ملک اقدام نمائید. قیمت مسکن در کشور مجارستان متغیر است، به طوریکه در شهرهای بزرگ و اصلی مجارستان، به میزان قابل ملاحظه ای نسبت به شهرهای کم جمعیت این کشور بالاتر است.
میانگین هزینه آپارتمان در کشور مجارستان ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار فورینت است. علاوه بر این، شما می بایست هزینه های جانبی نظیر مالیات انتقال ملک، مالیات ارزش افزوده ، هزینه های قانونی هزینه کارگزار ملک را بپردازید.

با وجود اینکه امروزه شما قادر خواهید بود از طریق اینترنت خرید ملک مورد نظر خود را انجام دهید، اما به شدت توصیه می شود تا در فرایند خربد ملک در این کشور، از تجارت و راهنمایی های یک کارگزار ملک که در این رابطه خبره هست، بهره مند گردید.

مهاجرت از طریق ازدواج

متقاضیان ازدواج در کشور مجارستان می توانند در صورت داشتن شرایط، در این کشور ازدواج کنند. قبل از اینکه بخواهید در مجارستان برای ازدواج اقدام نمائید، باید گواهینامه مربوط به ازدواج را که بیانگر صلاحیت شما برای ازدواج در کشور مجارستان است، را ارئه نمایید.

زن و مرد متقاضی ازدواج می بایست به منظور دریافت مجوز ازدواج به اداره ثبت محلی مراجعه کنند. طرفین متقاضی ازدواج می بایست حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند. توصیه شده است که چند ماه قبل از انجام مراسم ازدواج نسبت به دریافت مجوز اقدام نمائید.

با توجه به اینکه انجام این پروسه به زبان مجارستانی خواهد بود، شما نیاز به یک مترجم مسلط بر زبان مجارستانی خواهید داشت.

به طور کلی مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج در کشور مجارستان عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر و یا کارت شناسایی مربوط به شهروندان مجارستان.
 • دریافت گواهی ازدواج (Marriage License) از Competent Registry Office
 • گواهی تولد (برای مثال کارت ملی یا شناسنامه)
 • گواهی طلاق در صورتی که شخص سابقه جدایی داشته باشد.
 • گواهی عدم منع قانونی برای ازدواج
 • ارائه ۲ نفر شاهد برای انجام مراسم ازدواج، یکی از طرف عروس و دیگری از طرف داماد.
 • تکمیل فرم درخواست و پرداخت هزینه مشاوره
 • کلیه مدارک مورد نیاز می بایست ترجمه رسمی انگلیسی یا مجارستانی شوند.

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت را به شما ارائه میدهد

فرم مشاوره رایگان

مهاجرت تحصیلی به مجارستان

مهاجرت غیر تحصیلی به مجارستان

[کل: 0 میانگین: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.