مهاجرت به کانادا کشوری با فرصتهای طلایی【راهنمای جامع】

از آنجا که کانادا یکی از بهترین کشور های جهان در زمینه مهاجرت بوده و در پی گسترش بیشتر زیرساخت های مهاجرتی برای پذیرش بیشتر مهاجران است. سالانه افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب میکنند.

کانادا کشوری سردسیر واقع در امریکای شمالی است. اوتاوا پایتخت این کشور بوده و تورنتو، مونترال و ونکوور از دیگر شهر های مهم آن هستند.

انگلیسی و فرانسوی دو زبان رسمی این کشور هستند و واحد پول آن دلار کانادا است.

باوجود اینکه این کشور در موقعیت جغرافیایی ویژه ای قرار نگرفته است، سطح بالای رضایت از زندگی و امکانات مطلوب آن سبب محبوبیت این کشور در بین مقاصد مهاجرت شده است.

برای مهاجرت به کاناداروش‌های مختلفی وجود دارد. آگاهی از این روش‌ها موفقیت ۱۰۰ درصدی شما را رقم خواهد زد. چرا که آشنایی با تمامی این روش‌ها به انتخاب بهترین و مناسب‌ترین شیوه با شرایط فعلی و آینده شما منجر خواهد شد.

کانادا راه های زیادی را برای مهاجرت پیش پای مهاجران قرار داده است که در چند دسته اصلی طبقه می شوند.

این دسته ها عبارتند از:

 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه کانادایی
 • مهاجرت نامزد های استانی
 • مهاجرت از طریق مراقبت(افراد مسن،کودکان و یا افراد ناتوان)
 • مهاجرت افراد خاص مانند هنرمندان و ورزشکاران و افراد مشهور
 • تولد در خاک کانادا
 • پناهندگی.

از بین روش های ذکر شده، روش های معمول از جمله: خدمات اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در مقاطع و شهر ها و دانشگاه های متفاوت، خدمات مهاجرت نامزد های استانی و انواع مختلفی از خدمات مهاجرت کاری از جمله خدمات مهاجرت اکپرس اینتری، مهاجرت از طریق جاب آفر، مهاجرت از طریق استارت آپ(ایجاد بیزنس) و مهاجرت افراد self-employed در موسسه حقوقی صباپلن ارائه می شوند که در ادامه با جزئیات بیشتری به هر یک میپردازیم.

فهرست مطالب

شرایط مهاجرت به کانادا

برای هر یک از روش های مهاجرت شرایط خاصی مورد نیاز است اما به طور کلی شما باید برای مهاجرت به کانادا از هر طریقی واجد شرایط خاصی باشید. یکی از فاکتور های حائز اهمیت در بحث مهاجرت به کانادا سن شخص متقاضی است. در انواع روش های مهاجرتی محدودیت های سنی متفاوتی لحاظ میشود. حساس ترین روش به سن شخص متقاضی در کانادا، روش تحصیلی است، در این روش برای هر مقطع محدودیت سنی مطرح است و هرچه از دریافت آخرین مدرک تحصیلی شما کمتر گذشته باشد شانس بیشتری برای اخذ پذیرش خواهید داشت.

فاکتور مهم دیگری که میتواند در اخذ ویزای تحصیلی و کاری تاثیرگذار باشد مدرک تحصیلی است که از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار میگیرد. مدرک زبان انگلیسی تقریبا در تمامی روش ها بسیار تاثیرگذار و تعیین کننده است. البته ممکن است نیاز هر یک از روش ها به مدرک زبان به طور متفاوتی از دیگری بیان شود. فاکتور های میزان سرمایه و سابقه کار نیز هر یک به گونه ای در روش های مختلف تاثیر گذارند.

فاکتور های بیان شده ممکن است در هر یک از روش ها به گونه متفاوتی تاثیرگذار باشند مثلا فاکتور سن در بحث تحصیل از اهمیت بالایی برخوردار است در صورتی که در روش سرمایه گذاری موضوع نگران کننده ای نیست و یا مقدار سرمایه که در بحث سرمایه گذاری مهم ترین فاکتور بوده و در روش تحصیلی زیاد مورد بحث قرار نمی گیرد.

شرایط مورد نیاز و حائز اهمیت در هر بخش را در قسمت توضیحات کامل همان بخش مورد پوشش قرار خواهیم داد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

هرساله دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا جهت تحصیل و اخذ اقامت تحصیلی کانادا اقدام مینمایند. با توجه به سطح بالای علمی دانشگاه ها و همچنین هزینه های معقول تر نسبت به کشور های هم رده خود و امکان اخذ اقامت دائم، کانادا یکی از قطب های مهاجرت تحصیلی است.

برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا ابتدا باید از دانشگاه یا موسسه آموزشی مورد نظر خود پذیرش دریافت کرده باشید.دومین موضوع مهم در اخذ پذیرش تحصیلی تمکن مالی است.فرد متقاضی باید اثبات نماید که از عهده هزینه های تحصیل و زندگی خود در کانادا برمی اید.همچنین باید بتوانید با ارائه مدارک کافی افسر پرونده خود را قانع کنید که پس از اتمام دوره تحصیل خود به کشورتان باز خواهید گشت.دیگر بحث مطرح در مهاجرت تحصیلی مدرک زبان است.داشتن مدرک زبان مناسب تقریبا الزامیست،در برخی موارد متقاضی میتواند با توجه به شرایط دانشگاه پذیرش مشروط به اموزش زبان دریافت نماید و پس از ورود به کانادا جهت یادگیری زبان در مدت زمان مشخص شده اقدام نماید.

شایان ذکر است که این روش میتواند ریسک فرایند اخذ ویزا را بالا ببرد و مطلوب است متقاضی پیش از اقدام مدرک زبان خود را دریافت کرده باشد.

تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف از تحصیل در مدارس تا دانشگاه امکان پذیز است که با جزئیات بیشتری به انها خواهیم پرداخت.

تحصیل در مدارس کانادا

سن تحصیل اجباری در کانادا با توجه به شهر مورد نظر میتواند اندکی متفاوت باشد اما به طور میانگین از ۶،۷ سالگی آغاز میشود و تا سنین ۱۳،۱۴ سالگی در مقطع اموزش ابتدایی ادامه پیدا میکند.پس از آن دانش اموزان وارد مقطع متوسطه شده و این دوره را از سنین ۱۴،۱۵ سالگی تا ۱۸ سالگی ادامه میدهند.

والدین میتوانند برای مراقبت و نگهداری از فرزند زیر ۱۲ سال خود با ویزای ویزیتوری به کانادا سفر کنند.

آموزش در مدارس کانادا میتواند به هر دو زبان فرانسه یا انگلیسی باشد.هرچند زبان انگلیسی بسیار معمول تر است اما آموزش به زبان فرانسه نیز در کانادا رایج است.

تحصیل در کالج های کانادا

تحصیل در کالج یا دانشگاه همواره سوال بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا بوده است.نمیتوان گفت گه کالج یا دانشگاه نسبت به یکدیگر برتری دارند، زیرا هریک روند متفاوتی طی میکنند و انتخاب شما باید با توجه به هدف شخصی خودتان باشد.به عنوان مثال اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دانشگاهی را دارید، تحصیل در دانشگاه انتخاب مناسب تری است چون تنها عده ای از کالج ها دوره های خود را تا مقطع لیسانس پیش میبرند.اما اگر صرفا قصد گذراندن دوره کوتاهی برای آموختن عملی بیشتر و سپس ورود به بازار کار را دارید، با توجه به گسترده تر بودن واحد های عملی ارائه شده در کالج و طول دوره های کمتر، کالج انتخاب مناسب تری است.

هزینه تحصیل در کالج های کانادا بین ۸ تا ۱۶ هزار دلار در سال بوده و با توجه به فشردگی و تعداد واحد ها متغیر است.

در کالج های کانادا محدودیت سنی مطرح نشده است اما با توجه به اینکه برای اخذ ویزای تحصیلی باید افسر پرونده ویزا قانع شود که قصد شما از مهاجرت فقط تحصیل بوده و پس از ان به کشور خود بازمیگردید، مسلما فاکتور سن را لحاظ خواهد کرد.

فرد همراه میتواند جهت اخذ ویزای توریستی یا کاری اقدام نماید و فرزندان صغیر وی از امکان تحصیل رایگان برخوردار هستند.

تحصیل در دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و مدارک آنها مورد تایید همه ی کشور هاست.تحصیل در تمامی مقاطع دانشگاهی در کانادا امکان پذیر است و در ادامه با جزئیات به انها میپردازیم.

یکی از موارد بسیار مهم در این روند معدل بالای مدرک تحصیلی میباشد و اکثر دانشگاه های کانادا محدودیت معدل دارند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

مقطع کارشناسی اولین مقطع دانشگاهی کاناداست و معمولا ۳-۴ سال به طول می انجامد و برای ورود به آن به طور کلی باید دارای دیپلم ۱۲ ساله،تمکن مالی،مدرک زبان و دیگر پیش نیاز های ذکر شده در هر رشته و هر دانشگاه باشید.

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی از توع بالایی برخودارند و متقاضی میتواند باتوجه به علاقه و حوزه دیپلم خود، رشته تحصیلی مورد نظر را انتخاب کند.هر دانشگاه و هر رشته پیش نیاز های متفاوتی دارد که ممکن است شامل حداقل معدل یا حداقل نمره زبان متفاوت باشد.

محدودیت سنی ویزا مطرح است اما محدودیت سنی پذیرش دانشگاه،با توجه به دانشگاه مورد نظر ممکن است مطرح باشد یا نباشد.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا از سالانه ۱۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار کانادا بسته به دانشگاه و رشته متغیر است.

دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را در حین تحصیل خود دارند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

در این مقطع علاوه بر مدرک تحصیلی قبلی،تمکن مالی و مدرک زبان، متقاضی باید توصیه نامه،بیانیه هدف تحصیل و رزومه نیز ارائه دهد.در این مقطع در صورتی که متقاضی بالای ۲۵ سال سن داشته باشد و از تاریخ اخذ مدرک وی ۲ سال گذشته باشد، معمولا ارائه سابقه کار مرتبط درخواست میشود.

در این مقطع نیز دروس به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی ارائه میشوند و متقاضی میتواند در یکی از این زبان ها و یا هر دو آنها تحصیل نماید.

در مقطع کارشناسی ارشد برای اخذ پذیرش در تعداد محدودی از رشته ها، متقاضی باید با یک سوپروایزر در ارتباط باشد.

طول دوره ارشد معمولا ۱ تا ۲ سال است.هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه های کانادا ۴۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار کانادا است و با توجه به رشته و دانشگاه متغیر است.

دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز در کانادا اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را در حین تحصیل خود دارند.

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا

برای تحصیل در مقطع دکتری، متقاضی الزاما باید با یک سوپروایزر در تماس باشد.این دوره معمولا بین ۳ تا ۶ سال به طول می­انجامد و میتواند به هر دو زبان انگلیسی و یا فرانسه باشد.

در این مقطع دانشجویان ساعات کمتری را صرف فراگیری دروس تئوری در کلاس کرده و عمده وقت خود را به انجام تحقیقات عملی میپردازند.

پذیرش در مقطع دکترا بسیار رقابتی بوده و با توجه به رزومه صورت میگیرد.ضمیمه کردن مدارکی مانند ریز نمرات مدرک تحصیلی قبلی، توصیه نامه ها، مدرک زبان، ازمون هایی مانند GRE و GMAT و پروپوزال های تحقیقاتی میتواند در روند پذیرش به شدت اثربخش باشد.

دانشجویان دکترا میتوانند با شانس تقریبا خوبی جهت اخذ بورسیه اقدام نمایند و علاوه بر ان تحصیل در مقطع دکترا یک پوزیشن بوده و دانشجویان این مقطع از حقوق دانشجویی برخوردار میشوند.

سایت زیر توسط سایت رسمی مهاجرت به کانادا منتشر شده است و شما میتوانید با استفاده از آن خود را محک بزنید و ببینید که آیا واجد شرایط تحصیل در کانادا هستید یا خیر:

https://form.immigration.ca/student

با تحصیل در کانادا سرنوشت خود را تغییر دهید

ادامه تحصیل در کشور کانادا، این امکان را برای دانشجویان فراهم می آورد تا با بهترین محققین و اساتید در رشته خود همکاری علمی داشته باشند. تحصیل در معتبرترین دانشگاه های دنیا به همراه برخورداری از امکانات و تجهیزات به روز و تخصصی متناسب با رشته تحصیلی، از دیگر مزایا تحصیل در کشور کانادا است. بر همین اساس و در سال های اخیر، تعداد کل دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در کشور کانادا، ۳۰ درصد افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید:تحصیل در کانادا؛ آنچه لازم است متقاضیان تحصیل در کانادا بدانند

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

اقتصاد کانادا یکی از باثبات ترین و بزگترین اقتصادهای دنیاست و سالانه سرمایه گذاران بی شماری را از سراسر جهان به خود جذب میکند. همچنین این کشور به دلیل وضع قوانین و مقررات یکسان در بازار اقتصادی از کشور های پیشرو در مورد آسانی کسب و کار به حساب می­آید.

این کشور به دلیل توسعه سیستم تجارت و مالیات فضای کلی سرمایه گذاری پایداری دارد.

به طور کلی سرمایه گذاری در کانادا به سه شکل صورت میگیرد:

 • سرمایه گذاری استانی
 • سرمایه گذاری فدرال
 • سرمایه گذاری کبک

در ادامه با جزئیات بیشتری به شرایط و انواع هریک از این ۳ مورد می پردازیم.

برنامه سرمایه گذاری استانی

در این برنامه، هریک از استان هایی که نامزد شرکت در این برنامه هستند، شرایط و برنامه بلند مدت، و رشته ها و تخصص های مورد نیاز خود را ارائه میدهند و بر اساس یک سیستم امتیاز دهی یکسان متقاضیان را ارزیابی میکنند و در یک موقعیت رقابتی و در شرایط یکسان، بهترین متقاضی ها را انتخاب میکنند.

دولت پس از انتخاب فرد متقاضی، ویزای ۲ ساله برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او صادر میکند و فرد ۲ سال مهلت دارد که با پیش بردن برنامه های خود و ارائه گزارش های لازم مبنی بر تطابق با برنامه های مورد نیاز استانی اقامت دائم را دریافت کند.

برای شرکت در این برنامه ها متقاضی باید دارای حداقل هایی از جمله تحصیلات متوسطه، دانش حداقلی زبان انگلیسی، حداقل تجربه مدیریتی و بیزینسی، حداقل میزان سرمایه و برنامه کاری متناسب باشد.

شرایط جزئی دیگر با توجه به نیاز هر استان متفاوت بوده و توسط هر استان به طور جداگانه ارائه می گردد. این برنامه در حال حاضر در مانیتوبا، بریتیش کلمبیا، جزیره پرنس ادوارد، نیو برانزویک، انتاریو، ساسکاچوان، یوکان و مناطق شمال غربی در دسترس است.

در ادامه به بررسی شرایط برخی از این استان ها میپردازیم:

سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا

برای سرمایه گزاری در این استان شما باید مبلغی بالغ بر ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلار سرمایه داشته باشید.پس از راه اندازی کسب و کار خود،در صورت موفقیت کسب و کار، اقامت دائم کانادا را دریافت میکنید.

در صورت وجود سرمایه بیشتر میتوانید علاوه بر خانواده خود، ۱ تا ۵ نفر از افرادی که تمایل به کار با انها را دارید را نیز برای فعالیت در این بیزینس همراه خود به کانادا ببرید.

سرمایه گذاری در استان پرنس ادوارد

برای راه اندازی یا خرید بیزینس مرتبط با تخصص و تجربه خود در جزیره پرنس ادوارد،باید حداقل ۲۷۵ هزار دلار سرمایه داشته باشید.

در صورتی که به مدت ۶ ماه در این استان زندگی کنید ۲۵ هزار دلار، و بعد از گذشت ۱ سال زندگی در پرنس ادوارد ۵۰ هزار دلار دیگر به متقاضی باز گردانده میشود.

باید توجه داشته باشید برای اخذ ویزای سرمایه گذاری این استان باید مدرک زبان و حداقل مدرک تحصیلی لیسانس داشته باشید و همچنین باید قبل از شروع روند سرمایه گذاری حداقل ۱ بار به این جزیره سفر کرده باشید.

سرمایه گذاری در استان منیتوبا

برای سرمایه گذاری در این استان باید ۱۰۰ هزار دلار سرمایه را نزد دولت کانادا سپرده گذاری نمایید. لازم به ذکر است که در صورت موفقیت کسب و کار راه اندازی شده میتوانید مبلغ را از دولت کانادا پس بگیرید اما در غیر این صورت سپرده شما بازگردانده نخواهد شد.

سرمایه گذاری در نیوبرانزویک

از شرایط مهمی که فرد متقاضی سرمایه گذاری در این استان باید داشته باشد این است که شرایط دریافت ویزای مولتی را داشته باشد.

حداقل میزان سپرده برای سرمایه گذاری در این استان ۱۰۰هزار دلار است.برای اخذ اقامت دائم باید ۲ سال در برانزویک زندگی کنید و در این مدت در رشد اقتصادی استان نقش داشته باشید.

در صورتی که بخواهید استان زندگی خود را تغییر دهید اجازه بردن سرمایه اولیه را با خود ندارید.

این استان ها تنها تعدادی از استان های ارائه دهنده برنامه سرمایه گذاری استانی هستند و ممکن است استان های دیگر شرایط متفاوتی را ارائه دهند.

سرمایه گذاری از طریق برنامه فدرال

برنامه فدرال مدت زیادی است که ارائه نمیشود و مطالب زیر صرفا جهت اطلاعات عمومی است.

این برنامه در سال ۲۰۱۵ مطرح شد.به این صورت که کانادا اعلام کرد به ۵۰ نفر سرمایه گذار خاص از بین متقاضیان به همراه همسر و تمام افراد زیر ۲۲ سال خانواده،اقامت دائم کانادا میدهد.

افراد متقاضی باید شرایط زیر را دارا میبودند:

-دارای ۱۰ میلیون دلار سرمایه کلی باشند که قانونی و طی فعالیت تجاری کسب شده باشد.که بعد از قبولی باید کارشناسی و ارائه شود.

-سرمایه گذاری مبلغ ۲ میلیون دلار در یک برنامه نوین و سود ­ده در کانادا به مدت ۱۵ سال(بدون گارانتی).

-دانش زبان(انگلیسی یا فرانسه)

-مدرک تحصیلی ارزیابی شده توسط کانادا

این برنامه سالانه ۵۰۰ پرونده را برای بررسی میپذیرد و از میان انها ۵۰ پرونده را تایید میکند.

سرمایه گذاری کبک

این برنامه به نسبت دیگر برنامه های مهاجرتی آسان تر به شمار میرود زیرا:

۱- بدون مدرک زبان میتوانید اقدام نمایید.

۲- شرط اقامت درون استان کبک را ندارد.

۳- محدودیت سنی برای اقدام ندارد.

۴- نیاز به تحصیلات دانشگاهی ندارد.

۵- به همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال اقامت اعطا میشود.

۶- مانند دیگر استان ها شروط کار افرینی ندارد.

۷- سرمایه گذاری بعد از قبول درخواست انجام میگیرد.

شرایطی که متقاضی برای شرکت در این برنامه باید دارا باشد عبارتند از:

۱- داشتن دارایی خالص مبلغ حداقل ۲میلیون دلار کانادا

۲- سرمایه گذاری ۱٫۲ میلیون دلار در کانادا به مدت ۵ سال و بدون دریافت سود.

۳- حداقل ۲ سال سابقه مدیریت مالی بیزینس و یا داشتن یک بیزینس در ۵ سال گذشته.

*موارد دیگری نیز مانند سن و دانش زبان در این فرایند بررسی میشوند اما از اهمیت بالایی برخوردار نیستند.

*شما به جای سرمایه گذاری مبلغ ۱٫۲ میلیون دلار به مدت ۵ سال میتوانید مبلغ سود حاصل از این سرمایه گذاری(مبلغ ۳۵۰ هزار دلار) را نقدا به دولت کانادا بپردازید.

روند اقدام برای برنامه سرمایه گذاری کبک به شرح زیر است:

۱- جمع آوری، آماده سازی و ارسال مدارک(در این مرحله باید دقت داشته باشید که مدارک ارسالی نقص نداشته باشند زیرا پرونده های ناقص مورد بررسی قرار نگرفته و پس فرستاده میشوند.)

۲- تا ۳۰ روز پس از اتمام مهلت ارسال پرونده متقاضی نامه ای را دریافت میکند که بیان میکند پرونده وی باز شده و مدارک و فرم های دیگر باید ارسال شوند.

۳- دعوت به مصاحبه ۱٫۵ ساعته که در کشور ترکیه انجام میگیرد و اهداف و اطلاعات شخصی مربوطه در آن مورد بحث قرار میگیرند.

۴- دریافت CSQ در صورت قبول شدن پرونده.

۵- واریز مبلغ سرمایه گذاری در طی فرصت ۱۱۰ روزه.

۶- انجام آزمایشات و بررسی ها انتهایی برای دریافت اقامت دائم.

برای شرکت در این برنامه شما به طور قطع باید با یک وکیل مهاجرتی در ارتباط باشید زیرا به علت محدودیت های انتقال سرمایه و سهمیه بندی این نوع ویزا، برای شرکت در برنامه و در صورت قبولی، برای واریز مبلغ لازم است که یک وکیل مهاجرتی اجازه های لازم را از دولت فدرال و دیگر منابع مربوط اخذ نماید.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزنس

یکی دیگر از روش­های ورود به کانادا خرید بیزنس است. به این ترتیب که فرد متقاضی می­تواند با صرف هزینه بالا، یک بیزنس را خریداری کرده و در یکی از برنامه­های استانی و یا فدرال ازین طریق شرکت کنند. بنابراین افراد خارجی که می­خواهند با خانواده نزدیک خود به کانادا نقل مکان کنند، می­توانند یک کسب و کار را خریده و یا تجارت جدیدی را در کانادا راه اندازی کنند. سپس، این افراد می­توانند به عنوان یک کارمند در سطح مدیریت، تحت برنامه کارگر موقت خارجی فدرال برای ویزای کار درخواست کنند.

پس از مدتی (حدودا کمتر از ۱ سال)، دارندگان ویزای کار موقت و خانواده های آنها می­توانند در قالب یک برنامه مهاجرت استانی یا به عنوان یک کارگر ماهر فدرال تحت عنوان برنامه Express Entry به اقامت دائم این کشور تبدیل شوند.

چه کسی واجد شرایط است؟

 1. یک سرمایه گذار خارجی با تجربه مدیریت قابل تایید و قابل انتقال.
 2. دارایی کافی برای خرید یا شروع تجارت هدفمند در کانادا.
 3. توانایی های زبان کافی به دو زبان انگلیسی یا فرانسه برای کار فعالانه به عنوان مدیر در تجارت.

روند کار چیست؟

 1. فرد متقاضی یکی از مشاغل کانادایی را برای خرید انتخاب می­کند.
 2. ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) همراه با یک طرح تجاری مناسب ارائه می­شود.
 3. پس از صدور نظر مثبت LMIA ، فرد متقاضی برای ۱۲-۲۴ ماه مجوز کار موقت قابل تمدید درخواست می­کند.

این روند چقدر طول می کشد؟

پس از یافتن مشاغل مناسب، تکمیل مراحل درخواستLMIA مدت ۲ تا ۳ ماه طول خواهد کشید.

چه کسی کاندیدای ایده آلی برای “خرید تجارت و کار در ویزای کانادا” است؟

فرصت های برنامه های رسمی مهاجرت مبتنی بر سرمایه گذاری در کانادا بسیار محدود است. اکثر برنامه های مهاجرت اقامت مبتنی بر سرمایه گذاری استانی با دعوت به درخواست طرح انجام می­شوند. نتیجه گیری این روند کلی ۱۲-۳۶ ماه طول می­کشد و اغلب طولانی تر است. بنابراین یک کارآفرین سرمایه گذار خارجی که انگیزه زندگی در منطقه خاصی از کانادا را دارد، می­تواند یک تجارت مناسب را خریداری کرده و در آن منطقه شروع به فعالیت کند. در حقیقت خرید بیزنس بسیار سودمندتر از تلاش برای تحقق سایر برنامه های مهاجرت استانی است.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزنس

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی و استارت آپ

به طور کلی، کشور کانادا کشوری پیشرفته و مهاجرپذیر است که دارای پتانسیل انجام بسیاری از طرح­های تحقیقاتی و صنعتی می­باشد. ازین­رو تسهیلات اقامتی و ویزای مربوط به برنامه های کارآفرینی و استارتاپی این کشور می­تواند برای افراد علاقه مند به فعالیت در این حوزه ها بسیار جذاب باشد.

* مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی:

برنامه کارآفرینی مهاجرت کشور کانادا در حقیقت به منظور جلب کارآفرینان باتجربه ای که قصد دارند یک کسب و کار را در کانادا داشته باشند و به طور فعال در این کشور به فعالیت و مدیریت بپردازند، طراحی شده است. این برنامه مهاجرتی، با هدف ایجاد و گسترش اقتصاد کانادا ضمن ایجاد مشاغل جدید برای شهروندان کانادایی می­تواند فرصت مناسبی را برای دریافت اقامت دائم این کشور برای فرد متقاضی فراهم کند. به طور کلی برنامه های کارآفرینی به دو دسته کلی برنامه کارآفرینی فدرال و کارآفرینی کبک تقسیم بندی می­شوند.

 • برنامه کارآفرینی فدرال:

لازم به ذکر است که کارآفرینانی که قصد زندگی در کبک را دارند، قادر به شرکت در این برنامه نبوده و باید تحت برنامه کارآفرینان کبک اقدام کنند. پس از تأیید طرح فرد متقاضی در برنامه کارآفرینی فدرال، فرد به همراه خانواده درجه اول خود می­تواند برای ویزای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. مطابق قوانین این برنامه، متقاضیان یا باید مشاغل جدیدی در کشور کانادا ایجاد کنند و یا حداقل در یکی از مشاغل موجود و واجد شرایط کانادا مدیریت فعال داشته باشند. همچنین این تجارت باید حداقل یک موقعیت شغلی جدید برای یکی از شهروندان کانادایی یا شهروند مقیم دائم کانادا ایجاد کند.

متقاضیان واجد شرایط در برنامه کارآفرینی فدرال باید شرایط عمومی زیر را داشته باشند:

 1. مقصد مورد نظر متقاضی در هر جای کانادا به جز استان کبک باشد
 2. متقاضی باید دارای حداقل دارایی خالص ۳۰۰۰۰۰ دلار کانادا باشد.
 3. متقاضی باید دارای تجربه تجاری کافی باشد. (ارائه سابقه مدیریت و مالکیت تجاری الزامی است).
 4. متقاضی یا اعضای خانواده همراه وی سابقه امنیتی نداشته باشند.
 • برنامه کارآفرینی استان کبک:

برنامه کارآفرینی استان کبک بر جذب افرادی تمرکز دارد که تمایل به تأسیس یا سرمایه گذاری در یک کار تجاری قابل قبول دارند. یادآوری این نکته ضروری است که جهت اقدام برای کلیه برنامه­های کارآفرینی، حتما از طرف شرکت­های حقوقی اقدام شود. با شرکت در هر نوعی از برنامه­های کارآفرینی فرد متقاضی می­تواند به تنهایی یا به همراه همسر خود یک تجارت را اداره کند و یا وی می­تواند به عنوان مدیر در نوعی از کسب و کار یا تجارت در کشور کانادا مشغول به کار شود.

در برنامه کارآفرینان استان کبک عوامل دیگری مانند سن متقاضی، ماهیت و مدت آموزش متقاضی،توانایی های زبان، گامهایی که فرد متقاضی در جهت خرید کسب و کار در کبک برداشته شده است و همچنین توانایی متقاضی برای انجام یک پروژه تجاری مورد ارزیابی دولت کانادا قرار می­گیرد.

متقاضیان واجد شرایط در برنامه کارآفرینی استان کبک باید شرایط عمومی زیر را داشته باشند:

 1. دارایی خالص فرد متقاضی باید حداقل ۳۰۰،۰۰۰ دلار کانادا باشد. در صورتی که همسر متقاضی وی را همراهی می­کند، این مبلغ می­تواند شامل دارایی های همسر قانونی فرد متقاضی نیز باشد.
 2. متقاضی باید دارای حداقل دو سال سابقه مدیریتی (از روز ارسال درخواست خود جهت شرکت در برنامه کارآفرینی) در یکی از مشاغل قانونی و سودآور (کشاورزی ، صنعتی یا تجاری) داشته باشد. فرد متقاضی می­بایست به تنهایی یا با همسر خود تجارت را اداره کرده باشد.
 3. عبارت”تجارت” به عنوان مشاغل درگیر در فعالیت های کشاورزی، صنعتی یا تجاری تعریف می­شود.
 4. مفهوم عبارت “تجربه کسب و کار”: فرد متقاضی باید تجربه مدیریت را با ارائه مسئولیت تمام وقت خود در تمام جنبه های اصلی مدیریتی (مانند مدیریت و کنترل مواد، منابع مالی و انسانی) ارائه دهد. لازم بذکر است که تجربه کارآموزی جزو این مورد محسوب نمی­شود.
 5. مفهوم عبارت”تمام وقت”: فرد متقاضی با ارائه مدارکی باید فعالیت تمام وقت خود را در حوزه مدیریت نشان دهد.
 6. فرد متقاضی باید تمایل و قصد خود را مبنی بر زندگی و شروع کار پیشنهادی خود در استان نشان دهد.

پس از ورود متقاضی به کبک، وی باید حداقل به مدت سه سال پس از اعطای اقامت دائم کانادا، شرایط زیر را رعایت کند:

 1. متقاضی باید برنامه خود را برای ایجاد کسب و کار قابل قبول با حداقل مالکیت ۲۵٪ از کل دارایی و سرمایه آن به ارزش حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار دنبال کند.
 2. در کسب و کار ایجاد شده در این برنامه کار آفرینی باید افراد ساکن کبک (افرادی بجز خود فرد متقاضی یا عضو خانواده متقاضی) را به صورت تمام وقت (حداقل ۳۰ ساعت در هفته) استخدام شوند. البته کارآفرین در زمینه کشاورزی، موظف به ایجاد یا حفظ شغل تمام وقت نیست.

* مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ:

اگر به دنبال راهی برای مهاجرت به کانادا به عنوان سرمایه گذار هستید، برنامه استارت آپ این کشور برایتان جذاب خواهد بود. از ژوئن ۲۰۲۱، برنامه ویزای استارتاپ کشور کانادا تنها روشی است که به شما این امکان را می­دهد تا کمتر از ۱۲ ماه به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم خود را دریافت کنید. برنامه ویزای استارت آپ کانادا با صدور اجازه ورود به صاحبان مشاغل خارجی و خانواده های آنها، به کارآفرینان مهاجر کمک می­کند تا در کانادا کسب و کار ایجاد کنند. دانستن این نکته ضروری است که همراهان فرد متقاضی ویزای استارت آپ می­توانند جهت اقامت دائم درخواست دهند. همچنین کارآفرینان خارجی که با برنامه ویزای استارت آپ وارد کشور کانادا شده اند، واجد شرایط مجوز کار موقت هستند. از زمان اجرای آزمایشی برنامه استارت آپ در کشور کانادا در سال ۲۰۱۳، صدها نفر از صاحبان مشاغل مهاجر بواسطه این برنامه، ویزای استارت آپ را کانادا را دریافت کرده­اند.

برای واجد شرایط بودن برای درخواست ویزای استارت آپ، متقاضیان باید قبلاً تجارت خود را ایجاد کرده و طرح خود را در یک سازمان سرمایه گذاری تجاری[۳] یا انکوباتور کانادایی[۴] به تایید رسانده باشند.

افراد واجد شرایط برای ویزای استارت آپ:

چهار شرط اصلی برای متقاضیان ویزای استارتاپ کشور کانادا وجود دارد:

 • فرد باید دارای یک ایده تجاری واجد شرایط باشد:

ایده مطرح شده توسط متقاضیان ویزای استارت آپ باید به گونه­ای باشد که هر فرد شرکت کننده در این ایده حداقل دارای ۱۰ درصد از سهام نتیجه طرحشان باشد. حداکثر پنج فرد به صورت همزمان می­توانند به عنوان مالک درخواست دهند. همچنین، متقاضیان و سازمان تعیین کننده[۵] باید بیش از ۵۰ درصد از کل سهام ایده را به طور مشترک داشته باشند.

 • دریافت تاییدیه از یکی از سازمان های تاییدکننده طرح­های استارتاپی:

قبل از اقدام جهت برنامه ویزا، ایده مطرح شده توسط کارآفرینان خارجی باید توسط یک سازمان تعیین کننده (زیرنظر سازمان توسعه تجارت در کانادا) مورد بررسی قرر گرفته و تایید شود.

به طور کلی در کشور کانادا سه گروه سازمان تعیین کننده وجود دارد:

 • Designated angel investor groups
 • Designated venture capital funds
 • Designated business incubators

لازم بذکر است که هرکدام از سازمان های نامبرده در گروهی از حوزه های مختلف فعالیت دارند و بنابراین ضروری است که بسته به ایده استارت آپ برای یکی از آنها اقدام شود. طرح استارت آپ متقاضیان علاقه مند جهت بررسی به یکی از سازمان های نامبرده فرستاده شده و سازمان تعیین کننده از طریق صدور نامه حمایت خود را نشان می­دهد که طرح مطرح شده مورد تایید است. و در واقع این نامه به عنوان بخشی از برنامه استفاده خواهد شد. نامه های صادر شده از تاریخ صدور به مدت شش ماه معتبر هستند.

 • ارائه توانایی زبان انگلیسی یا فرانسوی:

تمامی متقاضیان برنامه ویزای استارت آپ باید مهارت خود را در یکی از زبانهای رسمی کانادا یعنی زبان انگلیسی یا فرانسه نشان دهند. به همین منظور، داوطلبان باید نتایج آزمون رسمی و معتبر (شامل آزمون IELTS General و یا آزمون CELPIP General)

را نشان دهند که در آن کسب نمره ۵ یا بالاتر از معیار زبان کانادایی (CLB) باشد. نتایج آزمون باید در زمان ثبت درخواست جهت ویزای استارت آپ، کمتر از دو سال باشد.

جهت ارائه مدرک زبان فرانسوی، ارائه مدرک یکی از آزمون­های TEF و یا TCF ضروری است.

 1. دریافت تاییدیه مالی از IRCC:

متقاضیان باید نشان دهند که توانایی مالی کافی برای سکونت و زندگی خود و اعضای خانواده شان را در کشور کانادا دارند. به همین منظور، متقاضیان باید نشان دهند که میزان تمکن مالی را مطابق جدول زیر می­توانند فراهم کنند:

دریافت تاییدیه مالی از IRCC

بیشتر بخوانید: کارآفرینی در کانادا و اقامت از طریق کارآفرینی

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

در سال های اخیر یکی از روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور کانادا، اقامت خرید ملک در کانادا بوده است. با توجه به این نکته که خرید ملک در کانادا در مقایسه با سایر روش های مهاجرت ریسک کمتری دارد، در میان متقاضیان بسیار پرطرفدار است. در این مقاله تلاش شده است تا اطلاعات به روز شده و کاربردی در زمینه خرید ملک در کانادا برای علاقه مندان مهاجرت به این کشور مهاجر پذیر ارائه شود.

به طور خلاصه می توان گفت طبق قوانین کشور کانادا، تمامی افراد مقیم و غیر مقیم در این کشور می توانند برای خرید ملک اقدام نمایند. اما خرید ملک در این کشور منجر به دریافت اقامت و یا تابعیت نخواهد شد. هم چنین لازم به ذکر است که قوانین و شرایط خرید ملک برای شهروندان و غیر شهروندان در این کشور متفاوت است که در ادامه ی مقاله به تفصیل توضیح داده خواهد شد.

دلایل خرید ملک در کشور کانادا

کشور کانادا همواره به عنوان یکی از کشورهای با سطح رفاهی بالا، ثبات اقتصادی و اجتماعی به همراه طبیعتی منحصر به فرد در میان کشورهای دنیا شناخته می شود. بازار مسکن در کشور کانادا طی سال های اخیر، علیرغم رکود اقتصاد جهانی، تقریبا در شرایط با ثباتی قرار داشته است. قیمت ملک در کانادا عموماً نسبت به سایر کشورها نظیر انگلستان کمتر است.

قوانین خرید ملک در کانادا

شما می بایست در رابطه با قوانین و مقررات مربوط به خرید ملک در استان های مختلف کانادا اطلاعات کافی داشته باشید. قوانین خرید ملک برای هر استان در کانادا متفاوت است. بنابراین، آگاهی از این نوع قوانین برای خریداران ملک در کشور کانادا، ضروری است. برای مثال، در استانهای British Columbia, Nova Scotia, New Foundland, New Brunswick, Ontario, Quebec محدودیتی در رابطه با امکان خرید ملک برای افراد خارجی که قصد اقامت در کانادا برای مدت زمان کمتر از ۶ ماه را دارند، وجود ندارد.

با این وجود در Banff، که در پارک ملی واقع شده است، تنها تجار و کارمندان شاغل در پارک ملی امکان خرید ملک در این منطقه را دارند. به طور کلی، هر استان کانادا، محدودیت های خاص خود را در رابطه با مقدار و نوع زمینی که می توان حق مالکیت آن را خرید، دارد. خریداران می بایست با مشاورین املاک مشورت کرده و از طریق ان ها اقدام به خرید ملک کنند.

بیشتر بخوانید:اقامت خرید ملک در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

اگر تمایل دارید که در کانادا زندگی کنید، می­توانید به عنوان یک مهاجر تجاری از طریق ثبت شرکت به کانادا وارد شوید. لازم بذکر است که ثبت شرکت به تنهایی منجر به دریافت اقامت دائم در کشور کانادا نمی­شود و ضروری است که بیزنس پلن (طرح تجاری) ارائه شود. در ادامه شرکت موردنظر به سوددهی مناسبی رسیده باشد تا دولت کانادا توجیه شود که شرکت ثبت شده در اقتصاد و ایجاد شغل در کانادا موثر بوده و سپس به فرد موردنظر اقامت دائم کانادا را اعطا کند.

شرایط کلی متقاضی ثبت شرکت در کشور کانادا:

 1. سن فرد بین ۲۱ تا ۵۹ سال باشد.
 2. انتقال ۵۰۰۰۰۰ دلار خالص دارایی شخصی و شخصی به استان موردنظر.
 3. داشتن حداقل دو سال تجربه مدیریت بیزنسی یا تجاری
 4. داوطلبان باید پس از گذشت حداقل یک سال، قبل از اقدام برای دریافت اقامت دائم، خود و تجارت خود را با اجازه کار موقت تاسیس کنند.

ثبت شرکت در کانادااز جمله روش‌های سرمایه گذاری در این کشور است که هر ساله متقاضیان بسیاری از سراسر دنیا برای دریافت اقامت از این طریق اقدام می‌کنند. کانادا یک کشور مهاجرپذیر است و اقتصادی پویا و رو به رشد دارد، بنابراین با راه‌اندازی کسب و کار خود در این کشور می‌توانید علاوه بر کسب درآمد، برای اقامت دائم و سپس تابعیت کانادا نیز اقدام کنید. در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات جامعی از شرایط، مدارک لازم و مراحل ثبت شرکت در اختیار شما قرار دهیم، اگر در مورد هر کدام از این موارد سوالی دارید، کارشناسان صباپلن می‌توانند راهنمای شما باشند.

بیشتر بخوانید: ثبت شرکت در کانادا [شرایط و هزینه ها طبق آخرین تغییرات ۲۰۲۱]

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در بورس کانادا

علاوه بر سرمایه‌گذاری غیرفعال و برنامه ­های کارآفرینی و خود اشتغالی، روش­های دیگری برای سرمایه ­گذاری در کانادا نیز وجود دارند که از جمله آنها می­توان به سرمایه‌گذاری در بورس کانادا اشاره کرد. دو بازار بورس اصلی کانادا عبارتند از بازار بورس تورنتو (TSX) که یکی از بزرگترین و قدیمی­ترین بورس­های کانادا است که در سال ۱۸۵۲ تاسیس شد. در این بورس سهام شرکت­های قدیمی­تر که از نظر مالی و فعالیت­های تجاری ثبات نسبی دارند به فروش می­رسد.

طبعا خرید و معامله سهام در این حالت ریسک کمتری دارد. بازار بورس دیگری در کانادا به نام بازار بورس ریسک پذیر TSX (یا TSX Venture) نیز وجود دارد که در آن عمدتا سهام شرکت­های نوپا که هنوز از نظر مالی و سرمایه ­داری به ثبات نرسیده­اند خرید و فروش می­شود. ارزش سهام این شرکت­ها وابسته به موفقیت یا عدم موفقیت عملکرد شرکت بوده و ممکن است در طول زمان دستخوش تغییرات و نوسان­های زیادی شود لذا طبیعی است که سرمایه‌گذاری در این بورس ریسک بیشتری دارد.

مزایای سرمایه گذاری در بورس کانادا

کانادا از جمله کشورهایی که منابع طبیعی فراوانی دارد بهترین و بزرگترین منابع فلزات گرانبها و نفت خام در این کشور قرار دارند با وجود چنین منابع طبیعی، کشور کانادا می­‌تواند انرژی را صادر کند و در عین حال اقتصاد خود را پایدار نگه دارد. علیرغم وجود منابع طبیعی فراوان، نرخ تورم در کانادا بسیار ثابت است. معمولاً اقتصادهای مبتنی بر منابع طبیعی تحت تاثیر نوسانات تورم حاصل از تغییر قیمت انرژی قرار می­گیرند، با این حال اقتصاد کانادا با چنین مشکلی مواجه نیست و در عوض یکی از امن­ترین و پایدارترین کشورهای جهان از نظر سرمایه­ گذاری است.

علت پایداری اقتصاد کانادا را می­توان به سیاست پولی سختگیرانه این کشور با نرخ بهره هدفمند ۲٪ نسبت داد. کسری بودجه کانادا در سال ۲۰۱۰ تقریباً برابر با ۲٫۱% بود که در مقایسه با کسری بودجه ایالات متحده پایین‌تر بود و در سال ۲۰۱۸ کانادا حتی توانست مازاد بودجه­ای برابر با ۰٫۸% را در نیمه اول سال ذخیره کند؛ این در حالی بود که در همان زمان کسری بودجه امریکا حدود ۴% باقی مانده بود.

بیشتر بخوانید:سرمایه گذاری در بورس کانادا: دریافت شهروندی از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از محبوب‌ترین و مرسوم‌ترین روش‌ها بعد از مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت شغلی به کانادا است. یعنی شما برای اینکه در خاک کانادا مشغول به کار شوید، به این کشور مهاجرت خواهید کرد.

اما همانطور که می‌دانید، با یک سفر توریستی و ماندن در خاک کانادا نمی‌توانید به هدفتان برسید! شما برای اینکار باید از مسیرش وارد شوید. یعنی در اولین مرحله، باید به اخذ اجازه کار در کانادا فکر کنید. مهاجرت کاری شامل روش های متنوعی است که در ادامه این عنوان به طور مختصر، و تا انتهای مقاله به طور مفصل به انها خواهیم پرداخت.

یکی از انواع رایج مهاجرت کاری کانادا روش اکسپرس اینتری یا همان اسکیل ورکر است. که یکی از بهترین راه های مهاجرت برای افراد متخصص است. این روش بر حسب سیستم امتیاز بندی است و هر یک از ویژگی های اعلام شده امتیاز خود را دارد. این روش در دو مرحله انجام میگیرد مرحله اول برحسب اطلاعات فردی شما مانند تحصیلات، سن، مدرک زبان، داشتن یا نداشتن آشنای درجه ۱، سابقه کاری و …. امتیاز بندی شده است و شما برای عبور از این مرحله باید حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را کسب نمایید. در مرحله دوم تمامی پذیرفته شدگان مرحله اول این بار در یک سیستم ۱۲۰۰ امتیازی با یکدیگر رقابت میکنند و در انتها افرادی که بالاترین امتیاز ها را کسب کرده اند دعوتنامه ای را از طرف دولت کانادا دریافت میکنند و موفق به کسب اقامت دائم کانادا می شوند.

این سیستم یکی از سیستم های مناسب مهاجرت خانوادگی است زیرا اقامت دائم از ابتدا به همه اعضا خانواده داده میشود. همچنین باید در نظر داشته باشید که پروسه این روش ممکن است بین ۶ تا ۱۸ ماه به طول انجامد.

شما میتوانید به سیستم محاسبه امتیاز اسکیل ورکر از اینجا دسترسی پیدا کرده و امتیاز خود را محاسبه نمایید. در صورت کسب امتیاز کافی این روش از آسان ترین روش های مهاجرتی است.

به اطلاعات دقیق تر مربوط به سیستم اکسپرس در ادامه مقاله خواهیم پرداخت.

دیگر روش اخذ اقامت کاری کانادا، دریافت جاب آفر یا پیشنهاد کاری است. این پروسه به این صورت است که شما باید پس از بررسی لیست مشاغل مورد نیازی که توسط کانادا ارائه می شود در صورت داشتن تخصص و سابقه در کار مورد نظر باید برای مصاحبه با کارفرمای مربوطه اقدام نمایید. در صورت توافق از کارفرما پیشنهاد کار را دریافت و میتوانید با استفاده از آن در جهت اخذ اقامت اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که اقامت اخذ شده در ابتدا موقت بوده و پس از ۳ سال حضور و کار مداوم در کانادا میتوانید اقامت دائم را کسب نمایید.

البته علاوه بر تخصص و سابقه کار در زمینه مرتبط، برای گرفتن جاب آفر کانادا باید مدرک زبان نیز داشته باشید. علاوه بر آن برای بسیاری از مشاغل مدرک تحصیلی مرتبط نیز مورد نیاز است.

در ادامه لینک سایت های معتبر کاریابی را ملاحظه میکنید:

۱٫موسسه کاریابی در آنتاریو: https://www.gojobs.gov.on.ca/Jobs.aspx

۲٫موسسه کاریابی ساسکاچوان: http://www.saskjobs.com

۳٫موسسه کاریابی در کبک: https://www.jobboom.com

۴٫موسسه کاریابی در بریتیش کلمبیا: https://www.bcjobs.ca

۵٫موسسه کاریابی در البرتا: https://www.albertajobcentre.ca

۶٫موسسه کاریابی در مانیتوبا: https://www.gov.mb.ca/govjobs

۷٫موسسه کاریابی فدرال کانادا: https://www.workopolis.com/en

۸٫موسسه کاریابی دولت کانادا: https://www.jobboom.com/http://www.working.com

اجازه کار در کانادا

اخذ اجازه کار در کانادا مراحل مختلفی دارد و روش‌های متنوعی را نیز شامل می‌شود. اما به جرئت می‌توان گفت نصف بیشتر دردسرها برای کارفرمای کانادایی شما خواهد بود! چون او باید به وزارت کار کانادا ثابت کند که کاری که شما می‌توانید انجام دهید را هیچ مقیم دیگری نمی‌تواند انجام دهد. به این ترتیب، او می‌تواند جهت استخدام شما از وزارت کار تاییدیه بگیرد.

بعد از اخذ تاییدیه، کارفرما باید نامه‌ی درخواست استخدام شما را به اداره‌ی مهاجرت کانادا ارسال کند. در این صورت، او نصف بیشتر راه را جهت استخدام شما طی کرده است. وقتی شما خبر تایید را از کارفرما دریافت کردید، می‌توانید جهت اخذ ویزای کار کانادا اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: ویزای کار کانادا

بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا

در چه صورتی می‌توان به سرعت شغلی پیدا کرد که امنیت شغلی و درآمد خوبی داشته باشد؟ در حقیقت در صورتی که بخواهید شغل خیلی خوبی داشته باشید، باید در کانادا تحصیل کنید و از یک دانشگاه کانادایی فارغ‌التحصیل شده باشید. اما اگر از رزومه‌ی شغلی خیلی خوبی برخوردار هستید، مشاغلی چون MBA، پزشکی و … پیشنهاد می‌شود. چون در صورت کار در این مشاغل شما سالانه می‌توانید بیش از ۲۰۰۰۰۰ دلار به دست بیاورید. اما فقط در صورتی می‌توانید در این مشاغل استخدام شوید که رزومه‌ی علمی و شغلی فوق‌العاده‌ای داشته باشید یا اصطلاحا «خاک صحنه خورده باشید». در هر صورت، اگر می‌خواهید برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید ولی امکان سرمایه‌گذاری، تحصیل‌ یا ازدواج را ندارید، پس مهاجرت شغلی می‌تواند گزینه‌ی بسیار خوبی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با دفتر مهاجرتی صبا پلن تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: بهترین مشاغل برای مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر

جاب آفر کانادا (JOB OFFER) در واقع یک پیشنهاد شغلی است که متقاضی از یک کارفرمای کانادایی دریافت کرده و به واسطه آن می‌تواند برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام کند. پیشنهاد کاری کانادا باید شامل تمام جزئیات نحوه همکاری با متقاضی باشد، بنابراین قبل از دریافت آن باید با کارفرما مذاکره کنید و به توافق برسید. البته جاب آفر نسبت به قرارداد کاری دارای جزئیات کمتری است و تنها لازم است شامل اطلاعاتی چون مدت همکاری، ساعات کاری، شرح وظایف و حقوق توافقی باشد.

در روش فدرال جاب آفر کانادا می‌توانید از طریق ۳ برنامه زیر برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کرده و شانس خود را نیز برای دریافت ویزا افزایش دهید.

 • برنامه اسکیل ترید کانادا Skilled Trades
 • برنامه اسکیل ورکر کانادا Skilled Worker
 • برنامه تجربه کار کانادایی Canadian Experience Class
 • برنامه استانی کانادا

مراحل دریافت جاب آفر کانادا چیست؟

اولین مرحله از دریافت جاب آفر کانادا، یافتن شغلی است که هیچ‌کدام از نیروهای کانادایی مهارت لازم برای تصدی آن را ندارند. چرا که کارفرما موظف است ابتدا نیاز به نیروی خود را در کانادا آگهی کرده و در صورتی که شخصی با صلاحیت‌های مورد نیاز شغل، اقدام نکرد، کارفرما می‌تواند به یک نیروی خارجی پیشنهاد کاری دهد.

شما برای انتخاب بهترین شغل می‌توانید با ارائه رزومه کاری، تحصیلی و سوابق شغلی خود در سایت‌های کاریابی کانادا ثبت نام کنید. به این ترتیب کارفرمایان کانادایی به اطلاعات شما به راحتی دسترسی خواهند داشت. در این مرحله مهمترین و حیاتی‌ترین وظیفه شما مصاحبه با کارفرماست، چرا که باید ثابت کنید توانایی‌ها و مهارت‌های شما در سطحی است که او متقاعد شود هیچ نیروی داخلی و خارجی دیگری صلاحیت اتخاذ آن شغل را ندارد.

برای دریافت جاب آفر باید مدارک لازم را ارسال کنید تا مورد بررسی قرار گیرد. گاهی پروسه بررسی و تأیید جاب آفر حدود ۶ ماه طول می‌کشد و این بهترین فرصت است تا سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را ارتقاء دهید. اگر پس از بررسی‌های لازم، پیشنهاد کاری شما مورد تأیید بود، می‌توانید جاب آفر را دریافت کرده و سپس برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام کنید.

مهاجرت از طریق جاب آفر علاوه بر تضمین داشتن شغلی مناسب در کانادا از بدو ورود به این کشور، امتیاز خوبی را نیز در برنامه اکسپرس اینتری کانادا برای شما به همراه خواهد داشت. اگر مایلید برای این روش مهاجرتی اقدام کنید و نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان خبره صباپلن راهنمای شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:جاب آفر کانادا: هزینه ها و مراحل طبق آخرین تغییرات ۲۰۲۱

اسکیل ورکر کانادا، وضعیت اقامت و اخذ تابعیت

افرادی که موفق به اخذ اقامت کاری کانادا به روش اسکیل ورکر می‌شوند، اقامت ۵ ساله کانادا را از ابتدا دریافت خواهند کرد. این اقامت در صورتی تمدید می‌شود که ۳ سال از ۵ سال آخر زندگی درکانادا را به کار مشغول بوده باشید و مالیات هم پرداخت کرده باشید.

با تمدید چند باره‌ی اقامت کاری کانادا شما می‌توانید تابعیت کانادا را نیز در شرایطی اخذ کنید. قبولی در آزمون زبان، آزمون تطبیق اجتماعی و تاریخ از این شرایط هستند.

مهاجرت پزشکان از طریق اسکیل ورکر کانادا

شما می‌توانید از طریق ارائه مدرک پزشک عمومی یا پزشکی خانواده و یا داشتن مدرک تخصصی پزشکی از طریق Federal Skilled Worker و یا Canadian Experience Class و یا Provinicial Nominees Programs اقدام به درخواست مهاجرت کنید.

تشکیل پرونده شما در سیستم اکسپرس اینتری Express Entry Profile ، با توجه به اینکه مدرک تحصیلی شما صادره از خارج از کانادا است شما نیازمند ECA یا گزارش ارزشیابی مدرک خود از شورای پزشکان کانادا هستید. مراحل این کار به‌صورت زیر است:

۱- تشکیل پرونده به‌منظور ارزیابی مدارک پزشکی شما در سایت www.physiciansapply.ca

پس از تشکیل شدن پرونده و ارزیابی آن و سپس معادل‌سازی مدارک تحصیلی، شما می‌توانید از ECA یا MCC یا شورای پزشکی کانادا، گزارش ارزیابی را درخواست کنید.

۲- شما باید گزارش ارزیابی را وارد پروفایل خود در اکسپرس اینتری کنید.

این کار به پروسه مهاجرتی شما در کانادا کمک می‌کند. در حقیقت مدرک پزشکی شما ارزشیابی می‌شود. زمانی که شما می‌خواهید براى بورد پزشکی کانادا ثبت نام کنید به این مدرک نیاز خواهید داشت.

۳- ثبت نام در بورد پزشکی کانادا براى اخذ مجوز طبابت در کانادا

بیشتر بخوانید:اسکیل ورکر کانادا چیست؟ [بررسی نحوه امتیازبندی ویزای اسکیل ورکر]

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

اگر شما علاقه مند هستید که به عنوان یک ورزشکار حرفه ای، کشاورز و یا صنعتگر درفرهنگ و هنر در یکی از شهرها ویا استان های کانادا مستقر شوید، ممکن است واجد شرایط بدست آوردن ویزا مهاجر تجاری برای خود و خانواده تان باشید. این یک فرصت سودآور برای تاجران هوشمندی است که نمی خواهند میزانی از سرمایه ی خود را در تجارتی دیگر سرمایه گذاری کنند و یا به دولت بدهند. اگر متقاضی خواستار ایالت خاصی در کانادا هستید، می بایست تحت جریان آن ایالت بخصوص اقدام کنید چرا که هر منطقه الزامات واجد شرایط بودن خاص خود و معیارهای بخصوص خود را دارد. هرچند که الزامات یکسان بسیاری در جریان مهاجرت های تجاری مختلف از قبیل تعداد سالهای تجربه و اثبات سرمایه فردی وجود دارد.

الزامات برنامه خوداشتغالی فدرال

حداقل دو سال سابقه کاری مرتبط در صنعت حرفه ای متقاضی مورد نیاز است.این دو سال تجربه می بایست مربوط به پنج سال قبل از درخواست مهاجرت تجاری باشد. ورزشکاران حرفه ای و افرادی که در حوزه هنر و فرهنگ فعالیت دارند می بایست یکی از سه مورد زیر را اثبات کنند.

 • دوسال سابقه خود اشتغالی در صنعت مورد نظرویا
 • دو سال شرکت در سطح کلاس جهانی در حوزه خودویا
 • یک ترکیب یکساله از دو مورد فوق

افراد خود اشتغالی که مایل به مالکیت و اداره مزرعه هستند باید در یک بازه پنج ساله قبل از درخواست خود به دو سال تجربه مدیریت مزرعه مجهز شوند. همه کسانی که به برنامه خود اشتغالی فدرال مراجعه می کنند باید در هر استان یا قلمرو کانادا به استثنای کبک که برنامه مهاجرت خود اشتغالی خاص خود را دارد، مستقر شوند. متقاضیان علاوه بر برآورده ساختن شرایط تجربی، در یک سیستم امتیاز نیز ارزیابی می شوند تا صلاحیت خود را برای ویزای خود اشتغالی بهتر ارزیابی کنند.

به متقاضیان امتیازات مربوط به تحصیلات (۲۵) امتیاز، تجربه (۳۵)، سن (۱۰)، مهارت زبان (۲۴) و سازگاری (۶)، باجمع امتیاز ۱۰۰ تعلق می گیرد. داوطلبان موفق حداقل نمره قبولی ۳۵ را خواهند داشت که این نمره قبولی قابل تغییر است. داوطلبان براساس نمره خود برای هر گروه، اسنادی که با برنامه خود ارائه می دهند و مطابقت با استانداردهای یک فرد مستقل در کانادا، انتخاب می شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری در کانادا سریع ترین و معروف ترین گذرگاه برای افراد تازه واردی است که در کانادا به دنبال کار می گردند.اکسپرس اینتری درخواست افرادی را که به دنبال کار و اقامت دائم در کانادا هستند را سازماندهی و پیگیری می کند.

اولین قدم برای درخواست در اکسپرس اینتری این است که مشخصات خود را که شامل نتیجه ارزیایی آزمون زبان، گزارش ارزیابی اعتبارنامه آموزشی و پاسپورت است را در اکسپرس اینتری ارسال کنید بعد از این که مشخصات خود را ارسال کردید و دعوتنامه درخواست را در یافت کردید، شما باید یک برنامه مهم تر را ارائه دهید که شامل نامه های مرجع ، اسناد هویتی اضافی ، گواهی های تصدیق پلیس و نتایج یک معاینه پزشکی است.

افرادی با تحصیلات دانشگاهی، تجربه کاری یک مهارت و توانایی خوب در زبان انگلیسی و یا فرانسه یک کاندید ایده آل برای مهاجرت کاری به کانادا می باشند هزینه های مریوط به اکسپرس اینتری شامل هزینه ی تست زبان حدود ۳۰۰$، هزینه ارزیابی اعتبار نامه آموزشی حدود ۲۰۰$، هزینه ی بیومتریک برای هر فرد ۸۵دلار، هزینه های دولتی ۱٫۳۲۵$ برای بزرگسالان و ۲۲۵$ برای کودکان، هزینه تست سلامت به طور میانگین ۴۵۰ دلاربرای بزرگسالان و ۲۵۰ دلار برای کودکان. گواهینامه های ترخیص پلیس به طور میانگین ۱۰۰ دلار /کشور است.

برای ارسال مشخصات اولیه در Express Entry نیاز به پرداخت هیچ هزینه دولتی ای نیست.این هزینه زمانی دریافت می شود که شما برای درخواست اقامت دائم کانادایی دعوت شده باشید.علاوه بر هزینه های دولتی، ممکن است هزینه های مهاجرت استانی در صورت منصوب شدن دریک برنامه ی PNP مورد نیاز باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسر شیپ خانواده

به عنوان یک ملت متعهد به اتحاد مجدد خانواده و نگه داشتن عاشقان در کنار هم ، کانادا برنامه های مهاجرتی بسیاری را برای اسپانسر خانواده خود شدن در کانادا پیشنهاد می دهد که شامل اسپانسرشیپ و یا کفیل همسر، حمایت مالی از کودک یا سایر افراد وایسته ، اسپانسرشیپ والدین ویا پدربزرگ و مادر بزرگ و اسپانسرشیپ خانواده می باشد.

کفالت همسر در کانادا

با طی کردن یک دوره دوازده ماهه می توانید کفیل همسر خود برای اقامت دائمی باشید .خواه او دارای ویزای معتبر موقت باشد و یا اینکه در خارج از کانادا زندگی کند.متقاضیانی که در کانادا زندگی می کنند ممکن است واجدشرایط کار نامحدود باشند، به همسران خود فرصتی دهید تا بتوانند بخشی از بار مالی زندگی را متحمل شوند. مجوز کارنامحدود همسر می تواند به فردی که پروسه کاری او هنوز در دست اقدام است اجازه کار نامحدود دهد.

کفالت فرزند و یا سایر افراد وابسته در کانادا

اگر شما درحال مهاجرت به کانادا هستید می توانید فرزندان خود را به عنوان همراه وابسته در درخواست خود برای اقامت دائم ذکر کنید.هرچند که اگر آنها را در درخواست خود ذکر نکرده اید و یا قادر به این کار نبوده اید آنها هنوز قادر خواهند بود که بعدا در کانادا به شما ملحق شوند.از الزامات اسپانسر شیپ شدن فرزند در کانادا می توان به مواردی از قبیل شهروند و یا مقیم دائم در کانادا بودن، حداقل ۱۸ سال سن داشتن و در زندان نبودن و برشکسته نیودن اشاره کرد.

کفالت والدین و یا پدربزرگ و مادر بزرگ در کانادا

هردوی اسپانسر و والدین و یا مادربزرگ و پدربزرگ می بایست واجد شرایط قوانینی که توسط IRCC تنظیم شده است باشند تا بتوانند اقامت دائم در کانادا داشته باشند.اسپانسر می بایست حداقل درآمد لازم را به اندازه تعداد افراد خانواده اش داشته باشد. و همچنین باید برگه ارزیابی صادر شده توسط آژانس درآمد کانادا را به عنوان اثبات اینکه حداقل سه سال متوالی از عهده برآورده کردن حداقل درآمد مورد نیاز خانواده برآمده است را ارائه دهد. حامی مالی همچنین ملزم به تعهد نامه ای خواهد شد که قول آنها را برای بازپرداخت مزایای کمک های اجتماعی پرداخت شده به حامی مالی و اعضای خانواده ی آنها طی مدت ۲۰ سال تأیید می کند. اگر اسپانسر در کبک زندگی کند الزامات دیگری نیز باید داشته باشد که شامل :

شهروند و یا مقیم دائم کانادا بودن، حداقل ۱۸ سال سن داشتن و فرزند یا نوه شخص (های) مورد حمایت مالی خود باشد.

شرایط اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ مادربزرگ‌ها [۲۰۲۱]

 • دارا بودن حداقل ۱۸ سال
 • زندگی در کانادا
 • در صورت شهروند کانادا بودن، اقامت دائم کانادا
 • تمکن مالی کافی برای حمایت و مراقبت از افرادی که اسپانسر آن‌ها می‌شوید.

بیشتر بخوانید:شرایط اسپانسرشیپ برای مهاجرت والدین و پدربزرگ مادربزرگ ها در سال ۲۰۲۱

هزینه های مهاجرت به کانادا

میزان هزینه ای که شما برای مهاجرت نیاز دارید کاملاً متفاوت است.برخی از برنامه های مهاجرتی به هیج نوع سرمایه ای مگر هزینه های روند مهاجرت شما احتیاج ندارد.برخی دیگر ملزم به سرمایه گذاری قابل توجهی در کانادا می باشند.که ما آنها را به دسته های زیر دسته بندی کرده ایم.

مهاجرت اقتصادی

اکثر برنامه های مهاجرت اقتصادی مستلزم به اثبات این امر هستند که شما در طول اسکان مجدد خود در کانادا قادر به حمایت از خود از نظر اقتصادی هستید.هرچند که برخی از آنان به چنین اثباتی احتیاج ندارند.آن دسته از مهاجرت اقتصادی که به سرمایه اولیه احتیاج ندارند متقاضی را ملزم به داشتن تجربه کاری در کانادا و یا یک جاب آفر از کانادا می کند.آن دسته از متقاضیانی که پبشنهاد کاری از کانادا دارند نیازی به اثبات تمکن مالی خود ندارند چرا که آنها از قبل به نیروی کار کانادا پیوسته اند.

مهاجرت تجاری

تمامی انواع مهاجرت های تجاری نیازمند سرمایه گذاری قابل توجه در کانادا هستند.که ممکن است متقاضی را ملزم به سرمایه گذاری در شرکت های کانادایی و یا به دادن وام بدون بهره به اتحادیه و یا استان مورد نظر کند.

مهاجرت اسپانسرشیپ خانواده

در اغلب موارد نیاز به فراهم آوردن اطلاعات مالی جهت کفیل فرزند و همسر شدن نیست. اما اگر شما اسپانسر سایر اعضای خانواده خود از قبیل والدین و یا مادربزرگ و پدربزرگ خود هستید در اینصورت جهت واجدشرایط شدن برای درخواست می بایست تمکن مالی فراهم آورید. شهروند و یا مقیم دائم کانادا تنها درصورتی می تواند کفیل اعضای خانواده خود شود که حداقل درآمد لازم سالانه را بسته به برنامه ای که تحت آن درخواست مهاجرت می دهد و بسته به مکانی که در کانادا زندگی می کند و بسته به تعداد اعضای خانواده داشته باشد.

تعداد اعضای خانواده شامل کسانی هستند که در کانادا با فرد زندگی می کنند و افرادی که فرد قصد دارد کفالت آنها را در کانادا برعهده گیرد می باشد. حامی مالی باید ثابت کند که آنها برای سه سال متوالی از درآمد پایین بالاتر رفته اند و تعهدی را امضا کند که قول می دهد تمامی کمک های اجتماعی دریافتی توسط اعضای خانواده آنها را پرداخت کند. بنابراین اسپانسری که در هرکجای کانادا به جز کبک زندگی می کند می بایست فراتر از حداقل درآمد را که میزان آن بسته به تعداد افراد خانواده متفاوت است را داشته باشد.این میزان قابل قبول در آمد هرساله تغییر پیدا می کند.

تعداد اعضای خانوادهحداقل درآمد درسال ۲۰۱۷حداقل درآمد درسال ۲۰۱۶
۲$۳۹,۸۱۳$۳۹,۳۷۱
۳$۴۸,۹۴۵$۴۸,۴۰۴
۴$۵۹,۴۲۶$۵۸,۷۶۸
۵$۶۷,۴۰۰$۶۶,۶۵۴
۶$۷۶,۰۱۵$۷۵,۱۷۴
۷$۸۴,۶۳۱$۸۳,۶۹۵
بیشتر از ۷نفربه ازای هر فرد مبلغ مورد نظر اضافه می شود.$۸,۶۱۶$۸,۵۲۲

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

مدارک زبان انگلیسی مورد نیاز که در ایران امتحان آنها برگزار می گردد شاملToefl IELTS,PTE,Duolingo,می باشد.که نمره قبولی هرکدام بسته به برنامه مهاجرتی فرد متفاوت خواهد بود.دو تست اساسی ارزیابی مهارت زبان انگلیسی آیلس و تافل می باشد که هردو نوع ازریابی، مدرکی را ارائه می دهند که بوسیله ی همه ی دانشگاه ها، کارفرمایان و دولت شناخته شده است و در غالب آن مهارت صحبت کردن، گوش کردن، نوشتن و خواندن فرد را ارزیابی می کنند.

آیلتس به طور خاص به مختص خارجی هایی است که خواستار زندگی در انگلیس و یا تحصیل در کانادا و هر کشور توسعه یافته دیگری مثل نیوزلند و یا استرالیا می باشند.سیستم بین المللی ا رزیابی زبان انگلیسی ویا همان آیلس دو نوعی از امتحان را ارائه می دهد،آیلس آکادمیک که مناسب افراد در سطح دانشگاهی است و آیلتس جنرال که به هدف مهاجرت های عمومی تر شکل گرفته است.اگر شما به هدف تابعیت کانادا مهاجرت می کنید آیلس جنرال مناسب شما است. مدرک آیلتس شناخته شده به عنوان مدرک قابل اطمینان به وسیله بیش از هزار نهاد در همه ی جهان است و مورد قبول همه ی دانشگاه ها و کالج های کانادایی می باشد و یک بخش الزامی برای انجام عملیات مهاجرت شما است. جدول زیر به شما تقسیم امتیازات برای فاکتور مهارت زبان را می دهد.

معیاره زبان کانادایی (CLB) معیار ملی مورد استفاده در کانادا برای توصیف، اندازه گیری و شناخت مهارت انگلیسی زبان مهاجران بالغ و مهاجران احتمالی برای زندگی و کار در کانادا است. ستون سمت چپ نشان می دهد که نمرات آزمون آموزش عمومی آیلتس چگونه با استانداردهای CLB برابر است.

زبان دیگری که می تواند به کسب امتیاز جهت در خواست مهاجرت به داوطلب مهاجرت نیروی کار ماهر کمک کند زبان فرانسه است .مهاجر نیروی کار ماهر تنها با داشتن مهارت پیشرفته در زبان فرانسه می تواند ۵۰ امتیاز کسب کند حتی اگر زبان فرانسه زبان دوم فرد باشد.

 • اگر شما امتیاز NCLC 7 و یا بالاتر را در همه ی مهارتهای چهارگانه فرانسه کسب کنید می توانید ۲۵ امتیاز اضافه داشته باشیدحتی اگر CLB 4 و یا پایین تر در زبان انگلیسی کسب کرده باشید و یا حتی اصلا تست زبان انگلیسی نداده باشید.
 • در صورتی که نمره CLB شما در زبان انگلیسی ۵ و یا بالاتر باشد، در صورتی که نمره NCLC 7 در زبان انگلیسی داشته باشید می توانید ۵۰ امتیاز کسب کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

مطابق قوانین شهروندی و تابعیت کانادا، افراد از روش های مختلفی می­توانند واجد شرایط دریافت تابعیت کانادا باشند. یکی از روش های سریع جهت دریافت تابعیت کشور کانادا، تولد کودک در این کشور است که در اصطلاح لاتین “jus soli” نامیده می­شود. عبارت “Jus soli” به معنای “حق خاک” بوده و این اصطلاح عموماَ اشاره به حق هر شخص متولد شده در قلمرو یک کشور برای دریافت تابعیت آن کشور دارد. لازم بذکر است که قوانین مربوط به دریافت تابعیت از طریق تولد در کشور موردنظر در بسیاری از کشورها از جمله هند و مالتا لغو شده است و در بسیاری از کشورهای دیگر (از جمله کشورهای پیشرفته مانند استرالیا، فرانسه، آلمان، ایرلند، نیوزیلند، اسپانیا و انگلستان و غیره) محدودیت های مختلفی از جمله شرط تابعیت یکی از والدین قبل از تولد فرزندانشان در خاک آن کشور وجود دارد. بنابراین تنها تعداد محدودی از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا و کانادا در بدو تولد به فرزندان اتباع خارجی تابعیت می­دهند.

حق تولد و امتیازات آن در کشور کانادا:

در حال حاضر، کانادا یکی از معدود “کشورهای پیشرفته در جهان” است که تابعیت بی قید و شرط خود را به کودکان متولد شده حتی در صورتی که کودک از والدینی متولد شود که شهروند کانادایی نیستند، اعطا می­کند. همین امر بسیاری از افراد را به سفر به این کشور و بدنیا آوردن فرزند خود در آنجا ترغیب کرده است. از جمله حقوق و امتیازات تابعیت کانادایی که کودک متولد کانادا دریافت می­کند عبارتند از:

 1. حق اقامت در کانادا یا سفر به کانادا در هر زمان دلخواه و بدون نیاز به درخواست ویزا؛
 2. توانایی دریافت و بهره مندی از مزایای مختلف مانند آموزش رایگان و مزایای اجتماعی؛

لازم بذکر است که والدین یک کودک متولد کانادا، هیچ مزیت خاصی برای اخذ اقامت دائم کانادا نخواهند داشت. اگر والدین کودک متولد کانادا، تصمیم بگیرند که با کودک در این کشور بمانند، می­توانند جهت ویزای اقامت موقت مانند ویزای توریستی، دانشجویی یا کاری به شرط واجد شرایط بودن، اقدام کنند. بسیاری از والدین کودکان متولد کانادا همراه با نوزادان خود به کشورهای خود برمی­گردند ، زیرا می­دانند که کودک پس از بزرگ شدن و در بزرگسالی قادر به بازگشت به کانادا برای زندگی، تحصیل یا کار در کانادا خواهد بود. در واقع این کودکان در حقیقت شهروند کانادا هستند و در هر مرحله از زندگی خود قادر به مهاجرت به کانادا و زندگی بهتر خواهند بود. لازم بذکر است که موسسه مهاجرتی و اقامتی صباپلن در خصوص اخذ ویزای کانادا از طریق تولد فعالیتی ندارد.

بیشتر بخوانید: تابعیت تولد کانادا

اقامت ازدواج در کانادا

تصمیم گیری برای ازدواج تصمیمی هیجان انگیز برای زوجین است. با این وجود، در صورتی که زوجین تابعیت یکسانی نداشته باشند مسائل دیگری مطرح می­شود. اگر شما و همسرتان قصد دارید که در کانادا زندگی کنید، همسر دارای تابعیت کانادایی یا اقامت دائم می­تواند حمایت مالی دیگری را انجام دهد. نکته بسیار مهم این است که شهروندی کانادا یا اقامت دائم کانادا به طور خودکار هنگام ازدواج با یک شهروند کانادایی اتفاق نمی افتد و فرد متقاضی باید بعد از ازدواج، مراحل درخواست را پیگیری کند. در واقع تصور اشتباه رایج این است که افرادی که با افراد دارای تابعیت کانادایی ازدواج می­کنند، بلافاصله می­توانند نوعی از تابعیت یا اقامت کانادایی را دریافت کنند.

بسیاری از افراد می­پرسند: “آیا در صورت ازدواج با یک فرد کانادایی می­توانند در کانادا زندگی کنند؟” پاسخ این سوال مثبت است.

سوال پرتکرار دیگر این است که “زمانی که فرد با یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم این کشور ازدواج می­کند، چه روندی را باید طی کند؟ در پاسخ به این سوال، اولین قدم ثبت درخواست حمایت مالی از همسر است. برای اطلاعات بیشتر می­توانید اینجا کلیک کنید.

لازم بذکر است که شهروند یا مقیم دائم کشور کانادا که قصد دارد تا به عنوان حامی مالی مطرح شود، باید بیش از ۱۸ سال سن داشته و همچنین بتواند ثبات درآمد مالی خود را ثابت کند. بنابراین ابتدا باید اسپانسر تأیید شود و سپس همسر وی می­تواند تقاضای اقامت دائم کند. طی سال­های گذشته، متاسفانه موارد بسیاری از کلاهبرداری و ازدواج­های سوری جهت مهاجرت به کانادا رخ داده است. همین امر موجب شده است تا دولت کانادا قوانین سختگیرانه­تری را در مورد کلیه مدارک اثبات کننده حمایت مالی از طرف همسر اعمال کند. بنابراین، اطمینان از برآورده شدن کلیه الزامات اسناد و مدارک جهت اقدام در این زمینه اهمیت بسیاری دارد. لازم بذکر است که موسسه مهاجرتی و اقامتی صباپلن در خصوص اخذ ویزای کانادا از طریق ازدواج فعالیتی ندارد.

مهاجرت از طریق پناهندگی

در ابتدا لازم است که به تفاوت دو مفهوم “مهاجر” و “پناهنده” بپردازیم. مهاجر فردی است که از طریق روش­های مختلفی مانند تحصیل، کار و … قصد دریافت اقامت در کشور مقصد را دارد. در حالی که پناهنده به دلایل مختلف سیاسی، اجتماعی و یا مذهبی از کشور خود فرار کرده و قصد سکونت در کشور مقصد را دارد. در حقیقت، پناهندگی خطرناک­ترین روش مهاجرت برای یک فرد یا خانواده می­تواند باشد. چرا که فرد پناه­جو عموماَ از طریق راه های خطرناکی و با عبور از کشورهای مختلفی تلاش می­کند تا خود را به کشور مقصدش برساند و بنابراین احتمال بسیاری وجود دارد که در این مسیر دچار تجاوز، سرقت اموال و پول، غرق شدن در دریا، بیماری و یا حتی فوت شود. همچنین حضور و اقامت در کمپ های مختلف که عموما از سطح امکانات بهداشتی پایینی برخوردار هستند، می­تواند فرد را دچار مشکلات روحی و روانی بسیاری کند.

لازم بذکر است که ثبت درخواست پناهندگی به صورت خانوادگی، هیچ گونه تضمینی برای ادامه زندگی مشترک در کمپ­های کانادا نخواهد داشت. طبق گزارشات ثبت شده پلیس کانادا در مواردی فرد پناهجو را به دلیل ورود غیر قانونی به خاک این کشور دستگیر نموده و روانه زندان کرده است. همچنین در صورت وقوع جرم از طرف فرد پناهجو، درخواست پناهندگی وی رد خواهد شد.

در واقع به طور کلی پناهندگی روشی پرخطر، پر هزینه و ناامن محسوب می­شود و بنابراین موسسه حقوقی و مهاجرتی صباپلن اکیدا توصیه می­کند که افراد از اقدام جهت مهاجرت ازین طریق خودداری کنند.

بر طبق قوانین مهاجرت و حمایت از پناهندگان به کانادا، مدارک ورودی فرد متقاضی ورود به کانادا باید در مرزهای ورودی این کشور مورد بررسی قرار گیرد که آیا آن شخص حق ورود به کانادا و ماندن در این کشور را دارد یا خیر. به طور کلی برای ثبت درخواست ادعای پناهندگی در کانادا، دو روش ثبت در یک مرز رسمی کشور و یا ارائه درخواست در دفتر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در داخل خاک کانادا وجود دارد. در هر دو فرآیند، مقامات کانادایی تشخیص می­دهند که آیا فرد واجد شرایط دریافت پناهندگی هست یا خیر. اگر فرد واجد شرایط شناخته شود، پرونده وی پس از بررسی در دادگاه، به هیئت مهاجرت و پناهندگی کانادا ارجاع داده می­شود. لازم بذکر است که دولت کانادا به منظور جلوگیری از ورود پناهجویان، محدودیت های بسیاری را در مورد درخواست­های پناهندگی ارائه شده در مرزهای رسمی ورودی و زمینی اعمال کرده است.

لطفاً توجه داشته باشید که مؤسسهمهاجرتی و اقامتی صباپلن هیچ گونه خدمات و فعالیتی در زمینه پناهندگی ندارد و مطالب ارائه شده در این مقاله تنها جهت آگاهی از خطرات این روش است و توصیه می­شود اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید، از روش های دیگر برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید.

بیشتر بخوانید:اقامت ازدواج کانادا

نحوه امتیازبندی برای مهاجرت به کانادا

یکی از روش‌هایی که می‌تواند احتمال دریافت ویزای مهاجرت به کانادا را افزایش دهد، استفاده از سیستم امتیازبندی این کشور است. به‌طور کلی در سیستم اکسپرس اینتری Express Entry که CRS نیز نامیده می‌شود، متقاضی بنا بر معیارهای زیر می‌تواند امتیاز دریافت کند:

 • فاکتورهای مهارتی قابل انتقال
 • فاکتورهای نیروی انسانی
 • فاکتورهای اضافی که با پیشنهاد کاری، موقعیت شغلی معتبر، تجربه تحصیل در کانادا، نامزدی استانی، آشنایی با زبان فرانسه و داشتن عضوی از خانواده متقاضی در کشور کانادا مرتبط است.

در برخی موارد فاکتورهای فوق ریزتر شده و به شکل زیر تعریف می‌شوند:

 • مهارت مکالمه به زبان فرانسه یا انگلیسی
 • تحصیلات دانشگاهی
 • سابقه اشتغال
 • شغل پذیرش شده در کانادا
 • سن
 • انطباق‌پذیری

در سیستم اکسپرس اینتری، متقاضی می‌تواند حداکثر تا ۱۲۰۰ امتیاز را کسب کند. این ۱۲۰۰ امتیاز به ۲ قسمت ۶۰۰ امتیازی تقسیم می‌شود. ۶۰۰ امتیاز اول به خصوصیات فردی شخص متقاضی ارتباط پیدا می‌کند. از این ۶۰۰ امتیاز حدود ۵۰۰ امتیاز به خود شخص متقاضی یا همان فاکتورهای نیروی انسانی و حداکثر ۱۰۰ امتیاز نیز به مهارت‌های قابل انتقال توسط متقاضی تعلق خواهد گرفت. لازم به ذکر است که این نحوه امتیازدهی مخصوص متقاضیان مجرد است.

نحوه انتخاب PNP مناسب

اکسپرس اینتری متداولترین جریان روردی برای برنامه نامزدی استان است. اگر در جریان ورود با سیستم Express هستید ، باید مشخصات خود را در سیستم Federal Express Entry ثبت کنید و گزینه مورد علاقه “همه استانها ” را انتخاب کنید و یا استان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برخی از PNP های محبوب کانادا همچنین دارای سیستم مبتنی بر EOI (بیان علاقه) که در آن متقاضیان ابتدا باید مشخصات EOI خود را در سیستم مهاجرت PNP های مربوطه ارائه دهند. پس از آن ، PNP ، پروفایل های ارسالی را ارزیابی می کند و دعوت نامه را برای نامزدهای واجد شرایطارسال می­کند. چند PNP مهم کانادا عبارتند از OINP، NSNP، SINP، PEIPNP، MPNP و غیره.

نزدیک به هشتاد PNP مختلف در کانادا وجود دارد که هر کدام مجموعه ای از موارد لازم را برای واجد شرایط بودن دارند. اگر فقط در یکی از آنها واجد شرایط باشید همین بلیط شما به کاناداست.

بیشتر بخوانید: امتیازبندی مهاجرت به کانادا (محاسبه آنلاین اکسپرس انتری ۲۰۲۱)

مهاجرت به کانادا از ترکیه

برای مهاجرت به کشور کانادا راه‌های گوناگونی وجود داد که می‌توانید انتخاب کنید. مهاجرت تحصیل، کاری و سرمایه گزاری جزو روش‌هایی هستند که معمولا انتخاب می‌شوند. اما راه‌های دیگری مثل پناهندگی وجود دارد که می‌تواند شما را به خاک کانادا برساند، ولی انجام چنین روشی ممکن است مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند. برای مثال افرادی که ویزای آن‌ها از نوع پناهندگی است، برای استخدام یا تحصیل در دانشگاه‌ها دچار مشکلات زیادی می‌شوند.

با بیشتر شدن تعداد متقاضیان مهاجرت به کانادا، دولت این کشور شرایط پذیرش مهاجرین را تغییراتی داده است. به همین دلیل مهاجرت به کانادا به یکی از کارهای مشکل تبدیل شده و در زندگی بسیاری از افراد یک هدف بزرگ و دست نیافتنی محسوب می‌شود. اگر شما هم قصد چنین کاری را دارید این مطلب را از دست ندهید؛ زیرا در این مطلب با مهاجرت به کانادا از ترکیه آشنا می‌شوید. برای اینکه مراحل مهاجرت خود را ادامه دهید، باید به کشور ترکیه سفری داشته باشید.

به طور کلی برای مهاجرت به کانادا باید به سفارت این کشور مراجعه کنید. متاسفانه کشور کانادا در ایران سفارتی ندارد و باید به یکی از کشورهای همسایه ایران برای مصاحبه حضوری سفر کنید. ترکیه و ابوظبی برای مراجعه حضوری به سفارت کشور کانادا گزینه مناسب‌تری هستند و بیشتر افراد از این دو کشور برای انجام مراحل دریافت ویزای خود استفاده می‌کنند.

اگر شما هم قصد آغاز مراحل مهاجرت خود را دارید باید سفری را برای مراجعه حضوری در برنامه خود قرار دهید. مهاجرت به کانادا از ترکیه انتخاب هوشمندانه‌تری برای شما خواهد بود؛ زیرا سفر به ترکیه مزایای بسیاری را برای شما خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از ترکیه

حال که وقت سفارت خود را تعیین کرده‌اید، باید برای مراجعه حضوری و ارائه مدارک به سفارت حاضر شوید. ناقص بودن یک مدرک یا ترجمه اشتباهی مشکلات بزرگی را برای پرنده مهاجرتی و آینده شما ایجاد می‌کند. کافیست یکی از داده‌های روی مدارک شما با یکدیگر همخوانی نداشته باشد تا درخواست ویزا به طور کامل رد شود. در این بخش از مطلب مدارک مورد نیاز سفارت برا روش‌های مختلف مهاجرت به کشور کانادا را به طور کامل معرفی می‌کنیم.

اولین مدرکی که باری سفارت اهمیت بسیار زیادی دارد، فرم درخواست مهاجرت است که باید به دقت تکمیل شود. برای پر کردن این فرم باید تسلط کافی در زبان انگلیسی داشته باشد تا همه‌ی قسمت‌های فرم را به درستی پر کنید. همچنین تمامی قسمت‌های فرم را بر اساس مدارک دیگر خود تکمیل کنید و حتی یک قسمت را هم به دروغ یا با اطلاعات نادرست تکمیل نکنید. آفیسرهای سفارت روی این موضوع به شدت حساس هستند و اگر در فرم و مدارک شما مغایرتی را ببینند، درخواست را به طور کلی ریجکت می‌کنند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از ترکیه؛ روال انجام این کار + نکات مرتبط

اقامت کانادا با برنامه استانی ساسکاچوان [بررسی شرایط اخذ]

اخذ اقامت کانادا با برنامه استانی ساسکاچوان، از راه‌های ورود به کانادا است. دولت فدرال سالانه تعداد نیروهای مورد نیاز برای این استان را به‌صورت جدا برای هر برنامه اعلام می‌کند. افرادی که دارای تخصص مورد نیاز این استان هستند می‌توانند برای شرکت در این برنامه اقدام کنند. به‌طور کلی برنامه استانی ساسکاچوان (SINP-Saskatchewan Immigrant Nominee Program) به ۴ گروه تقسیم می‌شود.

۱-گروه نیروهای متخصص بین المللی (International Skilled Worker Category)

۲-گروه تجربه ساسکاچوان (Saskatchewan Experience Category)

۳-گروه کارآفرینان و مزرعه‌‌داران (Enrepreneurs and Farm Category)

۴-گروه کارآفرینان فارغ التحصیل خارجی(International Graduate Entrepreneur Category)

این گروه‌های اصلی ممکن است دارای زیر گروه باشند. در ادامه مطلب اطلاعات کلی‌تری را درباره‌ی هر کدام از این گروه ها و هم‌چنین شرایط اخذ اقامت کانادا با برنامه استانی ساسکاچوان را به شما ارائه خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: اقامت کانادا با برنامه استانی ساسکاچوان [بررسی شرایط اخذ]

مزایای مهاجرت به کانادا

کار در کانادا فواید به سزایی دارد.قوانین مربوط به کارگران کانادایی این اطمینان را می دهد که تمامی محیط های کاری از امنیت بالایی برخوردار هستند.و همه ی کارفرمایان قوانین و مقررات را رعایت می کنند.علاوه براین، دستمزد کارگران کانادایی به صورت رقابتی می باشد و کارمندان خارجی در کانادا بنا به قانون دارای شرایط حقوقی یکسانی با کارگران کانادایی هستند.در آخر برخی از مجوزهای کار در کانادا این امکان را به همسران کارگران می دهد تا آنها را در کانادا همراهی کنند.این نکته نیز حائز اهمیت است که افرادی که مشتاق هستند تا اقامت دائم کانادا را داشته باشند می توانند از طریق مهاجرت کاری اقدام کنند. در این بخش به تفکیک بررسی برخی از مزایای مهاجرت می پردازیم

استانداردهای زندگی

دولت کانادا همیشه یک استاندار بالا و با کیفبت را برای مهاجران در کنار شهروندانش فراهم می کند.کانادا یک کشور صلح محور است.این کشور امکان تحصیلی با کیفیت را برای مهاجران فراهم می کند.کانادا اطمینان امنیت و سلامت را به مهاجرانش می دهد.هزینه های زندگی در کانادا قابل پرداخت است .به همین علت است که مردم همیشه دوست دارند به کانادا مهاجرت کنند.

فواید درمانی

امکانات درمانی نیاز اولیه ی بشر است.در قانون اساسی نوشته شده است که این نیاز می بایست برآورده شود. دولت کانادا همیشه خدمات درمانی با کیفیتی را به مهاجران و شهروندانش ارائه می دهد.کانادا بیمه سلامت عمومی را به مردمانش ارائه می دهد.هرفردی در کانادا می تواند در خواست بیمه سلامت عمومی را دهد خواه شهروند باشد، مقیم دائم باشد و یا مهاجر.برای دریافت بیمه سلامت عمومی نیازی نیست که مبلغی پرداخته شود.فقط می بایست مالیات پرداخت شود.

امنیت

کانادا به عنوان کشوری امن در سراسر دنیا شناخته شده است .دولت کانادا امنیت را برای شهروندانش ومهاجران فراهم می کند.نرخ جنایت بسیار پایین است.مردم در صلح با یکدیگر زندگی می کنند.آنها به یکدیگر کمک می کنند.پلیس و دپارتمان امنیت با مردم دوستانه و کمک کننده رفتار می کند و مردم به آنها اطمینان دارند.اگر به هرطریقی به دردسر بیفتید پلیس به موقع عکس العمل نشان می دهد و به شما پاسخ می دهد.همه ی افراد قوانین و مقررات را رعایت می کنند.

فواید تحصیلی

تحصیلات یکی دیگر از حقوق اولیه ی بشر، است.هرکس می بایست به خاطر منافع خود تحصیل کرده باشد.گفته می شود که تحصیلات پایه و اساس یک ملت است.درکانادا نه تنها امکان تحصیل برای مهاجران فراهم است بلکه دانشجویان به دانش کاربردی نیز مجهز می شوند.

فرصت شغلی

یکی از مزایای مهاجرت به کانادا فرصت های شغلی است.نرخ بیکاری در کانادا بصورت مقایسه ای بسیار پایین است.دولت کانادا شغل های استانداردی را به شهروندان و مهاجرانش ارائه می دهد.اگر کسی شغل خود را از دست بدهد دولت برای او دوره هایی را فراهم می آورد تا بتواند در بخش های مختلف دیگر شروع به کار کند.

ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا

برخی از روش‌های دریافت ویزا برای کشور کانادا مانند سرمایه‌گذاری و خرید ملک به طور پیش‌فرض نیازمند سرمایه هنگفتی است. اما در برخی دیگر، این طور نیست. با توجه به ارزان‌تر بودن دلار کانادا در مقایسه با دلار آمریکا، پوند و یورو، هزینه زندگی نیز در این کشور نیز کمتر ارزیابی شده است. منظور از ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا این است که شما با حداقل پس‌انداز بتوانید وارد خاک کانادا شوید، از مکانات این کشور استفاده کنید و حتی درآمد داشته باشید.

شما باید ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا را با توجه به شرایط خودتان انتخاب کنید. به عنوان مثال مهاجرت تحصیلی برای جوانان بهترین گزینه است در حالی که اگر شما در کار خود متخصص هستید و مدرک دانشگاهی معتبر نیز دارید، پیشنهاد می‌شود که از طریق کار اقدام کنید. شاید ازدواج با یک شهروند کانادایی ساده‌ترین و ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا باشد که قسمت مهم آن پیدا کردن فردی مناسب به قصد ازدواج است.

سوالات متداول

آیا می توان اسپانسر سایر بستگان نیز شد؟
خیر به جز موارد استثناء، برنامه کلاس خانواده فقط به شهروندان و مقیم های دائم اجازه ی اسپانسر شدن برای همسر، فرزندان، والدین و پدربزرگ و مادر بزرگ را می دهد. شما ممکن است بتوانید اسپانسر نوه و یا دختر خواهر ویا دختر برادر خود شوید تنها در صورتی که آنها را به صورت قانونی به فرزندی قبول کرده باشید و شامل تعریف فرزند وابسته شوند

آیا همسر من در کانادا می تواند مشغول به کار شود در حالی که پروسه اسپانسر اقامت دائم هنوز در دست اقدام است؟
اگر همسر شما در کانادا اجازه کار دارد می تواندبدون هیچ تداخلی به کار خود ادامه دهد تا زمانی که ویزای او منقضی شود.اگر آنها در کانادا ویزای تحصیلی و یا ویزای بازدید کننده دارند ممکن است واجد شرایط درخواست برای اجازه کار شوند تا زمانی که پروسه اسپانسرشیب تکمیل شود.

اگر همسر من در کانادا زندگی نکند آیا می تواند اجازه کار نامحدود در کانادا داشته باشد تا زمانی که پروسه اسپانسرشیپ او تکمیل شود؟

اگر همسر شما در کانادا زندگی نمی کند آنها واجدشرایط درخواست کار نامحدوددر کانادا نیستند، با این حال ، اگر آنها شرایط لازم برای مجوز کار کانادا را داشته باشند ، می توانند برای درخواست اجازه کار محدود اقدام کنند.توجه داشته باشید که داشتن یک درخواست در دست اقدام برای اقامت دائم ممکن است بر روی درخواست اقامت موقت شما تاثیر بگذارد.

پروسه اسپانسرشیپ همسر تا چه مدت به طول می انجامد؟

درخواست اسپانسرشیپ همسر معمولاً ۱۲ ماه است.

آیا برای اینکه بتوانم اسپانسر همسر خود شوم نیاز به تمکن مالی است؟

برای برعهده گرفتن کفالت همسر احتیاجی نیست که حداقل درآمد را داشته باشید اما این تا زمانی است که فرزند وابسته با خود نداشته باشید.

ازدواج مصلحتی چیست ؟

ازدواج مصلحتی به ازدواجی گفته می شود که تنها به هدف مهاجرت انجام شده است. اگر افسر ویزا که مدارک شما را مشاهده می کند نتیجه گیری کند که ازدواج شما یک ازدواج مصلحتی است.درخواست مهاجرت اسپانسرشیپ شما به احتمال زیاد مردود می شود.ازدواج مصلحتی به معنای تقلب در ازدواج است و ممکن است به اتهامات کیفری منجر شود.

اگر مهاجرت از طریق ویزای تجاری باشد، درصورتی که تجارت با شکست مواجه شود آیا بر ویزا تاثیری می گذارد؟

خیر اقامت دائم شما در صورتی که تجارتتان با شکست مواجه شود به خطر نمی افتد.

حداقل سرمایه برای ویزای استارت آپ امن چه میزان است؟

کارآفرینانی که خواستار مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ هستند می بایست حداقل سرمایه ی ۲۰۰هزاردلار از یک نهاد تایید شده ویا حداقل ۷۵ هزار دلار از یک سرمایه گذار تعیین شده را تامین کنند.اگر تجارت شما در برنامه ی incubator پذیرفته شده است شما مستلزم به تامین سرمایه نیستید.

اگر من یک فرد خوداشتغال باشم آیا می توانم به کانادا مهاجرت کنم؟

بله اگر شما حداقل دوسال سابقه ی کار مرتبط به عنوان یک صنعت گر، ورزشکارحرفه ای و یا کشاورز را دارید ممکن است واجدشرایط رفتن به کانادا با ویزای خوداشتغالی باشید.

آیا اولیای امور مهاجرت کانادایی به من برای آماده کردن درخواستم کمکی می کنند تا قبل درخواست مطمئن شوم که همه چیز صحیح است؟

خیر، این نوع از سرویس دهی دیگر بوسیله ی دولت ارائه نمی شود. مسئولین برای اعمال قانون، قوانین درخواست مهاجرت و برای صدور ویزای اقامت حضور دارند.اگرچه اطلاعات اولیه و فرم درخواست ها موجود است، مسئولین قادر به ارائه ی راهنمایی منفردی به یک شخص خواص نیستند. یک مشاور مهاجرت کانادایی یا یک وکیل کانادایی / وکیل دادگستری می تواند این نوع خدمات را ارائه دهد.

آیا مسئولین مهاجرتی می توانند درخواست مهاجرت من را رد کنند؟

بله. برخی متقاضیان نمی دانند که قوانین مهاجرتی تا چه میزان سخت گیرانه اعمال می شوند و بی دلیل پذیرفته نمی شوند و یا به دلیل خطاهای تکنیکی در درخواستشان و یا ارائه ی مستندات حمایتی ناصحیح به تعویق می افتند.بنابراین توصیه می شود که به دنیال یک راهنمای حرفه ای، مشاور مهاجرت کانادایی و یا وکیل کانادایی جهت راهنمایی و پیگیری کارتان باشید.

قبل از درخواست مهاجرت به چه مواردی نیاز است؟

تمام مدارک مورد نیاز برای درخواست مهاجرت از لینک Funding Guidelines قابل دریافت است.

فواید اقامت دائم کانادا چیست؟

مهاجران اقامت دائمی کانادا از تمامی حقوق و مزایای یکسان اعم از خدمات درمانی، تحصیلات ابتدایی و متوسطه بهره مند می شوند. به استثنای امکان رای دهی و داشتن پاسپورت کانادایی همچنین ساکنان دائمی را می توان به دلیل محکومیت های جنایی خاص ، اخراج کرد.

سخن پایانی

در رتبه‌بندی کشورها از لحاظ رفاه و امنیت شهروندان، کشور کانادا توانسته است رتبه‌ای بهتر از ایالات متحده آمریکا بدست آورد. چنین واقعیتی نشان دهنده وجود امکانات فراوان برای تمامی شهروندان در خاک پهناور کانادا است و چنین پیشرفتی، مستلزم استخدام نیروی کار جدید از کشورهای دیگر می‌باشد. ایران با داشتن یکی از جوان‌ترین جوامع و نیروی کار تحصیل کرده، می‌تواند در جهت تکمیل نمودن مشاغل مورد نظر به کشور کانادا کمک قابل توجهی کند.

از این رو در چند سال اخیر دفاتر مهاجرتی بسیاری، جهت ارائه خدمات مهاجرتی تاسیس شده‌اند. جای خالی کنسولگری کانادا در ایران، باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای متقاضیان مهاجرت به این کشور شده است. از این رو موسسات با بهره‌گیری از افراد و وکلای مجرب می‌توانند روند تشکیل پرونده و فرآیند مهاجرت افراد را بسیار آسان‌تر کنند. یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب آژانس مهاجرتی توسط اشخاص، هزینه و نوع خدمات ارائه شده توسط آن‌ها می‌باشد.

خدماتی همچون گرفتن وقت سفارت، استخدام وکیل برای افراد دارای ویژگی خاص، پاسخگویی شفاف و پیگیری روند پرونده‌های متقاضیان و همچنین پیک‌آپِ ویزا برای سهولت در انجام کارها، از اموری هستند که در شکل‌گیری یک موسسه‌ موفق دخالت دارند. موسسه صباپلن با در نظر گرفتن تمامی جوانب، با بهره‌گیری از بهترین وکلای مهاجرت، توانسه بستری امن برای مخاطبین خود ایجاد کند.

[کل: 6 میانگین: 3.8]