ویزای توریستی اتریش

اتریش کشوری در غرب قارهاروپا است و سرشار از مناظر طبیعی و چشمنواز به شمار میرود که به دلیل هنر، موسیقی و بناهایی با معماری شگفتانگیزی که دارد ، لقب مهد تمدن معماری و موسیقی جهان را به خود اختصاص داده است. برای درخواست اخذ ویزا حتما از طریق ایمیل سفارت اتریش این کار را انجام دهید و درخواست وقت ملاقات بدهید. طبیعتا سفارت اتریش تنها به این روش به درخواست شما پاسخ خواهد داد.

انواع ویزای اتریش 
مدارک لازم برای ویزای اتریش 
 1. فرم درخواست که به صورت کامل و خوانا به آلمانی باشد.
 2. دو قطعه عکس رنگی (که قدیمیتر از ۶ ماه نباشد) (اندازه ۳,۵ در ۴,۵ سانتیمتر)
 3. پاسپورت معتبر (گذرنامه حداقل ۳ ماه بیشتر از اعتبار ویزای درخواست شده، اعتبار داشته باشد و از تاریخ صدور آن بیشتر از ۱۰ سال نگذشته باشد)
 4. کپی پاسپورت متقاضی
 5. مدارک دال بر داشتن اشتغال به همراه گواهی درآمد (در صورت وجود)، اصل به همراه ترجمه به زبان آلمانی
 6. بیمه نامه مسافرتی (با پوشش حداقل ۳۰,۰۰۰ یورو و تقبل بازگشت برای کل مدت زمان اقامت)
 7. رزرو هتل با امضا که توسط یک آژانس مسافرتی سفرهای ورودی اتریشی یا مستقیم توسط هتل تایید شده باشد. (تاییدیه آنلاین هتل قابل قبول نیست)
 8. بلیط سفر (رزرو بلیط رفت و برگشت پرواز)
 9. مدارکی دال بر داشتن منابع مالی کافی (برای مثال صورت وضعیت حسابهای بانکی، تاییدیه بانکی و … )
 10. در صورتی که متقاضی در خصوص مورد ۹ مدارک کافی ارائه نکند و سفر توسط آژانس مسافرتی ایرانی برنامهریزی شود، ارائه دعوتنامه (تعهدنامه) الکترونیکی توسط آژانس مسافرتی اتریشی الزامی است.
 11. مسافرانی که به سن قانونی نرسیده و به تنهایی قصد سفر دارند ارائه رضایت نامه محضری والدین یا ولی قانونی یا حکم دادگاه به همراه ترجمه آن به زبان آلمانی الزامی است.
مدت زمان مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی اتریش:

در سابق و به طور معمول آن دریافت ویزای توریستی اتریش در حدود ۱۵ روز طول می کشید اما امروزه با افزایش درخواست متقاضیان این زمان مدت بیشتری را می طلبد.
همچنین در زمان مصاحبه شما باید افسر ویزا را قانع کنید که حتما پس از اتمام مدت به کشور خود بازخواهید گشت و قصد ماندن ندارید، لذا اگر افسر ویزا دریابد که نیت شما از رفتن به اتریش یک نیت و قصد مهاجرتی است، بدون معطلی ویزای شما را رد خواهد نمود.

هزینه صدور ویزای اتریش :

هزینه رسیدگی به درخواست ویزا (۶۰ یورو برای بزرگسالان، کودکان ۶ الی ۱۲ سال ۳۵ یورو و کودکان زیر ۶ سال رایگان) باید به یورو پرداخت شود. لازم به ذکر است وجه پرداخت شده در صورت رد درخواست، مسترد نمیشود.

توجه:

 • پرداخت هزینهی درخواست ویزا فقط به صورت یورو میباشد.
 • مبلغ درخواست ویزا در صورت رد درخواست، مسترد نمیشود.
 • همهی مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شوند.

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد ویزای توریستی اتریش را در اختیارتان قرار میدهند

با تکمیل فرم مشاوره مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت را در اختیارتان قرار میدهند

فرم مشاوره رایگان
[کل: 0 میانگین: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.