تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه شامل دوره های پیش از دانشگاه، دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری و همینطور دوره های زبان می باشد که در این مقاله یک نگاه کلی و البته دقیق و علمی به شرایط تحصیل در روسیه خواهیم نمود و در نهایت برای هر بخش یک مقایسه هزینه ای اعمال نموده و در انتهای مقاله نیز شرایط کار در این کشور مورد بررسی قرار می گیرد.

چنانچه شما قصد ادامه تحصیل در مقاطع مختلف اعم از دانشگاهی و مدرسه ای را در کشور روسیه دارید، می بایست برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمائید

فرم مشاوره رایگان تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه پیش از دانشگاه

مدارک روسیه به طور کلی به سه دسته دولتی، غیر انتفاعی و بین المللی تقسیم می شود که اعتبار بین المللی به نسبت دو گزینه دیگر بیشتر است. سیستم آموزشی در مدارس بین المللی روسیه از دو بخش ابتدایی و متوسطه تشکیل شده است که افراد برای ورود باید ۶ سال داشته باشند و سن خروج نیز ۱۵ سال اعلام شده است. دوره های ابتدایی بین ۱ الی ۴ سال و متوسطه ۵ الی ۹ سال اعلام شده است و در نهایت افراد می بایست ۱۱ سال تحصیل نمایند. ورود به مدارس دولتی و بین المللی در این کشور آزمون و مصاحبه دارد. کشور روسیه دارای ۴۶ مدرسه جهانی است که خوشبختانه ۴۴ مورد آن به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

تحصیل در روسیه دوره کارشناسی

برای ورود به مقطع کارشناسی در روسیه باید یک دوره پادفک گذرانده شود که این دوره عموماً یک سال به طول می انجامد. زبان تحصیل در مقطع لیسانس در کشور روسیه روسی است و رشته های محدودی به زبان انگلیسی تحصیل می شوند. طول تحصیل کارشناسی در این کشور ۴ سال است و افراد می بایست مدرک دیپلم و ریز نمرات خود را ارائه دهند. برای ورود به دانشگاه های روسیه باید در آزمون مشخصی شرکت نمایید که البته بسیار آسان است و تنها قرار است که وضعیت اطلاعات عمومی افراد سنجیده شود. این کشور دارای ۲۱ دانشگاه است که دانشگاه فدرال اورال و ملی سامارا گزینه های مناسبی محسوب می شود. هزینه تحصیل برای مقطع کارشناسی در روسیه به طور کلی به نسبت مقاطع بالاتر بیشتر است و در حدود ۱۱ درصد از ایران نیز بیشتر اعلام شده است. در نظر داشته باشید که امکانات تحصیل کارشناسی در روسیه بسیار عالی بوده و دروس به صورت عملی و تئوری برگزار می شوند.

تحصیل در روسیه دوره کارشناسی ارشد

برای ورود به مقطع ارشد باید در آزمون مشخصی شرکت نمایید که البته بسیار آسانتر از کنکور در ایران است. طول تحصیل کارشناسی ارشد ۲ سال است و روند آموزشی نیز به صورت پژوهشی دنبال می شود.  زبان تحصیل در این کشور برای مقطع فوق لیسانس روسی است و افراد می بایست در دوره های زبان روسی شرکت نمایند. شما نیاز به ارائه مدرک کارشناسی دارید، البته معدل دوره لیسانس کمتر مورد توجه است. در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل در روسیه برای مقطع کارشناسی ارشد در روسیه به نسبت ایران در حدود ۴ الی ۷ درصد بیشتر است.

تحصیل در روسیه دوره دکتری

طول تحصیل در روسیه ۳ الی ۵ سال زمان را به خود اختصاص می دهد و فرد می بایست مدرک فوق لیسانس داشته باشد. تحصیل به زبان انگلیسی برای مقطع دکتری فراهم است و افراد می بایست مدرک زبان آیلتس با نمره بالای ۵/۵ داشته باشند.

داشتن رزومه تحصیلی بسیار مهم است و در ابتدا بررسی می شود که فرد امکان تحقیق و پژوهش در رشته مورد نظر را دارد یا خیر. در نهایت می بایست از رساله خود دفاع نماید. هزینه تحصیل دکتری روسیه ارزانتر از مقاطع پایینتر است و به طور کلی ۳ درصد از ایران بیشتر اعلام شده است. هزینه تحصیل دکتری در این کشور بین ۲۰۰ الی ۲۲۰ روبل اعلام شده است.

دوره های زبان در روسیه

دوره های زبان در کشور روسیه به صورت ترمی و تابستانی است و شما باید مدارک لازم از دوره دیپلم و پیش دانشگاهی را ارائه دهید. همینطور آزمون بین المللی زبان روسیه در ۶ سطح برگزار می شود.

شرایط کاری ضمن تحصیل در روسیه

شما در طور تحصیل در این کشور می توانید مشغول به کار شوید، کار ضمن تحصیل برای مقطع کارشناسی بین ۱۰ الی ۱۲ ساعت در هفته و برای مقطع فوق لیسانس بیش از ۲۰ ساعت است و دوره دکتری نیز بین ۲۰ الی ۳۰ ساعت اعلام شده است. کار انتخابی باید با رشته تحصیلی شما سازگار باشد و همینطور نیاز به اخذ مجوز کار خواهید داشت.

مهاجرت تحصیلی به روسیه

مهاجرت غیر تحصیلی به روسیه

فرم مربوط به ارزیابی رایگان تحصیل در روسیه دانلود بروشور اطلاعات تحصیل در روسیه
[کل: 1 میانگین: 2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.