ویزای توریستی روسیه

 

اگر قصد سفر به کشور روسیه را دارید باید در ابتدا هدف از سفر خود را مشخص سازید، در صورتی که بخواهید از جاذبه های دیدنی این کشور بازدید کنید و یا زمانی را برای تفریح در این کشور اختصاص دهید شما نیاز به اخذ ویزای توریستی روسیه خواهید داشت. حال سوال اینجاست که اخذ ویزای توریستی روسیه نیاز به چه مدارکی دارد؟ آیا شرایط خاصی نیاز است تا افراد بتوانند از این ویزا بهرمند شوند؟ در مقاله زیر سعی کردیم هر آنچه برای اخذ ویزای توریستی روسیه نیاز است را به زبانی ساده بررسی نماییم.

معرفی ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه همانطور که از اسمش نیز پیداست برای کسانی که به قصد گردش و تفریح به این کشور سفر می کنند عرضه می شود و اعتبار ویزای توریستی روسیه حداکثر یک ماه اعلام شده است یعنی پس از یک ماه باید به کشور مبدأ باز گردید. ویزای توریستی روسیه می تواند در دو نوع یک بار ورود و یا دو بار ورود باشد.
در ابتدا می خواهیم تعریف واضحی از ویزای یکبار ورود داشته باشیم. ویزای یکبار ورود یعنی شما یکبار می توانید وارد خاک این کشور شوید و پس از خروج برای ورود مجدد ویزای شما باطل شده و نیاز به اخذ ویزای جدید است. این در حالی است که ویزای دو بار ورود به معنی دو بار ورود به خاک این کشور است و دیگر شامل تعداد دفعات ورود بیشتر نخواهد شد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی روسیه

مدارک لازم ویزای توریستی روسیه بسیار مهم است، از یاد نبرید که برای اخذ ویزای هر کشوری مدارک نقش بسیار مهمی در سرعت روند اخذ ویزا دارد و ناقص بودن آن مشکل ساز خواهد بود.
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی روسیه از قرار زیر است:

  1. فرم درخواست ویزا( این فرم باید به زبان انگلیسی تکمیل شود و از اهمیت بالایی برخوردار است)
  2. فرم تایید مسافر ( این فرم توسط مراکز مورد تأیید وزارت امور خارجه ارائه می شود در آن اطلاعات کاملی از قبلی نام مسافر، شماره پاسپورت، تاریخ ورود و خروج قید شده است)
  3. بلیط رفت و برگشت
  4. گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه به طوری که دو برگ سفید داشته باشد.
  5. یک قطعه عکس سه در چهار جدید بدون روتوش
  6. مسافرتی

شایان ذکر است که نشانی سفارت روسیه در ایران، تهران، خیابان نوفل لوشاتو است.

مراحل اخذ ویزای ویزای توریستی روسیه

از سال ۲۰۱۶ قانون جدیدی به تصویب رسیده است که نشان می دهد تمام ایرانی ها می بایست در ابتدا فرم جدید را به صورت الکترونیکی تکمیل نمایند. در نظر داشته باشید که روش های دیگر تکمیل فرم قابل قبول نخواهد بود.
وقتی فرم را تکمیل کردید در نهایت فرم را دانلود کرده و پرینتی از آن می بایست نزد شما نگهداری شده. بهتر است که پرینت در برگه A4 گرفته شود. سپس فرم پرینت شده را امضا کرده و عکسی را به آن الصاق نمایید.
فرم اولیه مورد بررسی قرار می گیرد و عموماً بین ۳ الی ۷ روز کاری زمان برای بررسی فرم است که در نهایت از طریق ایمیل به شما اعلام می شود که وضعیت پذیرش اولیه به چه صورت است، فرض ما در بر این است که اطلاعات اولیه شما پذیرفته شده است حال نوبت به تعیین وقت سفارت است.
وقت سفارت یعنی تاریخی که باید با مدارک خود در سفارت روسیه حضور به عمل آورید. در این تاریخ که با تأیید شما انتخاب می شود مصاحبه ای صورت می گیرد تا هدف شما از سفر مشخص شود، در روز مصاحبه سوالات غیر تکراری بوده و در مورد شرایط مالی، هدف سفر و همینطور علت انتخاب کشور روسیه خواهد بود.
به هر روی شما باید ثابت کنید که دلیلی برای بازگشت به کشور خود دارید، در این بین افرادی که مدارک کاری دارند که نشان دهد در کشور مبدأ کارمند هستند بسیار مفید و البته مدارک دیگری که این هدف را خوبی پوشش دهد.
در روز مصاحبه مدارک مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت در صورت ناقص بودن زمانی کوتاه به شما اعلام می شود که به تکمیل مدارک خود بپردازید.

دو نکته مهم برای اخذ ویزای توریستی روسیه

زمانی که وارد خاک روسیه شدید امکان دارد که تأییدیه گردشگری و همینطور بلیط رفت و برگشت از شما درخواست شود چه خوب است که پرینت این مدارک را همیشه در کیف همراه خود داشته باشید.
تمام مدارک لازم می بایست تا ۵ روز کاری قبل از ورود به این کشور به سفارت تحویل داده شده باشد.

 

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت به روسیه را در اختیارتان قرار میدهند

 

با تکمیل فرم مشاوره مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت را در اختیارتان قرار میدهند

فرم مشاوره رایگان
[کل: 0 میانگین: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.