تحصیل پیش از دانشگاه نروژ

[کل: 0 میانگین: 0]

 

 

کشور نروژ از دسته کشورهای بسیار مدرن و قدرتمند در زمینه سیستم های آموزشی و تحصیلی است. تحصیل پیش از دانشگاه نروژ از جمله گزینه های بسیار مناسب برای ورود دانش آموزان محسوب می شود.

سیستم آموزشی تحصیل پیش از دانشگاه نروژ

در کشور نروژ همه کودکان سنین  ۶ الی ۱۶ سال، باید در مدرسه تحصیل کنند. سیستم تحصیل در نروژ به طور کلی به سه بخش ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان تقسیم می شود. زبان آموزش در مدارس این کشور برای دوره های پیش از دانشگاه نروژی است. افرادی که به زبان نروژی تسلط ندارند می توانند در کلاس های ویژه زبان خارجی که در مدارس وجود دارد شرکت نمایند.

تحصیل دوره ابتدایی از سن ۶ سالگی آغاز می شود و در سن ۱۳ سالگی این دوره به پایان می سد، کلاس اول عموماً در وضعیت بازی های دیداری آموزشی قرار دارد و مهارت های اساسی اجتماعی ارائه می شود. از کلاس دوم تا هفتم وضعیت دروس ریاضی و انگلیسی آموزش داده می شود و این دوره با نمره همراه نیست و معلم می بایست به صورت توضیحی شرایط تحصیلی کودکان را توضیح دهد.

تحصیل پیش از دانشگاه نروژ دوره های راهنمایی و دبیرستان

ورود به دوره راهنمایی از سن ۱۳ سالگی است و به طور کلی شامل سه سال می شود. در این دوره دانش آموز می بایست نمرات عالی کسب نماید تا بتواند وارد دوره دبیرستان شود. در نظر داشته باشید که در کلاس هشتم شرایطی فراهم شده است تا دانش آموز بتواند یک زبان دیگر را نیز انتخاب نماید.  دوره متوسطه و یا دبیرستان به طور معمولی ۳ سال آموزش عمومی و یا چهار سال آموزش فنی حرفه ای را شامل می شود. یعنی دو سال آموزش حرفه ای در مقطع متوسطه وجود داشته و پس از ان دانش آموزان به مدت یک الی دو سال را در صنعت به صورت دوره های عملی می گذرانند.

مزایای تحصیل پیش از دانشگاه نروژ

افرادی که تحصیل پیش از دانشگاه نروژ را انتخاب کرده به سادگی وجود را برای ورود به دوره های دانشگاهی آماده می کنند و با شرایط تحصیلی و آموزشی این کشور آشنا می شوند.
یادگیری کلیه دروس با مهارت عملی همراه است. اخذ ویزا مربوطه سبب می شود که دانش آموز همراه با خود داشته باشد و بتواند در طول تحصیل چندین بار به کشور خود سفر کرده و مجدداً باز گردد. در نظر داشته باشید که تحصیل پیش از دانشگاه نروژ برای کسانی که قصد دارند پایه خود را قوی نمایند موضوع بسیار مهمی محسوب می شود.

برای ورود به تحصیل پیش از دانشگاه نروژ باید در ابتدا در یک آزمون شرکت نمود که البته بیشتر به  صورت بصری و با توجه به توانایی کودکان تنظیم شده است. این آزمون به صورتی طراحی شده است که می تواند مشخص سازد فرزند شما در کدام یک از بخش های تحصیلی قدرت بیشتری دارد و می تواند از پس خود برآید. این آزمون به صورت شفاهی نیز برگزار می شود و شامل یک سری شکل های هندسی و سوال و جواب است.

در طول تحصیل دانش آموزان به طور دوره ای مورد سنجش قرار می گیرند به طوری که میزان رشد و پیشرفت آنها مشخص شود. در نظر داشته باشید که به طور کلی در این مسیر شرایط به صورتی است که هر فرد طبق استعداد خود دسته بندی می شود و استعداد یابی در تحصیل پیش از دانشگاه نروژ بسیار مهم است. دولت نروژ معتقد است که استعداد فرزندان در دوران کودکی مشخص می شود و بهتر است که به طور کلی مسیر دانش آموزان طبق استعداد آن پیش برود.

در نظر داشته باشید که هر رشته ای در نروژ اگر به صورت عملی و تخصصی پیش برود به درآمد خوبی دست خواهد یافت. از یاد نبرید که با تحصیل پیش از دانشگاه نروژ فرزندان شما می توانند به سبک زندگی مردم این کشور نیز ارتباط بگیرند.

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت تحصیلی به نروژ را در اختیارتان قرار میدهند

 

 

 

با تکمیل فرم مشاوره مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت تحصیلی را در اختیارتان قرار میدهند

فرم مشاوره رایگان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.