اقامت ازدواج کانادا

اقامت ازدواج کانادا2018-12-29T12:52:23+00:00

اقامت ازدواج کانادا

اقامت ازدواج کانادا یکی دیگر از روش های استاندارد محسوب می شود که پیش روی ایرانیان قرار دارد؟ برای اقامت ازدواج کانادا نیاز به چه مدارکی است؟ مدت زمان لازم برای اقامت ازدواج کانادا چقدر است و چه قوانینی در این مسیر دیده می شود؟

شرایط اقامت ازدواج کانادا

در کشورهای دیگر کسی که همسر کانادایی دارد و یا با یک تبعه کانادا ازدواج نماید می تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید اما در کانادا فردی که با یک شخص کانادایی ازدواج می کند می بایست از طریق اسپانسرشیپ اقدام نماید. پس از آن اگر حداقل یک سال در خاک این کشور زندگی نماید، می تواند تقاضای اخذ تابعیت کانادا کند. قانون یک سال حضور در کانادا در لیست قوانین فدرال قرار دارد و برای همه یکسان است.

حال حتماً سوال می کنید که اسپانسرشیپ بودن به چه معنی است؟ اسپانسرشیپ یعنی همسر کانادایی می بایست از نظر مالی شما را به طور کامل ساپورت نماید. در واقع آنچه در این مسیر مهم است مخارج زندگی می باشد.

اسپانسرشیپ خانواده یعنی چه؟

اگر فردی به عنوان شهروند کانادا محسوب شود و یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد و سن وی بیش از 18 سال باشد می تواند از طریق اسپانسر خانواده خود را وارد این کشور کند. ساپورت مالی شامل مواردی مانند توانایی تأمین نیازهای اولیه مانند پوشاک و مسکن و خوراک را داشته باشد.
فرد اسپانسر باید توانایی تأمین مالی خانواده را داشته باشد و تضمین دهد که خانواده وی نیازی به درخواست کمک های مالی از دولت نخواهند داشت.

مدارک لازم برای فردی که قرار است اسپانسر شود از قرار زیر است

گواهی پزشکی: سرانه سلامت در کشور کانادا بسیار بالا اعلام شده است.
گواهی سابقه کیفری: افرادی که دارای سابقه کیفری هستند و به نوعی سبب سلب امنیت در کشور کانادا می شوند هرگز نمی توانند اسپانسر بوده و پس از مدتی از این کشور دیپورت خواهند شد.

شرایط اسپانسر شدن برای همسر و فرزندان

در ابتدا فرد می بایست به عنوان مقیم دائم کانادا و تبعه این کشور درخواست اسپانسر شدن را ارائه دهد. CPC در این کشور درخواست را به طور دقیق بررسی می کند و در نهایت نامه ای به بخش CIC زده و اعلام پذیرش می کند. در مرحله بعدی می بایست همسر وی درخواست اقامت دائم نماید و البته هر دو درخواست اسپانسرشیپ و اقامت دائم باید در یک زمان مشخصی صادر شود.

مراحل اقامت ازدواج کانادا

در ابتدا باید فرم پذیرش دریافت شود اگر همسر شما در کانادا زندگی می کند باید از طریق درخواست اقامت دائم این مرحله به طور دقیق بررسی شود.
مرحله دوم پرداخت هزینه پذیرش است. هزینه پذیرش عموماً از 500 دلار آغاز می شود و البته این رقم متغیر اعلام شده است که فرد متقاضی اقامت دائم می بایست آن را به صورت آنلاین پرداخت نماید و فیش واریزی باید ضمیمه پرونده باشد.
مرحله سوم ارسال تقاضانامه است که فرد متقاضی می بایست فرم تکمیل شده را به CPC اسال کند.
محل سکونت همسر شما ارتباط مهمی در زمان پذیرش دارد. اگر او در داخل کانادا باشد 3 سال زمان در نظر گرفته شده است اما این طور که شواهد نشان می دهد اگر فرد در ایران ساکن است یک سال زمان برای این پروسه کفایت می کند.

طبق جدیدترین قوانین کانادا اگر شخص اسپانسر و همین طور همسر وی دو سال با هم در ارتباط باشند و فرزند مشترکی نداشته باشند می توانند اقامت دائم این کشور را به صورت مشروط دریافت نمایند.

سوالات مهم اقامت ازدواج کانادا

در صورتی که همسر (غیر کانادایی) یک فرزند از ازدواج قبلی داشته باشد چه باید کرد؟
اگر فرزند وابسته محسوب شود یعنی مجرد و کمتر از 21 سال سن داشته باشد می تواند در مسیر پذیرش والدین قرار بگیرد.

میزان حمایت از سوی اسپانسر چند سال اعلام شده است؟
در صورتی که همسر و فرزند وابسته در خارج از کانادا زندگی می کنند فرد اسپانسرکننده باید درخواست خود را ارائه داده پس از اینکه درخواست وی تأیید شد او می بایست تعهد دهد که همسر خود را به مدت سه سال مورد حمایت مالی قرار داده و فرزند وابسته نیز بین 3 الی 10 سال می بایست مورد حمایت مالی فرد اسپانسرشونده قرار بگیرد.

نکات مهم اقامت ازدواج کانادا

اگر فردی اخذ اقامت دائم مشروط در کانادا را شامل شد می تواند شروع به کار و یا تحصیل در کانادا نماید و نیاز به مجوز ندارد. دسترسی به پوشش خدمات بهداشتی و اجتماعی وجود دارد و همین طور می تواند کانادا را ترک کرده و دوباره به این کشور باز گردد.

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت به کانادا (اقامت ازطریق ازدواج به کانادا)را در اختیارتان قرار میدهند.

 

فرم مشاوره رایگان

ثبت ديدگاه