تابعیت تولد کانادا

تابعیت تولد کانادا2018-12-15T13:36:52+00:00

تابعیت تولد کانادا

یکی از روش های مهاجرت به کشور کانادا از طریق تولد است. تابعیت تولد کانادا دارای شرایط خاصی است که باید به طور دقیق بررسی شود. در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که آیا شرایط تابعیت تولد کانادا دشوار است یا خیر.

قوانین تابعیت تولد کانادا

طبق قانون شهروندی و تابعیت دولت کانادا اگر فرزندی در خاک این کشور متولد شود بدون در نظر گرفتن تابعیت مادر و پدر وی، فرزند شهروند کانادا خواهد بود. در این مسیر حتی ماهیت اقامتی پدر و مادر به صورت قانونی و غیر قانونی مشخص نیست.

عده ای سوال می کنند که آیا درخواست ویزا زمانی که مادر باردار است قابل قبول نخواهد بود؟ در نظر داشته باشید که قوانین سازمان مهاجرت کانادا این مورد به طور کلی رد نکرده است یعنی باردار بودن نمی تواند سبب رد درخواست ویزا شود اما بر روی تصمیمات افسر تأثیر می گذارد.

بیمه درمانی در کانادا

بیمه در زمان بارداری بسیار مهم بوده و می تواند تا هفته سی و یکم بارداری را پوشش دهد. کودکی که در خاک کانادا متولد شود شهروند کانادا محسوب می شود اما نیاز به ارائه اسناد و مدارک مشخصی دارد و همینطور باید فرم های مربوطه تکمیل شود. در صورتی که کودک در حریم هوایی کانادا متولد شود به عنوان شهروند کانادا محسوب می شود.

شرایط تابعیت تولد کانادا

به طور کلی کشور کانادا از سیستم خاک تبعیت می کند یعنی اساس اعطای آن محل تولد فرزند است. به طور کلی سه دسته اشخاص می توانند تابع این کشور شوند:

  1. دسته اول اشخاصی هستند که در خاک کانادا متولد شده اند.
  2. دسته دوم افرادی هستند که در خارج از خاک این کشور متولد شده اند اما یکی از پدر یا مادر او تابع و یا شهروند این کشور هستند.
  3. دسته سوم فرزندان متولد شده در خارج خاک کانادا است اما به یکی از روش های موجود مهاجرتی وارد این کشور شده و توانسته طبق naturalized شهروند کانادا شود.

یک قانون جدید به نام c-24 تصویب شده است به این صورت است که اگر یک کودک در کانادا متولد شوند به طور یکه هیچ یک از پدر و مادر او شهروند و یا تبعه کانادا نباشند و یا یکی از پدر و مادر به عنوان مأمور دیپلماتیک وارد این کشور شده باشد به کودک تابعیت کانادایی تعلق نمی گیرد( در خصوص این قانون شبهات زیاد است).

سوالات مهم در خصوص تابعیت تولد کانادا

آیا تولد فرزند در کانادا سبب می شود که پدر و مادر او بتوانند مقیم دائم این کشور شوند؟

دقت نمایید که در بخشی از سایت رسمی این کشور قید شده است که تولد فرزند در کانادا به معنی اخذ اقامت دائم والدین در این کشور نیست! اما تبصره هایی که وجود دارد که نشان می دهد در طولانی مدت شرایط اخذ اقامت دائم برای پدر و مادر فراهم می شود.

شرایط فرد باردار برای تابعیت تولد کانادا در زمینه ارزیابی به چه صورت است؟

برای صدور TRV برای تمام متقاضیان باید ارزیابی بر روی یک سری موارد مهم تأکید نماید. گزینه اول به این صورت است که آیا متقاضی از نظر منابع مالی در وضعیت خوبی است یا خیر. آیا آنها قصد دارند در پایان دوره اقامت خود این کشور را ترک نمایند؟ و در نهایت نیز شرایط مجاز بودن ورود افراد به خاک این کشور بررسی می شود مبنی بر اینکه آیا وی دارای پرونده قضایی است یا خیر.

 مزایای تابعیت تولد کانادا

تولد فرزند در کانادا از مزایای زیادی برخوردار است.

  • برای فرزند سبب می شود که به سادگی شهروند این کشور شده و از مزایای شهروندی استفاده نماید. او می تواند از امکانات آموزشی، رفاهی، درمانی برخوردار شده و تا هر زمان و هر شرایطی در کانادا زندگی کند. او می تواند با داشتن پاسپورت کانادایی به سادگی به سایر کشورهای جهان سفر نماید و نیاز به ویزا ندارد.
  • امکان استفاده از بهترین خدمات پزشکی کانادا به صورت رایگان برای فرزند فراهم شده است. امکان تحصیل رایگان در مدارس این کشور بوده و برای ورود به دانشگاه از تخفیف های ویژه ای برخوردار می شود.
  • همین طور برای والدین به این صورت که با داشتن فرزندی که شهروند کانادا هستند می توانند اقدام به اخذ ویزای بلند مدت کانادا داشته باشند.
  • زمانی که سن فرزند به 18 سال رسید می توانید از طریق اسپانسرشیپ اقامت دائم برای والدین خود را اخذ نماید.

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت به کانادا را در اختیارتان قرار میدهند

فرم مشاوره رایگان

ثبت ديدگاه