اقامت سرمایه گذاری کانادا

اقامت سرمایه گذاری در کشور کانادا

 

کشور کانادا با اقتصاد ۴/۱ تریلیون دلاری، همواره به عنوان یکی از با ثبات ترین و بزرگترین اقتصادهای دنیا در نظر گرفته می شود. کشور کانادا بر اساس رتبه بندی شاخص سهولت در تجارت (ease of doing business index) که توسط بانک جهانی هر ساله ارائه می شود، در رتبه شانزدهم این فهرست قرار دارد.

علاوه بر این، کشور کانادا یکی از شفاف ترین سیستم های بانکی در دنیا را دارد. کشور کانادا از نظر سرمایه گذاری برای ، محیطی ایمن برای سرمایه گذاران خارجی است.

در حالیکه کانادا رویکردی مثبت در رابطه با سرمایه گذاران خارجی دارد، قوانین اقتصادی این کشور نسبت به سایر کشورها تا حدودی سخت تر است، به ویژه در برخی حوزه های خاص نظیر انرژی، بانک داری و رسانه.
مالیات بر تجارت در کانادا نسبت به سایر کشورهای مشابه، کمتر است.

۱٫ شروع تجارت شرکتی که در حال حاضر خارج از کانادا وجود دارد

شرایط و قوانین تاسیس شعبه ای از شرکت خارجی در کشور کانادا با توجه به هر استان متفاوت است. برای مثال، چنانچه شما شرکتی در خارج از کشور کانادا داشته باشید و قصد تاسیس دفتری برای شرکت خود در کانادا داشته باشید، می بایست نسبت به ثبت کسب و کار خود تحت عنوان Extra-provincial corporation اقدام نمائید.
برای این منظور شما نیاز به استخدام یک نماینده که می بایست بالای ۱۸ سال و ساکن استان مورد نظر شما باشد، نمائید.

۲٫ شروع کسب و کار در کانادا از طریق مهاجرت

شما می توانید از طریق Start-up Visa که مختص کارآفرینان است و یا اشخاص با شغل آزاد (Self Employed) برای شروع کسب و کار در کانادا از طریق مهاجرت اقدام نمائید. در نظر داشته باشید که برای مهاجرت از طریق Self Employed می بایست شرایط زیر را احراز نمائید:

• برخورداری از تجربه مرتبط در زمینه فعالیت های فرهنگی یا ورزشی و توانایی در مشاکرت قابل توجه در بخش فرهنگی و یا ورزشی کشور کانادا.

• تجربه در مدیریت مزرعه و همچنین داشتن قصد خرید یا مدیریت مزرعه ای در کشور کانادا.
سایر عواملی که در بررسی درخواست شما اهمیت دارد عبارتست از: سن، تحصیلات و مدرک زبان. شما می بایست قادر باشید به راحتی به زبان انگلیسی یا فرانسه صحبت کرده، بنویسید و گوش کنید.

۳٫ شروع کسب و کار در کانادا بدون اینکه در این کشور زندگی کنید

چنانچه شما به کشور کانادا مهاجرت نکرده و یا شهروند این کشور نیز نباشید، همچنان این امکان برای شما وجود دارد تا شرکت خود را در این کشور تاسیس نمائید.
نکته مهم در این رابطه این است که اطلاعات مربوط به شرایط تاسیس شرکت در هر استان کانادا را بدانید. برای مثال، استان بریتیش کلمبیا در حال حاضر، منعطف ترین قوانین مربوط به شرایط تاسیس شرکت را برای افراد غیر مقیم کانادا در میلان کلیه استان های این کشور دارد.
شرایط مورد نیاز برای تاسیس شرکت در این استان عبارتند از:
۱٫ ارائه آدرس حقیقی برای کسب و کار.
۲٫ دریافت اجازه کار از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا.
۳٫ درخواست سرمایه گذاری در کانادا را برای بررسی ارسال نمائید.
در صورت احراز شرایط فوق می توانید اقدامات لازم برای تاسیس کسب و کار خود آغاز نمائید.
۱٫ ارائه ایده ای خلاق در حوزه کسب و کار.
۲٫ نوشتن طرح کسب و کار (Business Plan)
۳٫ انتخاب نام تجاری برای کسب و کار خود.
۴٫ تکمیل فرم مربوط به Business Ownership
۵٫ ثبت نام تجاری.
۶٫ جستجو برای یافتن وام های مربوط به طرح های کسب و کار کوچک.
۷٫ دریافت گواهی تجارت (Business License)
۸٫ ثبت نام برای مالیات خدمات (GST).
۹٫ ثبت نام برای مالیات بر درآمد (PST).
۱۰٫ اقدام برای جذب نیرو.
۱۱٫ اقدام برای بیمه.
۱۲٫ بازاریابی برای کسب و کار خود.

کلیه افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور کانادا را داشته باشند، می بایست به نکات زیر توجه کنند:

۱٫ همکاری (Incorporation)

قوانین مربوط به همکاری در هر استان کانادا متفاوت است. به عنوان مثال، در استان انتاریو می بایست ۲۵ درصد از سهامداران شرکت، کانادائی باشند و یا اقامت دائم این کشور را داشته باشند.

در صورتیکه هیئت مدیره کمتر از ۴ نفر باشند، حداقل یک نفر از اعضای هیئت مدیره می بایست شهروند کانادا باشند. در صورتیکه احراز این شرایط برای شما دشوار باشد، می توانید در استان بریتیش کلمبیا اقدام به تاسیس شرکت خود کنید.

۲٫ ساختار مالی (Funding Structure)

شما برای تاسیس شرکت خود نیاز به سرمایه اولیه دارید. پس از مشخص کردن اعضای هیئت مدیره و ثبت شرکت، می توانید برای دریافت وام اقدام کرده و در صورت داشتن شرایط مورد نیاز برای دریافت وام اقدام کنید.

۳٫ نرخ مالیات (Taxation Rates)

در صورتی که یک شرکت خارجی که در کانادا وجود دارد، قصد راه اندازی یک شعبه جدید داشته باشد، مالیات بر درامد آن شعبه برابر ۵/۲۶ درصد، صرفنظر از منبع درآمد آن شعبه خواهد بود.

۴٫ ثبات قوانین و مقررات

فضای کلی سرمایه گذاری در کشور کانادا از ثبات کافی برخوردار است. این موضوع به ویژه در مقایسه با برخی کشورها که قوانین مالیاتی و کسب و کار در آن ها هنوز در مرحله توسعه بوده و یا دستخوش تغییرات غیر منتظره بوده است که باعث بروز مشکلات مالی برای سرمایه گذاران خارجی می شود.

در صباپلن بخوانید

[کل: 1 میانگین: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.