مهاجرت به کانادا

روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که گاه عدم اطلاع از آن سبب می شود که شانس موفقیت شما کم شود؟ در این مقاله نگاهی کلی به شرایط مهاجرت به کانادا خواهیم داشت تا شفاف سازی اجمالی برای کسانی که قصد دارند این کشور را برای سفر و زندگی انتخاب کنند داشته باشیم.

کانادا دومین کشور وسیع جهان از نظر مساحت است. جمعیت در کانادا، کم و فاصله شهرها از یکدیگر نسبتاً زیاد است. بخش زیادی ازخاک کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیک بودن به قطب شمال، خالی سکنه است. تحصیل در کانادا برای دارندگان اقامت دائم در این کشور رایگان است.

سوالات مهم مهاجرت به کانادا

آیا می توان بدون حضور در سفارت اقدام به درخواست ویزا داشت؟

درخواست اولیه می تواند به صورت آنلاین از طریق وب سایت سفارت کانادا صورت بگیرد اما برای بخش دوم نیاز است که فرد حضور به عمل آورده و مراحل انگشت نگاری را بگذراند.

وقت سفارت به چه صورت تعیین می شود؟

پس از درخواست اولیه از سوی سفارت ایمیلی ارسال می شود که در آن تایم های خالی مشخص شده است و فرد متقاضی طبق تایم اعلام شده گزینه مورد نظر را انتخاب کرده و منتظر پاسخ خواهد شد، در صورت تأیید ایمیل ارسال می شود و وقت سفارت تعیین شده است.

آیا تحویل مدارک و انگشت نگاری برای مهاجرت به کانادا الزامی است؟

بله همه افراد برای مهاجرت به کانادا باید از مسیر تحویل مدارک و انگشت نگاری به خوبی عبور نمایند؟

مدت زمان اخذ ویزای این کشور چقدر است و آدرس سفارت آن کجاست؟

اگر تمامی مدارک لازم به طور دقیق تنظیم شده باشد ۴ تا ۶ ماه زمان برای اخذ ویزای کانادا کافی است. این سفارت در حال حاضر در وضعیت تعلیق قرار دارد و تعطیل است و باید از سفارت های کشورهای همسایه استفاده شود.

روش های مهاجرت به کانادا

می دانیم که مهاجرت به کانادا نیاز به اخذ ویزا دارد و فرقی نمی کند هدف شما از سفر چیست به هر روی شما باید طبق هدف خود ویزا دریافت نمایید و ورود به این کشور بدون ویزا برای ایرانیان امکان پذیر نیست.

مراحل مهاجرت به کانادا

در ابتدا باید بتوانید ویزای این کشور را اخذ نمایید و پس از آن به سادگی می توانید وارد خاک کشور کانادا شوید.

در ابتدا می بایست برای دریافت ویزای کانادا ثبت نام کنید که این کار به صورت آنلاین فراهم شده است که شما باید حساب کاربری مخصوص به خود داشته باشید و فرم های موجود را تکمیل نمایید.

آشنایی با مراحل بیومتریک کانادا (مراحل انگشت نگاری برای مهاجرت به کانادا)

حساب کاربری شما می بایست در وب سایت رسمی کانادا ایجاد شود. فرم ها به زبان انگلیسی هستند. سپس نوبت به پرداخت هزینه برای ویزا و انگشت نگاری است که در صورت موفقیت آمیز بودن دو مرحله قبل یک گواهی با شماره پیگیری به همراه نامه انگشت نگاری صادر می شود. زمانی که برای ارسال نامه انگشت نگاری در نظر گرفته شده است از چند ساعت تا چند روز متغیر اعلام شده است.

سپس طبق زمان تعیین شده متقاضی می بایست مدارک را به سفارت تحویل دهد و مراحل انگشت نگاری را طی نماید.

انواع ویزای کشور کانادا

ویزای توریستی برای کسانی است که تابعیت این کشور را نداشته و تنها به قصد بازدید به کانادا سفر می کنند. در سال در حدود ۳۵ میلیون نفر این کشور را برای سفر انتخاب می کنند.

حداکثر مدت اقامت با استفاده از ویزای توریستی ۶ ماه اعلام شده است و در دو نوع سینگل و یا مولتی ارائه می شود.
ویزای تحصیلی کانادا برای کسانی است که به قصد ادامه تحصیل به این کشور می روند.ویزای اقامت کشور کانادا به دو صورت موقت و دائم بوده و البته ویزای کار این کشور در سال بیش از ۱۵۰ هزار کارمند خارجی را پوشش می دهد.

شرایط اقامت تحصیلی کانادا (ویزای تحصیلی کانادا)

هزینه تحصیل در کانادا نسبت به انگلیس و استرالیا پایین تر است .ولی در کل هزینه تحصیل در کانادا تا حدودی بالا است در واقع کسی که میخواهد در کانادا تحصیل کند باید از  تمکن مالی خوبی برخوردار باشد.

مزایای تحصیل در کانادا
 • هزینه تحصیل در کانادا و زندگی مقرون به صرفه
 • دانشگاه های بسیار معتبر در کانادا
 • دریافت ویزای همراه برای کل اعضای خانواده برای کشور کانادا
 • دریافت اقامت دائم کانادا پس از تحصیل برای دانشجویان
 • امکان کار همزمان با تحصیل در کانادا
 • دریافت بورسیه های مختلف دولتی و دانشگاهی در کانادا
 • امکان باز پس گرفتن تخفیفات مالیاتی در قبال پرداخت شهریه وجود دارد که که همین امر باعث شده دانشجویان زیادی کانادا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند.

هزینه زندگی در کانادا

 

شرایط اقامت کاری کانادا(ویزای کاری کانادا)

مهاجرت به کانادا از طریق کار به ۲ روش زیر ممکن است:

۱ .خود اشتغالی :روش مهاجرتی است بری اشخاص حرفه ای مانند نویسندگان، و ورزشکاران هنرندان و غیره میباشد.در این روش نیازی به مدرک زبان نیست.متقاضیان خود اشتغالی جهت مهاجرت به کانادا باید توانایی ایجاد کار برای خویش در کانادا داشته باشد.مهاجر باید توانایی شغل پیشنهادی، درآمد کافی جهت تامین زندگی خود و وابستگانش را در کانادا بتواند ایجاد کند.

۲ تخصص کاری: مهاجرت به کانادا به این روش بر اساس توانایی هایشان است.نیروهای متخصص و افراد حرفه ای، به شدت در کانادا مورد نیاز هستند. اهداف اصلی سازمان مهاجرت کانادا، جذب نیروهای متخصص تازه واردی است.

لیست طیف مشاغل کانادا

مشاغل بر اساس وظایف شغلی و کاری که یک فرد انجام می دهد، طبقه بندی می شوند.

مهارت های نوع ۰ (zero): مشاغل مدیریتی همانند:

 • مدیران رستوران ها
 • مدیران معادن
 • کاپیتان های کشتی

مشاغل سطح A: مشاغلی که معمولا نیازمند یک مدرک دانشگاهی هستند. همانند:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • معماری

مشاغل سطح B: مشاغل فنی و حرفه های تخصصی  که معمولا نیازمند دیپلم کالج یا گذراندن دوره کارآموزی همانند:

 • سرآشپزان
 • لوله کش ها
 • برقکاران

مشاغل سطح C: شغل های متوسط که معمولا نیازمند مدرک متوسطه یا آموزش حرفه های خاص می باشند. همانند:

 • قصابان صنعتی
 • راننده کامیون مسیرهای طولانی
 • سرویس دهندگان مواد غذایی و آشامیدنی

مشاغل سطح D: حرفه های کاری که معمولا با آموزش در حین کار فرا گرفته می شوند. همانند:

 • میوه چین ها
 • کارکنان خدماتی
 • کارکنان حوزه های نف
شرایط اقامت ازدواج کانادا (ویزای ازدواج کانادا)

کشور کانادا تاکید زیادی بر کنار هم جمع کردن خانواده ها و حفظ بنیان آن ها دارد ویکی از مهم ترین راه ها برای افراد اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج که است عنوان اسپانسرینگ داده می شود و درواقع کسی که دارای شرایط زیر باشد میتواند اسپانسر همسر خود شود.

 1. سن بالای ۱۸ سال
 2. فقط یک همسر داشته باشد
 3. از نظر مالی شرایط  حداقل را داشته باشد
 4. فرد باید نسبت به تامین تمامی هزینه های همسرش به مدت سه سال تعهد بدهد
 5. فرد متقاضی باید مقیم کانادا وساکن آن باشد و یا اگر خارج از کانادا است باید شهروند رسمی این کشور باشد
اقامت سرمایه گذاری کانادا (ویزای سرمایه گذاری کانادا)

شرایط سرمایه گذاری در کانادا چگونه است؟

سرمایه گذاری در کانادا دارای شرایط خاصی می باشد و افراد در صورت داشتن شرایط می توانند از امکانات این ویزای سرمایه گذاری بهره مند شوند. افراد میتوانند پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری نسبت به اخذ شهروندی این کشور از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند.

کارآفرینی در کانادا (ویزای کارآفرینی کانادا)

درب‌های کشور کانادا به روی کارآفرینان از سراسر دنیا به‌ منظور کسب‌وکار باز است. سالیانه سرمایه گذاران بیشماری مسیر کارآفرینی و سرمایه گذاری در کانادا را دنبال میکنند.

اگر فرد دارای سابقه مدیریت و راه اندازی بیزینس درایران و همچنین سرمایه مناسب برای ایجاد کسب و کار در کانادا را داشته باشد.میتوانید به راحتی کانادا را برای سرمایه گذاری برای آینده خود انتخاب کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا

در این بخش نگاهی کلی به مدارک مورد نیاز خواهیم داشت، مبرهن است که با توجه به نوع ویزایی که مدنظرتان است مدرک مورد نظر متغیر خواهد بود.

 • مدارک شناسایی شامل شناسنامه، کارت ملی و عکس و همینطور سند ازدواج. در نظر داشته باشید که این مدارک در تمامی انواع ویزا ثابت است. تمام مدارک شناسایی شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.
 • مدارک مالی اعم از گواهی گردش ۳ ماه اخیر با مهر و امضا از بانک در نظر داشته باشید که این مدرک برای ویزا کار و سرمایه متفاوت از ویزای توریستی کانادا خواهد بود.
 • مدارک اسناد ملکی

مدارک شغلی که شامل گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی بوده که می بایست بر روی سربرگ شرکت به طور دقیق ضمیمه شده باشد. این گزینه برای اخذ ویزای این کشور بسیار مهم است

دلایل زیادی وجود دارد که چرا کانادا بهترین نقطه برای راه‌اندازی کسب و کار شماست:

 • رشد اقتصادی بالا
 • مالیات اندک و هزینه‌های کم کسب‌وکار
 • برتری در پژوهش و نوآوری
 • کیفیت عالی زندگی

جزییات و مواردی حقوقی بسیاری  وجود دارند که کاملا روش مهاجرت کارآفرینی هر استانی را منحصر به فرد می کند. مواردی مانند، نوع ویزای ارائه شده، میزان سرمایه گذاری، شرایط و مدارک موردنیاز متقاضی جهت تشکیل پرونده از این قبیل جزییات هستند.

درصورت نیاز به اطلاعات  تکمیلی درباره مهاجرت به کانادا ، می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان  از دانش کارشناسان مجرب صباپلن در این زمینه بهره‌مند شوید.

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت را به شما ارائه میدهد

فرم مشاوره رایگان

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت غیر تحصیلی به کانادا

2 دیدگاه برای “مهاجرت به کانادا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.