اقامت خرید ملک ترکیه

[کل: 0 میانگین: 0]

اقامت خرید ملک ترکیه

 

خرید ملک در کشور ترکیه

در سال های اخیر ، سرمایه گذاری در کشور ترکیه از طریق خرید ملک افزایش یافته است. با توجه به این نکته که خرید ملک در ترکیه به عنوان یک روش سرمایه گذاری مناسب در نظر گرفته می شود، در میان متقاضیان ایرانی پرطرفدار است. در این مقاله تلاش شده است تا اطلاعات به روز شده و کاربردی در زمینه خرید ملک در ترکیه برای علاقه مندان خرید ملک در این کشور ، ارائه شود. براساس قوانین کشور ترکیه ، هیچگونه محدودیتی برای خرید ملک افراد خارجی در این کشور وجود ندارد.

 

مزایای خرید ملک در کشور ترکیه

 • یک روش سرمایه گذاری ایمن و مطمئن
 • امکان بازسازی ملک خریداری شده بر اساس سلیقه خریدار
 • خرید ملک می تواند به عنوان یک روش سرمایه گذاری هوشمندانه در نظر گرفته شود.
 • امکان اجاره دادن ملک مورد نظر
 • عدم وجود محدودیت خرید ملک برای افراد خارجی در کشور ترکیه

 

فرایند خرید ملک در کشور ترکیه

قدم اول: انتخاب ملک مورد نظر

متقاضیان خرید ملک در کشور ترکیه ، می بایست در رابطه با ملک مورد نظر خود به جستجو بپردازند. بازار مسکن ترکیه روند صعودی را داشته است. هیچ محدودیتی در ارتباط با خرید ملک برای افراد خارجی در کشور ترکیه وجود ندارد. هزاران خانه در شهر های مختلف در این کشور وجود دارند. وبسایت های مختلف اینترنتی در این زمینه وجود دارند که می توان املاک مختلف با خصوصیات متفاوت را در آن ها جستجو کرد.

علاوه بر این ، می توان از طریق بنگاه های املاک نیز به جستجوی ملک مورد نظر پرداخت. در زمان جستجو برای خرید ملک ، به نکات مهمی از قبیل جنبه های فنی ملک مورد نظر نظیر فوندانسیون ، سیستم سرمایشی و گرمایشی ، سیستم زهکشی و سایر موارد توجه کافی داشته باشید.

به این نکته توجه داشته باشید که قبل از خرید ملک در کشور ترکیه ، بهتر است تحقیقات کاملی در رابطه با محل و منطقه و قیمت ارز و بازار مسکن و همچنین موقعیت ملک مورد نظر در کشور ترکیه  بعمل آورید و برای خرید ملک در کشور ترکیه با مشاورین متخصص و وکلای آشنا به قوانین مهاجرت به ترکیه مشورت کنید.

کارگزاران خرید ملک ترکیه

با وجود اینکه امروزه شما قادر خواهید بود از طریق اینترنت خرید ملک مورد نظر خود را انجام دهید ، اما توصیه می شود تا در فرایند فرایند خربد ملک در این کشور ، از تجارب و راهنمایی های یک کارگزار ملک که در این رابطه خبره هست ، بهره مند گردید. مزایای داشتن یک کارگزار ملک عبارتست از:

 1. بهره گیری از مشاوره افراد متخصص در فرایند خرید ملک در کشور ترکیه
 2. دریافت اطلاعات موثق در رابطه با نوسانات قیمت بازار مسکن و قوانین مربوط به ملک در کشور ترکیه
 3. کلیه مشاورین املاک در کشور ترکیه به یک سیستم اطلاعاتی املاک یکپارچه کامپیوتری دسترسی دارند که این امکان را به آن ها می دهد تا در رابطه با املاک هر منطقه، همواره به روز باشند.
 4. مشاورین املاک بیش از هر کسی نسبت به قیمت ، نوع قرارداد و قوانین و مقررات خرید ملک در کشور ترکیه ، آشنا هستند.
 5. کارگزار شما ،لیستی از املاکی که مطابق با شرایط و بودجه شما باشد را به شما ارائه می دهد.

 

نکته قابل توجه: با کارگزار خود در رابطه با بودجه ای که دارید و شرایط ملک مورد نظرتان به صورت دقیق صحبت کنید. پیشنهاد می شود با مراجعه به وبسایت های مختلف ، مشاورین املاک را با یکدیگر مقایسه کنید. به عنوان مثال ، مشاورین املاکی که سابقه بیشتری در بازار مسکن ترکیه دارند ، قطعاً قابل اعتماد تر هستند ، نسبت به مشاورن تازه کار.

علاوه بر این ، پیشنهاد می شود تا متقاضی خرید ملک در ترکیه ، خود نیز سفری به این کشور داشته باشد و از نزدیک ملک مورد نظر را بررسی نماید. برخی از مشاورین املاک در ترکیه سفرهای اختصاصی را برای این منظور ارئه می دهند که تحت عنوان Inspection Trip نامیده می شود.

 

انجام بررسی فنی ملک

چنانچه ملک مورد نظر خود را یافتید، می بایست به طور کامل از نظر فنی ملک را مورد بررسی قرار دهید. در نظر داشته باشید که خرید ملک برای متقاضیان خارجی در ترکیه ، نوعی انتخاب سبک زندگی است. ترکیه کشوری بزرگ است. بنابراین ، تفاوت های قابل ملاحظه ای میان هر منطقه در این کشور از نظر آب و هوا ، فرهنگ و قیمت مسکن وجود دارد.

 

هزینه خرید ملک در ترکیه

به طور کلی هزینه های خرید ملک در کشور ترکیه شامل هزینه خرید ملک و هزینه های جانبی است. هزینه های حدودی خرید ملک در ترکیه در جدول زیر ارائه شده است. قطعا قیمت خانه در شهر های مختلف ترکیه ، متفاوت خواهد بود.

 

نوع ملک قیمت خرید
آپارتمان استودیویی ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار یورو
آپارتمان ۲ خوابه ۱۲۰ تا ۲۰۰ هزار یورو
آپارتمان ۳ خوابه ۱۸۰ تا ۳۰۰ هزار یورو
خانه نیمه ویلائی ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار یورو
خانه ویلائی بیش از ۴۰۰ هزار یورو

 


هزینه های جانبی

 • وکیل : با توجه به هر وکیل ، نرخ متفاوت است.
 • هزینه ترجمه مدارک : متغیر است. برخی از دارالترجمه ها حق الزحمه ساعتی دریافت می کنند
 • مالیات انتقال ملک : از تاریخ اول ماه می سال ۲۰۱۸ ، مالیات انتقال از ۴/۴ درصد به ۳ درصد کاهش یافته است.
 • هزینه ثبت قرارداد (۵/۱-۱% ارزش ملک)
 • هزینه کارگزار (۲-۱% ارزش ملک)
 • هزینه دفتر اسناد رسمی
 • هزینه مترجم در صورت نیاز
 • هزینه محضر (۳۴۰ یورو)
 • هزینه ثبت TAPU : 115 یورو
 • بیمه DASK : هزینه بیمه زلزله در ترکیه اجباری است. این میزان برای یک آپارتمان ۲ خوابه با متراژ ۷۰ متر مربع ، برابر ۲۵۰ لیر است.

به طور کلی برای ملکی به ارزش ۳۵۰ هزار یورو، هزینه های جانبی تقریباً ۲۱ هزار یورو خواهد بود.

نکته: یکی از قوانین خاص خرید ملک در کشور ترکیه، قانون Erfpacht است، که به واسطه آن چنانچه شما ملکی را خریداری کنید، تنها مالک ساختمان آن خواهید بود و شهرداری آن منطقه صاحب زمین است. شما می توانید با پرداخت مبلغی، زمین را از شهرداری خریداری کنید.

مذاکره بر سر قیمت

نکته مهم در رابطه با خرید ملک در کشور ترکیه این موضوع است که معمولاً قیمت و شرایط مندرج در لیست املاک قابل مذاکره خواهد بود. این موضوع به ویژه در رابطه با املاکی از نظر قیمت مقداری بالاتر از بودجه شما هستند ، بسیار مهم است.

زمانی که شما ملک مورد نظر خود را پیدا کردید ، مذاکرات میان کارگزار شما و نماینده فروشنده آغاز می شود. در نظر داشته باشید که در زمان مذاکره ، قیمت خرید ملک شامل مواردی همچون اسباب منزل ، مبلمان ، پرده و غیره نیم شود. توصیه می شود که توافقی صریح و روشن با فروشنده داشته باشید.

رزرو ملک

زمانی که ملک مورد نظر خود را یافتید ، با پرداخت ودیعه ، به اصطلاح ملک را فریز می کنید. هزینه فریز کردن ملک در کشور ترکیه حدود ۱۲۰۰ یورو است و غیر قابل بازگشت است. این مبلغ به عنوان ودیعه به فروشنده ارائه می شود.

 

وکالت به وکیل برای خرید ملک

ساده ترین روش برای خرید ملک در ترکیه ، ارائه وکالت به یک وکیل متخصص در این زمینه است. این امر موجب صرفه جویی در زمان  ، یعنی نیازی به حضور خریدار در کشور ترکیه در مدت زمان انجام مراحل خرید ملک نیست. علاوه بر این ، شما خریدی مطئن خواهید داشت.

انعقاد قرارداد ، پرداخت پول و نهایی شدن معامله

چنانچه بعد از بررسی های انجام شده و مذاکرات ، مایل به خرید ملک هستید ، قرارداد خرید ملک تنظیم می شود. به عنوان خریدار ، شما می بایست یک دفتر اسناد رسمی انتخاب کنید و قرارداد خرید ملک را برای آن ها ارسال کنید. قرارداد خرید ملک می بایست به امضای خریدار و فروشنده برسد.

 

دریافت TAPU

مرحله نهایی تکمیل فرایند خرید ملک در ترکیه ، ثبت خرید ملک و دریافت گواهی TAPU است.

 

انتقال مالکیت ملک

بر اساس قوانین کشور ترکیه، انتقال مالکیت ملک می بایست در دفاتر اسناد رسمی این کشور انجام شود.

با تکمیل فرم مشاوره مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت را در اختیارتان قرار میدهند

فرم مشاوره رایگان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.