تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ایتالیا

متقاضیان به تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا می‌بایست پس از کسب گواهی یا مدرک دیپلم دبیرستان اقدام به تکمیل فرم جایابی و ارسال آن به وزارت دانشگاه‌ها و علوم و فناوری ایتالیا نمایند که در این صورت می‌توانند بدون امتحان ورودی وارد مقطع کارشناسی شوند.

البته روش دیگری نیز به علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ایتالیا ارائه می‌شود. سفارت ایتالیا در تهران هرساله کلاس‌های زبان ایتالیایی برگزار می‌کند؛ که در آن در طول 3 ترم، سه کتاب (Espresso) تدریس می‌شود؛ که هر ترم شامل 33 جلسه‌ی 2 ساعته و در سه روز هفته می‌باشد.

اگر دانشجو بتواند 90% نمره را در امتحانات به دست آورد می‌تواند جهت اخذ پذیرش و اخذ ویزای ایتالیا به سفارت مراجعه کند. البته این کار پس از آموزش دو کتاب اول صورت می‌گیرد.

مقطع لیسانس در کشور ایتالیا 4 ساله است. هم‌چنین این نکته حائز اهمیت است که دوره 4 ساله لیسانس به زبان ایتالیایی تدریس می‌شود که بهتر است در ایران این مدرک را کسب کرده و بعد به کشور ایتالیا مهاجرت تحصیلی کند زیرا گذراندن دوره‌ی کالج زبان ایتالیایی در کشور ایتالیا دوره‌ای است که سفارت را متقاعد و راضی به دادن ویزا به متقاضی می‌کند و حتماً باید پذیرش در یک مقطع تحصیلی را برای رفتن به سفارت

مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا در مقطع کارشناسی

۱ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات

۲ترجمه مدرک پیش‌دانشگاهی و ریزنمرات

۳اخذ مدرک زبان ایتالیایی از سفارت ایتالیا

۴اخذ مدرک زبان ایتالیایی در مدرسه ایتالیایی‌ها

برای اخذ ویزای تحصیل در ایتالیا متقاضی باید در کلاس زبان ایتالیایی در سفارت ایتالیا شرکت نموده و بعد از کسب نمره قبولی درخواست اخذ ویزا کند زمان این کلاس‌ها ۳ ترم است و در هر ترم یک کتاب تدریس می‌شود، هر ترم ۳۳ جلسه ۳ ساعته می‌باشد.

ارائه دهید.

حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی کشور ایتالیا مجوز کار در محدوده‌ای 10 ساعته به‌صورت هفتگی دارا می‌باشند و میانگین حقوق کار دانشجویان می‌تواند به‌راحتی هزینه‌های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

شایان‌ذکر است، هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کشور ایتالیا را داشته باشد قبل از رفتن به ایتالیا و برای رفتن به سفارت باید نامه‌ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در ایتالیا است.

کار پس از تحصیل در ایتالیا: کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیل خود در کشور ایتالیا مشغول به کار تمام‌وقت شوند می‌بایستی به زبان ایتالیایی مسلط بوده و دوره‌ی تحصیلی خود را به‌خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را پیدا کنند و درنتیجه بعد از کسب شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. این نکته را نیز باید ذکر کرد که گرفتن اقامت دائم بعد از تحصیل در کشور ایتالیا بسیار دشوار است و طولانی و افراد می‌بایستی مدت‌زمان زیادی را در کشور ایتالیا کار کنند تا طول دوره را سپری کرده و اقامت دائم را اخذ کنند و پس از اخذ اقامت دائم پروسه گرفتن پاس ایتالیایی را بگذرانند.

با تکمیل فرم مشاوره مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت را در اختیارتان قرار میدهند

فرم مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.