کارشناسی ارشد انگلستان

 

دوره های فوق‌لیسانس در انگلستان بصورت یک ساله و دوساله برگزارمی شود به این صورت که دانشجویان خارجی سه ترم سه ماهه تحصیل می کنند و موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد می شوند. دانشجویان برای اخذ پذیش فوق لیسانس در انگلستان نیازمند مدرک آیلتس ۶٫۵ میباشند که البته اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان در مقطع فوق‌لیسانس بصورت مشروط می‌باشد.

به این معنی که در ابتدا پذیرش را ارائه میدهند و در نهایت قبل از ورود به سفارت نمره آیلتس را از دانشجو می خواهند. دوره های ویژه ای برای کسانی که نمره ۵٫۵ را دارند فراهم شده که به دوره Pre-master و یا Pre-sessional شناخته می شوند.

این دوره ها نه تنها برای افرادی است که نیاز به کسب نمره زبان بالاتری دارند بلکه مناسب برای علاقه مندانی است که قصد دارند رشته تحصیلی خود را تغییر دهند و می توانند به راحتی با گذراندن این دوره ۶ ماهه برای فوق‌لیسانس اقدام کنند.

متقاضیان تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان بایستی درخواست خود را حداقل یک سال قبل از شروع تحصیل جهت ارائه به دانشگاه برای موسسات مهاجرتی ارسال نمایند.

شرایط عمومی جهت شرکت در کارشناسی ارشد در انگلستان

داشتن مدرک کارشناسی: جهت شرکت در دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان متقاضی بایستی مدرک دوره کارشناسی خود را در دست داشته باشد. بعضی از دانشگاه های انگلستان مدارک دوره کارشناسی بعضی از کشورها را جهت ورود به دوره کارشناسی ارشد در انگلستان معتبر نمی دانند؛ بنابراین قبل از اقدام اخذ پذیرش مدارک دوره کارشناسی بایستی به معادل آن در انگلستان تبدیل شود.

سوابق تحصیلی: جهت اقدام برای تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان سوابق تحصیلی متقاضی مورد نیاز است بنابراین موفقیت آمیز بودن دوره های تحصیلی قبلی ، در اخذ پذیرش از طرف دانشگاه اهمیت بسیاری دارد.

ریز نمرات Transcrip t: دانشجویانی که تقاضای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان را دارند میبایست ریز نمرات خود، از دوره تحصیلی دیپلم تا اتمام کارشناسی را ارائه نمایند. ریز نمرات بایستی توسط مترجم رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. بعضی از دانشگاها ممکن است تقاضای دو نسخه از ریز نمرات را نمایند.

IELTS: اغلب دانشگاهای انگلستان داشتن آیلتس را به عنوان یکی از پیش نیازهای ورود به دوره کارشناسی ارشد در انگلستان از متقاضی درخواست می کنند. بعضی از دانشگاه ها ممکن است مدرک تافل را نیز بپذیرند.

در صورتی که دانشجو تحصیلات قبلی خود را در محیطی نسبتا انگلیسی زبان گذرانده باشد و مدارکی دال بر تواناییهای خود در خصوص مهارتهایش در زبان انگلیسی ارائه نماید دانشگاه ممکن است او را از گذراندن امتحان آیلتس معاف کند.

GMAT: Graduate Management Admission Test  متقاضیان تحصیل در کارشناسی ارشد در انگلستان در رشته های مدیریتی، علاوه بر احراز شرایط عمومی و آیلتس ممکن است نیاز به گذراندن امتحان GMAT نیز داشته باشند.

تجربه کاری Work Experience : برای شرکت دربعضی از دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان داشتن تجربه کاری به عنوان یک پیش نیاز میباشد. برای مثال برای شرکت در دوره های کارشناسی ارشد MBAs، متقاضی نیاز به تجربه کاری حداقل ۲ تا ۳ سال دارد.

رزومه Resume – (CV) Curriculum Vitae: رزومه یکی از موارد مهم برای تقاضای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان میباشد. تهیه یک رزومه مناسب در نتیجه اخذ پذیرش تحصیلی اهمیت بسیار زیادی دارد. رزومه بایستی شامل اطلاعات دقیقی از متقاضی در زمینه های تحصیلی و کاری باشد.

معرفی نامه (توصیه نامه) Letter of Recommendation: این نامه نقش بسیار مهمی را در اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان به خصوص در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا دارد. در واقع نامه ای است که توسط فردی که متقاضی را در زمان تحصیل میشناسد نوشته و امضا می شود.

نویسنده این نامه بایستی موقعیت خود را در نامه بنویسند (مثلا استاد فیزیک) و قید کنند که برای چه مدتی و تا چه اندازه متقاضی را میشناسد و دلایل توصیه تحصیل در آن رشته خاص برای متقاضی را عنوان نماید. بعد ازاخذ پذیرش از دانشگاه فرم توصیه نامه به همراه مدارک پذیرش برای متقاضی از طرف ما ارسال خواهد شد.

معمولا ارائه دو توصیه نامه از طرف ۲ معرف توصیه میشود

اظهار نامه Statement of Purpose: نوشتن اظهارنامه در زمان اخذ پذیرش تحصیلی دوره های کارشناسی ارشد و دکترا نقش بسیار مهمی را دارد، چون معمولا مسئولین دانشگاه در عدم حضور دانشجو تصمیم به اعطای پذیرش تحصیلی می گیرند.

این مدرک در معرفی دانشجو و نهایتا در تصمیم گیری دانشگاه بسیار با اهمیت است که در آن نامه، دلایل انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی و همچنین دلایل کافی مبنی بر به پایان رساندن دوره توسط متقاضی بایستی گنجانده شود.از موارد دیگر ارائه ( مقاله ) Essay است که در بعضی رشته ها نظیر MBA از اهمیت زیادی برخوردار است.

هزینه‌های زندگی در انگلستان : هزینه‌های زندگی برای دانشجویان در انگلستان، شامل هزینه‌های مسکن، غذا، رفت‌وآمد، بیمه و سایر هزینه‌هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن‌ها در زمان تحصیل در کشور انگلستان می‌باشد. که متقاضی میتواند با کار دانشجویی ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته این هزینه ها را تامین کند.

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت تحصیلی به انگلستان را در اختیارتان قرار میدهند.

 

با تکمیل فرم مشاوره مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت تحصیلی را در اختیارتان قرار میدهند

فرم مشاوره رایگان
[کل: 0 میانگین: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.