تحصیل در مدارس انگلستان

یکی از مزایای تحصیل در انگلستان در مقطع دبیرستان این می‌باشد که دیپلم تحصیل کشور انگلستان در همه کشورها معتبر است و شما در همه جای دنیا می توانید ادامه تحصیل دهید. دیگر مزایای تحصیل در انگلستان در این مقطع این می‌باشد که شما می توانید اقامت در انگلستان را بدست بیاورید.

سه دوره تحصیلی دبیرستان در انگلستان داریم: GCSE و Foundation و A-level

دوره GCSE

GCSE شناخته شده ترین مدرک تحصیلی برای دانش آموزان دوره ی متوسطه می‌باشد و در تمام دنیا قابل ارزشیابی است و در بیش از 125 کشور دنیا تدریس می شودمدت این دوره دو سال است و شروع کلاس ها ماه سپتامبر می‌باشد. این دوره معادل سال اول و دوم دبیرستان و مختص سنین 14 تا 16 سال می‌باشد. دانشجویان در این دوره می‌بایست 8 ماده درسی را سپری نمایند.

افرادی که در دوره GCSE  انگلستان تحصیل می‌کنند می‌توانند پس‌ازآن وارد دوره‌های Alevel  و Foundation  شوند که این دوره‌ها تقریباً معادل پیش‌دانشگاهی در ایران می‌باشد. افرادی که در ایران مدرک تحصیلی‌شان اول دبیرستان می‌باشد و یا حتی سوم راهنمایی هستند وارد دوره GCSE1  می‌شوند که مدت یک سال طول می‌کشد و بعدازاین دوره وارد دوره GCSE2 می‌شوند.

از میان رشته‌های مختلف دانش آموزان می‌توانند مطابق با گرایش خود موضوع خاصی از قبیل ریاضی، علوم پایه ورا انتخاب کنند. انگلیسی، ریاضی و علوم از واحدهای اصلی می‌باشند. علاوه بر این واحدهای درسی، دانش آموزان واحدهای دیگری همچون زبان خارجی، علوم انسانی و فن‌آوری اطلاعات (IT)  را مطالعه می‌کنند.

در کنار برنامه‌های درسی، دانش آموزان می‌بایست در سمینارهای آموزشی و اردوهای تفریحی‌ورزشی در کنار معلمین مدرسه خود حضور به هم آورند.

در پایان دوره‌ی  GCSE، دانش آموزان می‌بایستی در امتحانات کتبی و شفاهی شرکت کنند.شایان ذکر است که فعالیت کلاسی دانش آموزان در ارزشیابی و نمرات آن‌ها تأثیر بسزا دارد.سیستم نمره دهی در این دوره به‌صورت زیر می‌باشد. بالاترین نمره A+و پایین‌ترین نمره G می‌باشد.     

 دوره Foundation

دوره‌ای است 1 ساله برای دانش‌آموزانی که دیپلم (گواهی اتمام 11 سال تحصیل را در اختیاردارند). دوره‌های Foundation در انگلستان تقریباً معادل مدرک پیش‌دانشگاهی در ایران می‌باشد که درواقع غالباً افرادی که قصد تحصیل در رشته‌های مهندسی، مدیریت، حقوق، هنر و…. رادارند باید اول این دوره را گذرانده و سپس وارد دانشگاه‌های انگلستان در رشته‌های مذکور شوند که دیگر نیاز به شرکت در آزمون ورودی  دانشگاه‌های انگلستان را ندارند و مستقیماً وارد دانشگاه موردنظر خواهند شد.

دوره A-level

دوره ای 2 ساله است که دانش آموزان پس از گذراندن 10 سال تحصیلی می‌توانند در آن حضور یابند. این دوره را اکثراً افرادی که قصد  تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی و دامپزشکی  در انگلستان رادارند انتخاب می‌کنند. این دوره از دوره Foundation دشوارتر می‌باشد. پس دانشجو توانایی ورود به دانشگاه‌های به‌مراتب با رتبه بالاتری را نیز خواهد داشت. البته هزینه‌های تحصیل در این دوره نیز بیشتر از دوره‌های دیگر می‌باشد.

افرادی که برای ورود به دانشگاه این دوره را انتخاب می‌کنند پس از پایان این دوره باید در یک امتحان ورودی شرکت کرده و درصورتی‌که در این امتحان پذیرفته شوند می‌توانند وارد  دانشگاه‌های انگلستان  شوند و در رشته مورد نظرشان ادامه تحصیل دهند.

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت به انگلستان  (ویزای تحصیلی انگلستان) را در اختیارتان قرار میدهند.

 

با تکمیل فرم مشاوره مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت را در اختیارتان قرار میدهند

فرم مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.