مهاجرت به اتریش

راه های مختلف مهاجرت به اتریش

هرساله تعداد زیادی از ایرانیان و افراد دیگر کشور ها در تلاش برای گرفتن اقامت اتریش به طرق مختلف هستند که در اینجا به چند مورد اصلی اشاره میشود. مهمترین سوال این است که چرا افراد اتریش را برای تحصیل در اتریش و مهاجرت اتریش انتخاب میکنند؟

اولین و مهمترین مورد که توجه دانشجویان را به سمت اتریش جلب میکنم عدم نیاز به مدرک زبان برای اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور است همچنین موارد دیگری مانند اجازه کار در حین تحصیل شانس بالای گرفتن ویزای تحصیلی نداشتن مصاحبه برای اخذ ویزا و هزینه پایین دانشگاه های این کشور باعث شده است تا هرساله متقاضیان زیادی برای تحصیل در اتریش افدام نمایند.

اقامت از طریق تولد

اخذ اقامت به چندین صورت امکان پذیر می باشد که یکی از راه های آن تولد (تابعیت تولد در اتریش) می باشد. سیستم اعطا تابعیت اتریش مانند ایران سیستم خون است.

موارد ذیل باعث اخذ تابعیت اتریش از طریق سیستم خون است :

  1. طفلی که در خاک اتریش از پدر و مادر نامعلوم بدنیا آمده است
  2. طفلی که از مادر اتریشی بدنیا بیاید (در خاک اتریش)
  3. طفلی که در خارج از خاک اتریش از پدر اتریشی و مادر خارجی بدنیا آمده باشد

نکته : اگر زوج یا زوجه دوسال یا بیشار از زمان ازدواج آنها بگذرد برای کسب تابعیت کشور اتریش باید به مدت ۳ سال در آنجا اقامت داشته باشند.

اقامت کاری اتریش

اگر شما یک کارمند واجد شرایط و شهروند یک کشور خارج از اتحادیه اروپا هستید که مایل به زندگی و کار در اتریش هستید برای انجام این کار شما نیاز به کارت Red-White-Red Card  برای اخذ اقامت کاری اتریش دارید.

اخذ ویزای کار اتریش به چند طریق زیر امکان پذیر است :

  1. دریافت دعوتنامه از طرف شخصی که دارای شرکت معتبر در اتریش است در این نوع ویزا شخص میتوانند به مدت کمتر از دو سال کار کند.
  2. آگهی برای جذب نیروی کار چندین مرحله را در پی دارد ابتدا در کشور اتریش آگهی توسط کارفرما ارائه میشود پس از آن سه ماه در اتحادیه اروپا و اگر شخص مورد نظر پیدا نشد کارفرما میتواند از کشور های دیگر نیرو جذب کند. وقتی شخصی در این آگهی پذیرش شد میتواند برای اخذ ویزا اقدام کند لازم به ذکر است که کارفرما باید حقوقی را در نظر بگیرد که تمامی هزینه های ورود کارگر و خانواده وی را تحت پوشش قرار دهد. این هزینه بدون درصد پرداختی مالیات باید محاسبه گردد.
  3. اقدام از طریق مهارت های کاری موردنیاز در آن کشور skill worker
  4. اقدام برای یافتن اسپانسر بعد از اتمام دوره ی تحصیلی که باعث میشود شما به طور رسمی و قانونی در آن کشور مشغول به کار شوید.

شما برای کار در اتریش ابتدا یک ویزای ۶ ماهه دریافت میکنید و پس از یافتن کار مربوطه از طریق کارفرما له اداره کار معرفی میشود و مدارک مورد نیاز را ارائه میدهید پس از آن کارت اجازه کار یا همان کارت قرمز سفید قرمز به شما تعلق میگیرد که میتوایند با داشتن کارت بدون محدودیت در ساعت و چهارچوب قوانین خاصی به کار بپردازید که در بالا به آن اشاره شد پس از یک سال میتوان برای کارت قرمز  سفید قرمز که کارت اجازه کار در اتریش است اقدام کرد.

اقامت از طریق ازدواج در اتریش:

یکی دیگر از طرقی که وجود دارد و از آن برای اخذ اقامت اتریش میتوان یاد کرد اقامت ازدواج اتریش با یک شهروند اتریشی میباشد توجه کنید که ازدواج بت تبعه اتریش به منظور اخذ اقامت اقامت دائم اتریشدر صورت اثبات ازدواج در ابتدا منجر به اخذ موقت اتریش می شود. تمدید اقامت تا رسیدن به اقامت دائم اتریش منوط به حفظ شرایط اولیه اقامت موقت می باشد.

طبق قانون تابعیت ازدواج در کشور اتریش در صورتیکه زن یا مرد اتریشی جدا از جنسیت فرد بایکی از اتباع خارجی ازدواج کند هیچ محدودیتی در مورد دادن اقامت به زوج یا زوجه ندارد البته اقامتی که اخذ میشود اقامت دائم نمیباشد و برای اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج دراتریش باید حدود ۵ یا ۶ سال از زندگی مشترک زوجین سپری شده باشد تا اشخاص بتوانند برای اقامت دائم و اخذ گذرنامه در کشور اتریش اقدام کنند

لازم به ذکر میباشد که زمانی که شخص با ویزای ازدواج وارد اتریش میشود از تمام مزایای یک شهروند مانند تحصیل رایگان و اجازه کار و همینطور سفر به دیگر کشور های عضو شینگن برخوردار میباشد.

پس از تایید رابطه توسط سفارت یا کنسولگری اتریش ، ویزا به مدت زمان دو سال، به آنها ارائه خواهد شد و پس از سپری شدن پنجسال از طریق کشور اتریش می توانید درخواست تابعیت نموده و پاسپورت دوم خود را (پاسپورت اروپایی) دریافت نمایید.

سرمایه گذاری

اتریش کشوری  پیشرفته وثروتمند در سطح جهان واتحادیه اروپا محسوب میشود و افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی دارند. اتریش را یکی از انتخاب های خویش قرار میدهند چراکه علاوه بر شرایط اقتصادی خوب این کشور، مالیات نیز بسیار پایین می باشد وسرمایه گذاری در این کشور نسبت به دیگر کشور های اروپایی از ریسک کمتری برخوردار است.

اقامت سرمایه گذاری اتریش میتواند به دو صورت اقامت خرید ملک اتریش و یا اقامت ثبت شرکت اتریش (اقامت کارآفرینی اتریش) انجام بگیرد. در بحث خرید ملک باید گفت که امکان گرفتن اقامت فقط با یک ملک امکان پذیر نیست و شما باید مبلغی بالغ بر حداقل یک میلیون یورو وارد این کشور کنید و چندین ملک خریداری نمایید و نیروی کار به کار بگیرید و بدین ترتیب شرایط اخذ اقامت برایتان فراهم میگردد.

شما با سرمایه گذاری این مبلغ در کشور اتریش میتوانید در یک بازه زمانی بسیار کوتاه پاسپورت یا تابعیت اتریش برای خود و خانوادتان دست پیدا کنید.

اخذ تابعیت اتریش از راه سرمایه گذاری هزینه گزافی دارد در صورتیکه  اخذ ویزای تحصیلی  سریعترین راه برای دست یافتن به اقامت اتریش میباشد. کشور اتریش تنها کشوری در اتحادیه اروپا میباشد که شهروندی رسمی اتریش را به متقاضیان سرمایه گذاری در اتریش مستقیما  اعطلا مینماید.

ابتدا شما باید برنامه  کسب و کار مناسبی را یا اداره کار اتریش ( آ ام اس ) در میان بگذارید و پس از بررسی دقیق اگر طرح شما مورد قبول واقع شد به شما اجازه اجرای آن را میدهند که متاسفانه کمتر از ۱۵% از طرح های ارائه شده را تایید میکنند. یکی از مزیت های این روش این است که سرمایه گذاری در اتریش به داشتن مدرک زبان آلمانی ندارد.

کارافرینی در اتریش

کشور اتریش با داشتن بیش از هشت میلون نفر جمعیت در اروپای مرکزی قرار دارد. این کشور جزء کشورهای صنعتی است  و دارای وضعیت اقتصادی خوبی است

شخص متقاضی کارآفرینی در اتریش امکان دسترسی به تمام اتحادیه شنگن برای تجارت و مسافرت و اقامت طولانی را خواهد داشت. شخص کارآفرین می‌تواند پس از گذشت ۳ سال درخواست اقامت دائم دهد و همچنین پس از ۵ سال از اقامت دائم می‌تواند درخواست پاسپورت دهد. امکان استفاده از یک برند و مارک اروپایی مساوی پرداخت مالیات می‌باشند. در سال ۲۰۰۵ مبلغ مالیات شرکت‌ها از ۳۴ در صد به ۲۵ درصد کاهش پیداکرده است به همین علت کشور اتریش موردتوجه اکثر سرمایه‌گذاران در سراسر دنیا قرار گرفته است. در این سال قوانین و نرخ مالیاتی کشور اتریش مانند سایر کشورهای اروپای شرقی اسلوونی، لهستان، مجارستان یکسان و به‌طور چشمگیری کاهش پیداکرده است.

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت به هلند را به شما ارائه میدهد

فرم مشاوره رایگان

مهاجرت به اتریش


تحصیل در اتریش


سرمایه گذاری در اتریش

 
[کل: 0 میانگین: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.