سیستم تابعیت تولد در آلمان سیستم خونی می باشد. تابعیت از طریق خون یکی از اصلی ترین انواع تابعیت می باشد که افراد می توانند از این طریق تابعیت کشور پدر و مادر خود را اخذ نمایند.فرزندی که در آلمان از پدر و مادر غیر تبعه آلمانی متولد شود تابعیت پدر و مادر از هر کشوری که هستند به فرزند اعطا می‌شود و اگر فرزندی در آلمان و از پدر و مادر آلمانی متولد شود فرزند هم به تبعیت از پدر و مادر تابعیت آلمان را اخذ می نماید.

اگر فرزندی در آلمان متولد شود و تابعیت آن معلوم نباشد تابعیت آلمان به فرد اعطا می‌شود. همچنین اگر فردی به مدت 8 سال در آلمان اقامت دائم داشته باشد فرزندی که متولد می‌شود می تواند اقامت و تابعیت آلمان را اخذ نماید.

به جهت جلوگیری از لغو تابعیت طفلی که در کشور آلمان متولد می‌شود، طفل تا سن ۲۳ سالگی باید اقداماتی را انجام بدهد تا تابعیت آلمانی خود را حفظ نماید. این اقدامات عبارت‌اند از:

  • فرد باید حداقل به مدت ۶ سال در یکی از مدارس کشور آلمان تحصیل کرده باشد.
  • فرد باید تا سن ۲۱ سالگی حدود ۸ سال در کشور آلمان اقامت داشته باشد.
  • فرد در کشور آلمان آموزش‌های حرفه‌ای موفقیت‌آمیز انجام داده باشد.
  • فرد از یک مدرسه در کشور آلمان فارغ‌التحصیل شده باشد.

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد اخذ تابعیت تولد آلمان را در اختیارتان قرار میدهند

با تکمیل فرم مشاوره مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت را در اختیارتان قرار میدهند

فرم مشاوره رایگان

2 دیدگاه برای “تابعیت تولد آلمان

    • مدیر سایت گفته:

      اگر در این مورد سوالی دارید از طریق فرم مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.