کارشناسی آلمان

تحصیل کارشناسی در آلمان

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان ، یکی از گزینه های تحصیل در آلمان است. با توجه به مزایای مختلف تحصیلی در مقطع کارشناسی که کشور آلمان ارائه می دهد ، نظیر تحصیل رایگان در دانشگاه های معتبر جهانی با استاندارد آموزشی بالا و زندگی در کشوری که با سطح رفاهی بالا ، موجب شده است تا تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان ، همواره متقاضیان زیادی داشته باشد.
سیستم آموزشی کشور آلمان در مقطع لیسانس مبتنی بر حل مشکل است ، که این امکان را به دانشجو می دهد تا مهارت های عملی را نیز در طول دوره تحصیل خود فرا گیرد.

 • درصد از دانشجویان بین الملل در کشور آلمان ، در مقطع لیسانس مشغول به تحصیل هستند.
 • تحصیل مقطع لیسانس در کشور آلمان ، منجر به تقویت مهارت های تئوری و عملی و همچنین ارتقای درک دانشجو در رشته تخصصی خود می شود ، که منجر به گشوده شدن دریچه هایی رو به آینده برای شخص می گردد.

 

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور آلمان

به طور کلی، مزایای تحصیل در دروه کارشناسی در دانشگاه های آلمان را می توان به صورت زیر دسته بندی نمود.

 1. تحصیل رایگان
 2. تحصیل در معتبرترین دانشگاه های اروپا
 3. زندگی در کشوری با استانداردهای بالای رفاهی
 4. امکان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
 5. اجازه کار حین تحصیل

قدم نخست: انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی در آلمان

نخستین قدم برای تحصیل در مقطع لیسانس ، یافتن رشته مورد نظر و دانشگاه است. پیشنهاد می شود در زمان انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی ، به ۲ نکته زیر توجه نمائید:

 • دانشگاه و محل آن
 • محتوای دوره و دروس ارائه شده

چنان چه دانشگاه مورد نظر شما در یک شهر بزرگ واقع شده باشد ، هزینه های زندگی دانشجویی برای شما به عنوان یک دانشجوی بین الملل ، افزایش پیدا خواهد کرد. از طرف دیگر ، آگاهی از محتوای دوره آموزشی باعث می شود تا هیچ تردیدی در ارتباط با رشته تحصیلی برای متقاضی باقی نماند.
این امکان وچود دارد که کورس های آموزشی در حیطه تخصصی شما وجود داشته باشد ، اما محتوای این دوره ها کاملاً منطبق بر اهداف آکادمیک شما نباشد. برای مثال ، ممکن است دوره آموزشی مناسبی برای شما در یک دانشگاه وجود داشته باشد ، اما محتوای آموزشی این دوره بیشتر تئوری باشد ، در حالی که ، شما بیشتر علاقه مند به انجام کارهای عملی باشید.

طول دوره کارشناسی در آلمان

معمولاً دوره کارشناسی در کشور آلمان  حداقل ۳ سال به طول می انجامد. تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های آلمان عموما به زبان آلمانی و دربرخی از رشته ها ، به زبان انگلیسی است. برای پذیرش در این دوره نیاز به مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و همین طور ریز نمرات است.

یادگیری زبان آلمانی (Learn the German Language)

اکثر دوره های لیسانس در کشور آلمان به زبان آلمانی ارائه می شوند. بنابراین ، ارائه مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان ، الزامی است. سطح زبان مورد نیاز ، با توجه به هر دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. برای مثال ، سطح زبان C2 از موسسه زبان آلمانی گوته ، توسط اکثر دانشگاه های آلمان مورد قبول است.

در برخی از موارد ، این امکان وجود دارد که برخی از دانشگاه ها تحت شرایط خاص ، پذیرش مشروط بدون مدرک زبان داشته باشند. در این حالت ، شما می بایست دوره های زبان آلمانی را قبل از شروع تحصیلات خود ، بگذرانید. با این حال ، پیشنهاد می شود به منظور جلوگیری از تاخیر شروع تحصیل ، مدرک زبان آلمانی خود را قبل از ارسال درخواست پذیرش آماده کنید.

هزینه تحصیل و بورسیه (Fees & Funding)

هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان برای دانشجویان خارجی رایگان است. دانشجویان بین المللی می بایست هزینه های دیگری نظیر اجاره منزل، خورد و خوراک و غیره را نیز پرداخت نمایند. هزینه های مربوط به کتاب و جزوه نیز متغیر بوده و متناسب با هر دانشگاه متفاوت بوده ولی به طور معمول ۷۵ یورو خواهد بود. هزینه زندگی نیز برای یک دانشجوی خارجی در کشور آلمان با توجه به شهر محل اقامت دانشجو ، متفاوت خواهد بود.

مدارک مورد نیاز (Check the requirements)

بعد از انتخاب رشته و دوره مورد نظر ، می بایست در رابطه با الزامات و مدارک مورد نیاز به منظور اپلای ، اطلاعات کسب کنید. شما می توانید برای این منظور به سایت دانشگاه های مورد نظر خود برای ادامه تحصیل مراجعه کنید. این بخش بسیار مهمی در پروسه اپلای شما خواهد بود ، به دلیل اینکه ممکن است جزئیات خاصی در رابطه با شرایط پذیرش و مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه خاص وجود داشته باشد. صرفنظر از برخی تفاوت های مختصر ، مدارک اصلی مورد نیاز عبارتند از:

 1. دریافت، تکمیل و ارسال فرم درخواست به صورت آنلاین
 2. آپلود ترجمه رسمی انگلیسی یا آلمانی مدارک تحصیلی دیپلم ، متوسطه و غیره
 3. آپلود ترجمه رسمی انگلیسی یا آلمانی ریز نمرات تحصیلی دوره دیپلم ، متوسطه و غیره
 4. کپی پاسپورت معتبر
 5. عکس پاسپورتی
 6. ارائه گواهی تمکن مالی ، به طوری که نشان دهد شما از نظر مالی در وضعیت مطلوبی قرار دارید
 7. کپی شناسنامه یا کارت ملی
 8. مدرک زبان آلمانی (شما می بایست برای تحصیل در رشته های انگلیسی زبان ، مدرک زبان مرتبط ارائه نمائید.)

 

ارسال درخواست (Submit your application)

پس از گردآوری مدارک مورد نیاز و بررسی تکمیل بودن آن ها منطبق بر الزامات دانشگاه ، می توانید برای ارسال درخواست خود اقدام نمائید. اکثر دانشگاه های آلمان از سیستم ثبت درخواست آنلاین Uni-Assist   استفاده می کنند.

 

انتظار برای دریافت جواب پذیرش (Wait for the admission letter)

زمانی که دانشگاه تائیدیه مبنی بر دریافت مدارک ارسالی شما را برایتان ارسال کرد ، می بایست منتظر بمانید تا مرحله بررسی مدارک سپری گردد. دانشگاه های آلمان تعداد بسیار بالایی از درخواست های پذیرش را ، چه از داوطلبان آلمانی و چه از متقضیان کشورهای مختلف دنیا دریافت می کنند.
مدت زمان بررسی مدارک شما به میزان زیادی به دانشگاه مورد نظر بستگی دارد. پرونده های دریافتی توسط دانشگاه های مطرح بالا است و طبیعی است که مدت زمان بررسی مدارک توسط آن ها نیز بیشتر خواهد بود.

در صورت نقص مدارک ، بررسی مدارک شما با تاخیر همراه خواهد بود.

 

شانس پیدا کردن کار در کشور آلمان پس از اتمام دوره کارشناسی

با توجه به استاندارد بالای آموزشی کشور آلمان و ذکر این نکته که اکثر دانشگاه های این کشور از نظر رنکینگ علمی در سطح بالایی قرار دارند. باید به این نکته توجه داشت که تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان بیشتر بر مبنای کار عملی و یادگیری مهارت استوار است. فارغ التحصیلان دوره کارشناسی دانشگاه های این کشور، چنانچه با موفقیت و کسب نمرات بالا دوره لیسانس خود را طی نمایند، از شانس خوبی برای یافتن موقعیت های شغلی مناسب با درآمد خوب برخوردار خواهند بود.

با تکمیل فرم مشاوره مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت تحصیلی را در اختیارتان قرار میدهند

فرم مشاوره رایگان
[کل: 0 میانگین: 0]

2 دیدگاه برای “کارشناسی آلمان

 1. Pouria گفته:

  سلام من کنکورمو دادم میخوام برم المان درس بخونم ادامه تحصیل بدم و چند تا سوال دارم
  ۱ مقدار وثیقه ک باید بدم برای‌خروج
  ۲‌هزینه کل تحصیل‌حالا هرسال
  ۳‌

  • مدیر سایت گفته:

   جهت دریافت مشاوره رایگان و بررسی دقیق شرایطتون با شماره های موسسه صباپلن تماس بگیرید و یا در دایرکت اینستاگرام شماره خودتونو بزارید تا مشاورای ما با شما تماس بگیرند.
   موفق و پیروز باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.