طول دوره کارشناسی ارشد در کشور آلمان به طور معمول 2 سال است. برای آنکه متقاضی بتواند وارد این دوره شود باید مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های سراسری و یا آزاد دریافت کرده باشد گرچه مدارک تحصیلی شما توسط دانشگاه به صورتی دقیق بررسی میشود ولی باید گفت به طور کلی برای آنکه بتوانید در دانشگاه های طراز اول کشور آلمان تحصیل کنید باید رزومه تحصیلی قوی و شاخصی ارائه نمایید.

زبان تحصیلی در کارشناسی ارشد آلمان

در دوره کارشناسی ارشد اکثریت رشته ها هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی ارائه میگردند هر زبانی را که برای تحصیل خود انتخاب نمایید باید مدرکی که نشان دهنده تسلط بر آن زبان باشد را نیز ارائه نمایید.

درحال حاضر اکثر دانشگاه های آلمان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی مدرک آیلتس 6.5 به بالا یا مدرک زبان تافل 90 را مطالبه میکنند. اگر خواهان تحصیل به زبان آلمانی بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی مدرک B1 و B2 از شما خواسته میشود.

رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد آلمان

تنوع رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان بسیار بالاست به طوری که بیشتر از 13 هزار رشته و گرایش تحصیلی در دانشگاه های آلمان ارائه میشود. هم اکنون امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان در رشته های نظیر جنگل داری و علوم تغذیه و علوم کشاورزی در دانشگاه هایی نظیر گوتیگن و فرایبورگ آلمان وجود دارد.

در رشته های فنی و مهندسی نیز 145 رشته در مقطع کارشناسی ارشد آلمان به زبان انگلیسی ارائه میشود در رشته های زیر مجموعه هنر نیز در دانشگاه هایی مثل دانشگاه وایمار و یا دانشگاه کلن و.. میتوان به زبان انگلیسی تحصیل نمود. در رشته های علوم پزشکی و دارو سازی حدود 20 رشته به زبان انگلیسی تدریس میشود.

شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در آلمان

برای اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس در آلمان باید شخص متقاضی مدرک کارشناسی خود را در دست داشته باشد. از جمله مواردی که شانس موفقیت فرد را در اخذ پذیرش تحصیلی کارشناسی ازشد دانشگاه های آلمان بالا میبرد داشتن مدرک کارشناسی از دانشگاه های سراسری با معدل بالای 16 می باشد.

البته این فقط شانس افراد را بالا می برد و با داشتن مدرک از دانشگاه های آزاد و پیام نور و غیر انتفاعی و.. هم میتوان برای پذیرش تحصیلی و ویزای  تحصیلی آلمان اقدام نمود و در صورت فارق التحصیلی  از دانشگاه های آزاد و پیام نور و.. و تایید مدرک فرد از طرف دانشگاه مشکلی برای پذیرش تحصیلی وجود ندارد.

همچنین در صورتی که فرد دانشجوی مقطع کارشناسی باشد و تحصیلات خود را به اتمام نرسانده باشد و یا صرفا در کنکور کارشناسی قبول شده باشد میتواند با سپری کردن یک دوره یک ساله در کالج کشور آلمان و همچنین شرکت و قبولی در آزمون اتمام این دوره برای تحصیل کارشناسی آلمان وارد دانشگاه های آلمان بشود.

پس از پایان مقطع کارشناسی ازشد از دانشگاه های آلمان به فارق التحصیلان رشته های مهندسی و علوم پایه مدرک M.sc و به فارق التحصیلان رشته های علوم انسانی و اجتماعی و هنر مدرک MA اعطا میشود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی دوره کارشناسی ارشد آلمان:
  1. ترجمه گواهی پایان دوره دیپلم و ریز نمرات آن
  2. ترجمه گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن
  3. ترجمه مدرک فوق دیپلم و ریزنمرات آن در صورت وجود
  4. ترجمه مدرک لیسانس و ریز نمرات آن
  5. کپی پاسپورت
  6. مدرک زبان B1 آلمانی (در صورت تحصیل به زبان آلمانی) و یا مدرک زبان تافل یا مدرک زبان آیلتس (در صورت تحصیل به زبان انگلیسی)
  7. انگیزه نامه

با تکمیل فرم مشاوره رایگان مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت تحصیلی آلمان (شرایط ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس) را در اختیارتان قرار میدهند

 

 

با تکمیل فرم مشاوره مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت تحصیلی را در اختیارتان قرار میدهند

فرم مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.