تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان در مدارس از ۶ سالگی شروع می شود دوره ی ابتدایی در مدارس کشور آلمان به مدت ۴ سال می باشد . پس از دوره ی ابتدایی دوره ی جدیدی آغاز می شود که مدت آن ۶ سال می باشد . در پایان این دوره دانش آموزان بعد از۹ سال تحصیلی ( ۴سال ابتدایی + ۵سال بعد از ابتدایی) مدرک Hanp tschulabschluss یا پس از گذراندن ۱۰ سال ( ۴ سال ابتدایی + ۶ سال بعد از ابتدایی)  مدرک Real schulabschluss می گیرند.

دانش آموزانی که به همراه خانوادهٔ خود در آلمان زندگی‌ نمیکنند میتوانند در مدارس شبانه روزی شرکت کنند. با ثبت نام در مدارس شبانه روزی، بخش خوابگاه مدرسه حضانت دانش آموز را بر عهده می‌گیرد و بدین شکل دانش آموز میتواند برای گرفتن ویزای تحصیلی‌ اقدام کند. اکثر مدارس شبانه روزی در آلمان موسسات غیر انتفاعی هستند که کیفیت تحصیلی بسیار بالاتری نسبت به مدارس دولتی ارائه میدهند که باید مدرک زبان آلمانی B1  را به همراه مدارک خود داشته باشند.

کالج در آلمان

دوره کالج برای آن است که شما دیپلمی معادل یک شخص آلمانی دریافت نمایید. تقریبا می توان گفت هیچ دانشگاهی در آلمان وجود ندارد که این دوره را به زبان انگلیسی ارائه نماید. پس فرد برای آنکه واجد شرایط ادامه تحصیل در کالج شود باید مدرکی ارائه دهد که توانایی او را در زبان آلمانی به اثبات برساند. آن دسته از متقاضیان ایرانی که تنها دارای مدرک دیپلم می باشند می بایست قبولی آزمون سراسری ایران در دوره های روزانه و شبانه را داشته باشند. در این خصوص قبولی در آزمون دانشگاه های غیرانتفاعی، پیام نور و جامع علمی کاربردی مورد قبول نمی باشد و تنها باید قبولی در دوره های روزانه و شبانه دانشگاه سراسری برای ورود به مقطع کارشناسی در آلمان را داشته باشند.

کارشناسی ارشد در آلمان

طول دوره کارشناسی ارشد در آلمان اصولا دو سال است. برای آنکه متقاضی بتواند وارد این دوره شود باید مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های سراسری, آزاد دریافت کرده باشد. اکثریت رشته ها هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی ارائه میگردند. ارشد به زبان انگلیسی مدرک  آیلتس ۶٫۵  به بالا و یا مدرک تافل ۹۰ را مطالبه می کند و برای آلمانی بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی مدرک B1 یا B2 از شما خواسته می شود.

دکترا در آلمان

مقطع دکتری در کشور آلمان در اکثریت رشته ها ۳ تا ۵ سال است. تحصیل در این مقطع در کشور آلمان در اکثر رشته ها به زبان آلمانی  و گاها انگلیسی نیز می باشد. مدرک زبان مورد نیاز برای مقطع دکتری در کشور آلمان در رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی آیلس ۷ به بالا و در رشته های ارائه شده به زبان آلمانی مدرک B2 می باشد.

چنانچه شما قصد ادامه تحصیل در مقاطع مختلف اعم از دانشگاهی و مدرسه ای را در کشور آلمان دارید، می بایست برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمائید

فرم مشاوره رایگان تحصیل در آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت غیر تحصیلی به آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.