کارشناسی کانادا

تحصیل-در-دبیرستان-های-کانادا (1)

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور کانادا، یکی از گزینه های ادامه تحصیل در این کشور است. با توجه به مزایای مختلف تحصیل در مقطع کارشناسی که کشور کانادا ارائه می دهد، نظیر تحصیل به زبان انگلیسی، امکان تحصیل در معتبرترین دانشگاه های دنیا و زندگی در کشوری که با استانداردهای رفاهی بالا، موجب شده است تا دانشگاه های کشور کانادا همواره و در طول سالیان متمادی، مورد استقبال متقاضیان ایرانی قرار گیرد. سیستم آموزش کانادا، یک سیستم خلاق بر پایه کار گروهی است که برای دانشجویان بین المللی امکان آشنایی با فرهنگ های مختلف را فراهم می نماید. علاوه بر این، سیستم آموزشی کشور کانادا در مقطع لیسانس این امکان را به دانشجو می دهد تا مهارت های عملی را نیز در طول دوره تحصیل خود فرا گیرد.

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور کانادا:

به طور کلی، مزایای تحصیل در دروه کارشناسی در دانشگاه های کانادا را می توان به صورت زیر دسته بندی نمود.

  1. تحصیل با شهریه مناسب.
  2. زندگی در کشوری با استانداردهای بالای رفاهی.
  3. امکان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری.
  4. تحصیل معتبرترین دانشگاه های دنیا.
  5. امکان تحصیل به زبان انگلیسی و فرانسه (در برخی از استان ها نظیر کبک).

 

مدت زمان تحصیل در کارشناسی کشور کانادا

به طور کلی، دوره لیسانس در کشور کانادا ۳ تا ۴ سال (۸ ترم تحصیلی) به طول می انجامد. تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های کانادا به زبان انگلیسی است. با این وجود، امکان ادامه تحصیل در برخی استان های فرانسه زبان نظیر کبک، به زبان فرانسوی وجود دارد.

 

آموزش و ارزیابی (Education and Assessment)

هدف از تحصیل در مقطع لیسانس در کشور کانادا، کسب دانش پایه ای در طول ۲ سال اولیه تحصیل و پس از آن، کسب تخصص در رشته مورد نظر است. تحصیل دوره کارشناسی در برخی از دانشگاه های کشور کانادا، برای برخی رشته ها نظیر آموزگاری، یک سال بیشتر خواهد بود.

امکان تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه ها و کالج های کشور کانادا وجود دارد. تفاوت دانشگاه و کالج در این مورد است که در دانشگاه، وظیفه اصلی اساتید، تدریس و پژوهش در حیطه تخصصی است، در حالیکه در کالج، اساتید تنها وظیفه تدریس دانشجویان را دارند.

با توجه به رشته انتخابی، این امکان وجود دارد که دانشجو در دانشگاه ها و کالج های کشور کانادا در مقطع لیسانس مشغول تحصیل شود. به طور کلی، دوره های لیسانس در دانشگاه های کانادا، ۲ تا ۴ سال خواهد بود. در حالیکه، عموماً دوره لیسانس در کالج های کشور کانادا، ۲ تا ۴ سال خواهد بود، که بیشتر بر روی مهارت های فنی و عملی تاکید دارند. کالج ها، رشته های فنی و حرفه ای نظیر مکانیک هواپیما و یا دوره های حرفه ای نظیر طراحی را نیز ارائه می دهند.

دانشجویان در طول دوره تحصیل خود، علاوه بر گذراندن واحدهای تئوری، سمینار، سخنرانی و همچنین واحدهای عملی در قالب آزمایشگاه را نیز می گذرانند. در طول تحصیل در دوره لیسانس، دانشجو همواره تشویق به بروز خلاقیت می شود، تا بدین وسیله بتواند با موفقیت این دوره را به اتمام برساند. محیط آموزشی دوره لیسانس در دانشگاه های کشور کانادا، دوستانه و بر پایه کار گروهی استوار است.

دانشجویان دوره لیسانس، همواره مورد ارزیابی قرار گرفته و نمره دریافت می کنند. معدل نهایی هر دانشجو، شامل مجموعه نمره هایی است که در طول دوران تحصیل خود کسب می کند.

هزینه تحصیل مقطع کارشناسی در کشور کانادا (Fees):

تحصیل دوره کارشناسی در کشور کانادا رایگان نبوده و دانشجویان نیاز به پرداخت شهریه دارند. به طور معمول، هزینه تحصیل دوره کارشناسی در دانشگاه ها و کالج های کشور کانادا برای دانشجویان بین المللی به ترتیب برابر  ۳۰ و ۱۰ هزار دلار کانادا در سال است.

در نظر داشته باشید که هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور متفاوت بوده و به عوامل زیادی از جمله رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر دارد. علاوه بر این، دانشجویان بین المللی می بایست هزینه های دیگری نظیر اجاره منزل، خورد و خوراک و غیره را نیز پرداخت نمایند که متناسب با شهر محل تحصیل متفاوت خواهد بود.

 

مدارک مورد نیاز برای اقدام

۱- دریافت، تکمیل و ارسال فرم درخواست به صورت آنلاین.

۳- آپلود ترجمه رسمی انگلیسی یا کانادای مدارک تحصیلی دیپلم ، متوسطه و غیره.

۴- آپلود ترجمه رسمی انگلیسی یا کانادای ریز نمرات تحصیلی دوره دیپلم ، متوسطه و غیره.

۵- پاسپورت معتبر

۶- مدرک زبان آیلتس

کار دانشجویی در طول مدت زمان تحصیل در کانادا

به طور کلی و بر اساس قوانین موجود در کشور کانادا، دانشجویان دوره کارشناسی در این کشور، قادر خواهند بود تا سقف ۲۰ ساعت در طول هفته کار کنند. با این وجود، ذکر این نکته ضروری است که چنانچه دانشجوی بین المللی قصد کار کردن در طول دوران تحصیل خود در این کشور را داشته باشد، می بایست برای دریافت مجوز اجازه کار خارج از دانشگاه (Off-Campus work permit) اقدام نماید.

آیا امکان یافتن شغل در کشور کانادا پس از اتمام دوره کارشناسی وجود دارد؟

با توجه به استاندارد بالای آموزشی کشور کانادا و ذکر این نکته که اکثر دانشگاه های این کشور از نظر رنکینگ علمی در سطح بالایی قرار دارند، فارغ التحصیلان دوره کارشناسی دانشگاه های این کشور، چنانچه با موفقیت و کسب نمرات بالا دوره لیسانس خود را طی نمایند، از شانس بالایی برای یافتن موقعیت های شغلی مناسب با درآمد خوب برخوردار خواهند بود.

به منظور کمک به فارغ التحصیلان دانشگاهی برای یافتن شغل در این کشور، ویزایی تحت عنوانPost-Study Visa  ارائه می دهد. اجازه کار پس از اتمام تحصیلات تکمیلی (PGWP) این امکان را به فارغ التحصیلان دانشگاهی می دهد تا به مدت ۳ سال در کشور کانادا، اجازه کار و اقامت داشته باشند. علاوه بر این، با داشتن اجازه کار، شخص می تواند برای دریافت اقامت دائم کشور کانادا اقدام نماید.

در صباپلن بخوانید

مقالات مهاجرتی

آموزش راه های مختلف مهاجرت تحصیلی و مهاجرت سرمایه گذاری در کشور های مختلف

[کل: 1 میانگین: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.