مهاجرت به تورنتو کانادا | بهترین روش‌ها و مزایای مهاجرت به پایتخت کانادا

تورنتو

مقدمه

تورنتو با حدود ۶ میلیون نفر جمعیت و به عنوان بزرگترین شهر کانادا، در لیست مقاصد مهم برای مهاجرت قرار دارد. مهاجرت به تورنتو کانادا یک تجربه بی نظیر و شگفت انگیز است، مملو از فرصت‌های کاری، تحصیلی و حرفه‌ای. بدون شک به همین دلیل است که شهر تورنتو مدام در رتبه بندی بهترین شهر جهان برای زندگی قرار می‌گیرد.

این شهر با میلیون‌ها مهاجر، کارگر خارجی و دانشجویان بین المللی، در حال حاضر یکی از مقاصد عالی برای زندگی است. اگر شما هم قصد اقامت در این شهر کانادا را دارید، اما در مورد روش مناسب برای مهاجرت و مزایای آن بی‌اطلاع هستید، بهتر است ادامه این مطلب را از دست ندهید.

نکات مهم پیش از مهاجرت به تورنتو کانادا

تورنتو مرکز استان انتاریو، در جنوب شرقی کانادا واقع شده است. این شهر پرجمعیت‌ترین شهر کانادا ، شهری چند فرهنگی و مرکز مالی و تجاری این کشور است. این شهر در ساحل شمال غربی دریاچه انتاریو واقع شده که بخشی از مرز بین کانادا و ایالات متحده را تشکیل می‌دهد. تورنتو در حاشیه برخی از بهترین زمین‌های کشاورزی کانادا قرار دارد و با برخورداری از آب و هوای مناسب برای رشد طیف وسیعی از محصولات، به یک مرکز حمل و نقل، توزیع و تولید تبدیل شده است. از همه مهمتر، موقعیت مرکزی آن باعث شده این شهر بیشترین روابط اقتصادی را در کانادا داشته باشد. همین عامل مهم مهاجرت به تورنتو کانادا را برای متقاضیان مهاجرت جذاب کرده است.

از نیمه دوم قرن ۲۰ این شهر به طور خارق العاده‌ای رشد کرده و به یک کلانشهر پر جنب و جوش، پر رونق و جهان وطنی تبدیل شده است. در واقع این مقصد مهاجرت، یکی از جهان وطنی ترین شهرهای دنیا به شمار می‌رود؛ زیرا بیش از نیمی از ساکنان آن به اقلیت‌های مختلف ملی، فرهنگی، مذهبی و قومیتی تعلق دارند و به بیش از ۲۰۰ زبان صحبت می‌کنند.

هزینه‌های زندگی در تورنتو کانادا

یکی از نکات مهمی که پیش از مهاجرت به تورنتو کانادا باید به آن توجه داشت؛ هزینه زندگی در این شهر است. با توجه به تغییرات گسترده و مدرن‌تر شدن تورنتو در سال‌های اخیر، هزینه‌های زندگی از جمله خرید یا اجاره مسکن، حمل و نقل و هزینه‌های مربوط به خرید مایحتاج روزانه در تورنتو افزایش یافته است.

هزینه‌های زندگی در تورنتو کانادا

البته میزان زیادی از این هزینه‌ها به سبک زندگی و کاری فرد بستگی دارد و راه‌های زیادی برای کاهش آن هم وجود دارد. به طور مثال می‌توان از فروشگاه‌های بزرگ و عمده فروشی‌ها خرید کرد یا به جای اینکه با وسایل حمل و نقلی مثل تاکسی جابجا شد از دوچرخه استفاده کرد. در واقع با حداقل درآمد سالیانه ۴۰ هزار دلار می‌توان در این شهر زندگی خوبی داشت.

مزایای مهاجرت به تورنتو کانادا

اغلب شهرهای کانادا از جمله تورنتو، صرف نظر از اینکه اهل کجا هستید، پذیرای شما به عنوان یک مهاجر هستند. در کنار پذیرش آسان در این جامعه چند فرهنگی، مهاجرت به تورنتو کانادا دارای مزایای دیگری هم هست که مهم‌ترین آنها در ادامه آورده شده است.

تورنتو ایمن و سرگرم کننده است

در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ آمریکای شمالی، تورنتو بسیار ایمن است. مطمئناً، بعضی از محله‌های تورنتو ممکن است از مناطق دیگر ناامن‌تر باشند، اما بیشتر افراد (مردان ، زنان و کودکان) بعد از مهاجرت به تورنتو کانادا و زندگی در این شهر احساس امنیت می‌کنند.

همچنین تورنتو سرگرم کننده است زیرا با هجوم بسیاری از مردم از سراسر کانادا و جهان به تورنتو، سرگرمی‌های متنوعی برای جوامع مستقر در این شهر ایجاد شد. تورنتو شهری در حاشیه پارک‌های ملی و سواحل است. برای طبیعت گردی گزینه‌های متعددی از جزیره تورنتو تا ترینیتی بلوودز و از سواحل زیبا تا پارک ملی شهری روژ، وجود دارد که به راحتی می تواند شما را از فضای شهری برای مدتی دور کند.

حمل و نقل عمومی در تورنتو در دسترس و ارزان است

حمل و نقل عمومی در تورنتو توسط کمیسیون حمل و نقل به خوبی اداره می‌شود. در واقع برای همه افرادی که مهاجرت به تورنتو کانادا را انتخاب کرده‌اند، یکی از دلایل اصلی همین مورد بوده است. علاوه بر حمل و نقل عمومی، استفاده از دوچرخه نیز در این شهر کانادا مرسوم است و برای افرادی که تحمل ترافیک را ندارند، گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود.

حمل و نقل عمومی در تورنتو در دسترس و ارزان است

تورنتو چهار فصل مشخص دارد

برخلاف اغلب شهرهای کانادا که سردسیری هستند و زمستان طولانی دارند، یکی از مزایای مهم مهاجرت به تورنتو کانادا همین چهارفصل بودن آن است. این شهر دارای تابستان‌های پرتحرک، پاییزهای رنگارنگ، زمستان‌های برفی و بهاری با آب و هوای بسیار مطبوع است. خبر خوب برای مهاجران ایرانی این است که، در مقایسه با برخی دیگر از شهرهای کانادا (مانند مونترال یا اتاوا) ، زمستان‌های تورنتو بسیار معتدل است.

فرصتهای شغلی زیادی در تورنتو وجود دارد

شاید هزینه‌های جاری زندگی و اجاره خانه در این شهر زیاد باشد، اما یکی از مزایای مهاجرت به تورنتو کانادا فرصت‌های شغلی فراوان است. اقتصاد تورنتو متنوع و پررونق است، به این معنی که یافتن یک شغل – یک کار به درآمد خوب – در تورنتو ممکن است از آنچه فکر می‌کنید، آسان‌تر باشد.

تورنتو همچنین ممکن است مکانی عالی برای شما باشد تا شغل رویایی خود را آغاز کنید، زیرا مرکز اصلی بسیاری از صنایع مربوط به حوزه‌های مدرن و جذاب از جمله امور مالی، ساخت فیلم، آموزش و انواع مختلف فناوری از جمله هوش مصنوعی است.

ایرانیان بسیاری ساکن تورنتو هستند

علاوه بر تمام مواردی که اشاره شد، یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به تورنتو کانادا برای ایرانیان، جمعیت زیادی از مهاجران هم وطن در این شهر است. به همین دلیل فرد مهاجر در بدو ورود احساس غربت و فشار روانی ناشی از مهاجرت را نخواهد داشت و می‌تواند ارتباط خود با هم وطنان را در خاک غربت نیز حفظ کند.

روش های برتر مهاجرت به تورنتو کانادا

همانگونه که اشاره شد، تورنتو محبوب‌ترین مقصد برای تازه واردان به کانادا است، زیرا مهاجران نسل اول ۴۷٪ از جمعیت شهر را تشکیل می دهند. محبوبیت این شهر قابل درک است زیرا تورنتو قطب اقتصادی کانادا است و دارای سریع‌ترین رشد بازار مشاغل فناوری در آمریکای شمالی است. در ادامه ۵ روش از بهترین گزینه برای مهاجرت به تورنتو آورده شده است!

مهاجرت به عنوان کارگر ماهر فدرال

مهاجرت به عنوان کارگر ماهر فدرال

برنامه (FSW) Express Entry یک سیستم مهاجرت برای کارگران ماهر است. این سیستم محبوب ترین سیستم مهاجرت در کانادا است که هر ساله ده ها هزار مهاجر جدید بر اساس آن پذیرش می‌شود. برنامه Federal Skilled Worker زیر مجموعه‌ای از Express Entry است که به هیچ تجربه خاصی برای مهاجرت به تورنتو نیاز ندارد. در واقع FSW برنامه‌ای کاملاً رقابتی است که از سیستم امتیازدهی CRS برای رتبه بندی نامزدها در برابر یکدیگر استفاده می‌کند و تنها راه رقابتی را برای مهاجرت سریع به کانادا است. نامزدها در این برنامه بر اساس سن، تحصیلات، تسلط به زبان و تجربه شغلی رتبه‌بندی و امتیازدهی می‌شوند.

کارآفرینان انتاریو برای صاحبان مشاغل

برنامه Express Entry به دو دلیل محبوب است:

  • ابتدا اینکه متقاضیان مهاجرت به تورنتو کانادا موفق دریافت به اقامت دائم کانادا می‌شوند و به آنها حق زندگی و کار در هرجای کانادا را می‌دهند تا زمانی که بخواهند.
  • دوم اینکه، Express Entry به متقاضیان این امکان را می‌دهد تا همسر، شریک زندگی مشترک و فرزندان خود را در همان برنامه بیاورند.

اگر شما یک کارگر جوان ماهر، با سطح تحصیلات بالا و مهارت پیشرفته در زبان انگلیسی یا فرانسه هستید، برنامه Express Entry’s Federal Skilled Worker یک گزینه عالی برای مهاجرت به این شهر کانادا است!

برنامه کاندیداهای مهاجران انتاریو (OINP)

برنامه کاندیداهای مهاجر انتاریو(OINP) یک برنامه نامزدی استانی (PNP) است که انتاریو را قادر می‌سازد اتباع خارجی را برای دریافت اقامت دائم کانادا معرفی کند. برنامه OINP چندین جریان مختلف اقامت را شامل می‌شود، هر کدام دارای معیارها و روش درخواست منحصر به فرد خود هستند. به عنوان مثال، جریان کارآفرینان انتاریو برای صاحبان مشاغل است که مهارت و سرمایه لازم برای ایجاد یک تجارت در استان انتاریو و به ویژه شهر تورنتو را دارند.

 دو جریان OINP وجود دارد که برای کسانی که خواهان مهاجرت به تورنتو کانادا هستند، ایده آل است:

  • اولویت‌های سرمایه انسانی انتاریو (HCP)
  • کارگر ماهر فرانسوی زبان انتاریو FSSW))

برای HCP، انتاریو به طور خودکار افرادی را انتخاب می‌کند که امتیاز CRS آنها ۴۰۰ امتیاز یا بیشتر باشد. برای FSSW ، انتاریو به طور خودکار افرادی را انتخاب می‌کند که مهارت متوسط ​ به زبان فرانسه را داشته باشند. اگر می‌توانید شرایط مورد نیاز یکی از این دو جریان OINP را برآورده کنید، ارزش دارد مشخصات Express Entry خود را ارسال کنید و انتاریو می‌تواند شما را برای نامزدی استانی برای اقامت در کانادا انتخاب کند!

تحصیل در تورنتو

یک راه عالی برای مهاجرت به تورنتو کانادا و دیگر شهرهای این کشور، تکمیل تحصیلات در کانادا به عنوان دانشجوی بین المللی است. بسیاری از جریان های PNP به طور خاص فارغ التحصیلان کانادایی را هدف قرار می‌دهند که کالج ها و دانشگاه ها کانادا مشغول به تحصیل هستند یا فارغ التحصیل شده‌اند.

همچنین، اکثر دانشجویان بین المللی که از یک دوره تحصیلات عالی در کانادا فارغ التحصیل می‌شوند، واجد شرایط درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) هستند که به آنها اجازه می‌دهد در تورنتو مانده و حداکثر سه سال کار کنند. به دست آوردن تجربه کار کانادایی برای مهاجرت دائمی بسیار سودمند است.

تحصیل در تورنتو

علاوه بر این موارد، شهر تورنتو میزبان برخی از معتبرترین دانشگاه‌های کانادا است. دانشگاه تورنتو به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شود. همچنین، دانشگاه یورک و دانشگاه رایرسون در کانادا بسیار خوشنام و معتبر هستند. این شهر دارای چند موسسه کوچکتر با برنامه‌های تخصصی است، از جمله مانند رشته‌های فنی ارائه شده در کالج هامبر و برنامه‌های خلاقانه ارائه شده در کالج هنر و طراحی انتاریو. اگر به دنبال ادامه کار، تحصیل و بهبود گزینه‌های موجود برای اقامت در کانادا هستید، مهاجرت به تورنتو کانادا برای تحصیل یک گزینه عالی است!

کار در تورنتو

به دست آوردن تجربه کاری در کانادا، راهی عالی برای بهبود شانس مهاجرت دائمی است. مطمئناً گرفتن مجوز کار کانادا می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما برای کسانی که می‌خواهند در کانادا کار کنند، چند گزینه وجود دارد. اول، کسب پیشنهاد شغلی یا همان جاب آفر از کارفرمای تورنتویی برای موقعیتی کاملاً تخصصی است که شما را قادر به دریافت مجوز کار و ویزای شغلی می‌کند.البته برای واجد شرایط بودن، کارفرما ابتدا باید ثابت کند برای یافتن نیروی کار نمی‌توانند کانادایی پیدا کند.

دوم اینکه برای مهاجرت به تورنتو کانادا یا شهرهای دیگر این کشور، اگر در یک شرکت بین المللی کار می‌کنید که در کانادا دفاتر یا شعبی دارد، می‌توانید در مورد انتقال دائمی خود به یکی از دفاتر این کشور با کارفرمای خود صحبت کنید. به طور کلی، نقل و انتقالات درون شرکتی از داشتن LMIA معاف هستند، که این امر دستیابی به مجوز کار کانادایی را آسان می‌کند.

ازدواج با یک شهروند تورنتو

داشتن همسر کانادایی یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به تورنتو کانادا است. البته باید گفت به دلیل تقلب‌های صورت گرفته و ساختگی بودن ازدواج‌ها، قانون در مورد واقعی بودن ازدواج سخت‌گیری‌های خاص خود را دارد و در صورت اثبات واقعی بودن وصلت، اجازه اقامت دائم به فرد داده خواهد شد.

ازدواج با یک شهروند تورنتو

در کنار از این موارد روش های دیگری چون اخذ ویزای هنرمندی، پناهندگی و ویزای توریستی وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند و البته اغلب روش‌های مطمئنی برای مهاجرت به این کشور و شهر نیستند. به همین خاطر توصیه می‌شود از راه‌های مطمئن‌تری که ذکر شد برای این امر اقدام کنید.

سخن پایانی

اگر به دنبال مهاجرت به تورنتو کانادا یا هر شهر دیگری از این کشور پهناور هستید، بهترین راه را انتخاب کنید تا هزینه‌های کمتری از هر نظر را برای شما به همراه داشته باشد! در صورتی هم که برای برای تعیین بهترین گزینه‌های مهاجرت دچار تردید هستید و به راهنمایی در این زمینه نیاز دارید، بهتر است با کارشناسان ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی صبا پلن تماس بگیرید تا شرایط شما بررسی شده و از طریق بهترین روش مهاجرتی، مسیر موفقیت شما هموار شود.

در صباپلن بخوانید

[کل: 1 میانگین: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.