مهاجرت به ایتالیا

ایتالیا کشوری ست جز گروه هشت و یک کشور توسعه یافته در جنوب قاره اروپا است که پایتخت آن شهر رم هست. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفراست ودین غالب مردم ایتالیا مسیحی هست.

پنجمین کشور پرجمعیت اروپا، ایتالیا هست. ایتالیا آب ‌وهوای معتدل فصلی دارد و آب‌ وهوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد.

از روش های مهاجرت به ایتالیا میتوان به راه های زیر اشاره کرد:

  • مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل
  • مهاجرت به ایتالیا از طریق کار
  • مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج
  • مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

تحصیل در دانشگاههای ایتالیا

ایتالیا با داشتن چندین دانشگاه معتبر بخصوص در رشته های مهندسی جزو کشور های اروپایی محسوب می شود که تحصیل در آن ها مستلزم پرداخت هزینه می باشد.

کارشناسی در ایتالیا: علاقمندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ایتالیا ارائه می شود. سفارت ایتالیا در تهران هر ساله کلاس های زبان ایتالیایی برگزار می کند. که در آن در طول ۳ ترم، سه کتاب (Espresso) تدریس می شود. که هر ترم شامل ۳۳ جلسه ی ۲ ساعته ودر سه روز هفته می باشد.

در صورتی که دانشجو بتواند ۹۰% نمره را درامتحانات بدست آورد می تواند جهت اخذ پذیرش و اخذ ویزای ایتالیا به سفارت مراجعه کند. البته این کار پس از آموزش دو کتاب اول صورت می گیرد. که دوره ۴ ساله لیسانس به زبان ایتالیایی تدریس می شود که بهتر است در ایران این مدرک را کسب کرده و بعد به کشور ایتالیا مهاجرت تحصیلی کند. از طرفی باید فرد نامه ای به سفارت مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در ایتالیا است.

کارشناسی ارشد در ایتالیا: ایتالیا با داشتن معتبرترین دانشگاه های اروپا، سر آمد کشور های اروپایی در بحث آموزش است و به همین دلیل بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر دکترا کشور ایتالیا را برای اتمام دوره فوق لیسانس خود انتخاب می کنند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا دو ساله است. دروس دانشگاهی کشور ایتالیا به دو صورت ایتالیایی و انگلیسی تدریس میشوند. افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می بایستی مدرک IELTS 6-6.5 را به دانشگاه ارائه دهند.

دکترا در ایتالیا: بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور ایتالیا به ۲ صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه ی دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد. بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشور ایتالیا به زبان انگلیسی ارائه میشوند. این دوره دست کم سه سال طول کشیده و دانشجو باید در طول این دوره روی تز خود تحقیقات لازم را انجام دهد.

اقامت پس از تحصیل در ایتالیا

بعد از به پایان رسیدن تحصیلات در کشور ایتالیا میتوان برای مدت زمان حداقل ۶ ماه ویزای تحصیلی را تمدید کرد و یا برای تبدیل آن به انواع دیگر ویزاهای اقامتی ازجمله ویزای کار اقدام نمود. شرط اقدام برای اقامت دائم ایتالیا حداقل ۵ سال زندگی در خاک این کشور می باشد که ۲ سال آن باید با کار و پرداخت مالیات باشد و از زمان ورود فرد به خاک این کشور و اخذ کارت اقامت این مدت محاسبه میگردد.

مهاجرت کاری: کار یکی از موثرترین اقدامات جهت اخذ ویزا ایتالیا می‌باشد که پس از اخذ اقامت ایتالیا از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی ایتالیا میتوانند اقدام کنند.

ویزای جستجوی کار

ویزای جستجوی کار نیز به مدت ۶ ماه می‌باشد و فرد می‌تواند در طول این مدت به جستجوی کار در کشور ایتالیا بپردازد و پس از پیدا کردن کار اقامت مربوطه را اخذ می‌نماید.

افرادی که فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های اروپائی هستند در اولویت جهت دریافت کار محسوب می‌شوند، همچنین کشور ایتالیا به‌واسطه‌ی بورسیه‌های تحصیلی که سالیانه در تمامی مقاطع تحصیلی به دانشجویان خارجی ازجمله ایرانی‌ها اعطا می‌کند دارای شرایط بسیار خوبی جهت ادامه تحصیل است.

فرد متقاضی پس از گرفتن کار و پرداخت مالیات به مدت ۴ تا ۵ سال موفق به دریافت اقامت دائم کشور ایتالیا می‌گردد. شایان‌ذکر است که دانشجویان در حین تحصیل برای مقطع کارشناسی اجازه کار پاره‌وقت، نیمه‌وقت یا کار دانشجویی حدوداً ۱۰ ساعت و در مقطع کارشناسی ارشد مجاز به ۲۰ ساعت کار می‌باشند.

فرآیند درخواست اجازه اقامت کاری

در هر ایالت و استان ایتالیا اداراتی وجود دارند که مرکز خدماتی دولت در آنجا به شمار می‌روند. این ادارات یا دفاتر مسئول بررسی و ارزیابی کلی تمام مراحل کار در مورد استخدام کارگران خارجی در ایتالیا می‌باشد. اعتبار کارفرما، تخصص شخص متقاضی و ارتباط آن با شغل پیشنهادی کارفرما، شرایط شخصی فرد متقاضی و حقوق در نظر گرفته‌شده مواردی است که ادارات مذکور پیش از اتخاذ تصمیم آن را بررسی و ارزیابی می‌نمایند.

پیش‌ازاین که درخواست اجازه اقامت ارائه شود کارفرمای ایتالیایی باید درخواست تائید اجازه کار از نزدیک‌ترین دفتر مهاجرتی استان انجام دهد. متقاضی اخذ مجوز کار در ایتالیا ملزم به ارائه مدارک مشخصی است و کارفرما مسئولیت پیگیری درخواست را به عهده دارد. کارفرما می‌بایست یک نسخه قرارداد فی‌مابین نیروی کار و کارفرما، پیش از ارائه درخواست مجوز کار در ایتالیا تنظیم و طرفین آن را امضا نمایند. چراکه این مدارک به اداره مهاجرت ایالتی شرکت‌ها ارسال می‌شود و در آنجا متقاضی اجازه استخدام نیروی کار خارجی دریافت خواهد کرد.

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

قوانین ازدواج در ایتالیا به‌گونه‌ای است که اگر شخصی با یک شهروند ایتالیایی یا کسی که اقامت ایتالیا را دارد ازدواج کند می‌تواند اقامت ایتالیا را کسب کند. قانون تابعیت از طریق ازدواج در ایتالیا برای زوج و زوجه یکسان است؛ یعنی فرقی نمی‌کند یک زن ایتالیایی با یک فرد خارجی ازدواج کند یا یک مرد ایتالیایی. در هر دو صورت شخص می‌تواند برای دریافت اقامت همسر خود اقدام نماید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

ایتالیا فرصتهای فراوانی برای سرمایه گذاران خارجی در بخش های مختلف بوجود آورده است. ایتالیا از لحاظ صنعت توریزم ، پوشاک ، مبلمان و لوازم خانگی ، ایده های جدید در طراحی و صنایع خاص اتومبیل سازی ، سرآمد سایر کشورهای اتحادیه اروپا بوده و دارای بیشترین تعداد رستوران و تفریحگاه در بین کشورهای اروپایی می باشد. کشور ایتالیا همانند دیگر کشورها در سراسر دنیا برای افراد دانشجو ، کارآفرین و سرمایه گذار همچنین افراد کارگری که واجد شرایط باشند طرح ها ی گوناگونی در نظر گرفته است.

باید توجه داشته باشید که برای اخذ این ویزا طول مدتی را باید در کشور ایتالیا ساکن بمانید .

این ویزا درابتدا برای مدت ۱ سال به فرد اعطا خواهد شد و بعد از آن به مدت ۵ سال نیز تمدید می شود . همچنین بهتر است بدانید پروسه ی کاری اخذ ویزای طلایی کشور ایتالیا در صورتی که مدارک شما کامل بوده و موفق به گرفتن وقت سفارت شده باشید نهایتا به مدت ۷ تا ۱۰ روز کاری به طول می انجامد.

همچنین برای دولت و مردم کشور ایتالیا مانند دیگر کشورهای جهان بسیار مهم می باشد که چه کسانی وارد این کشور شده و به زندگی در کنار آنها می پردازند بنابراین نداشتن سوء سابقه ی کیفری و نگذراندن دوره ی حبس از شرایط مهم و اساسی برای اخذ ویزای طلایی کشور ایتالیا می باشد.

همچنین اگر فرد با یک شرکت خارجی به سرمایه گذاری در کشور ایتالیا بپردازد باید این موضوع را در نظر داشته باشند که بیشتر این سرمایه باید متعلق به خود فرد باشد.

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت را به شما ارائه میدهد

فرم مشاوره رایگان

Block "%d8%a7%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7" not found

[/col]

[/row]

[/section]

[کل: 0 میانگین: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.