سرمایه گذاری در استرالیا؛ مکانی امن برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت

وقت سفارت استرالیا در ایران【 فوری】

سرمایه گذاری افراد خارجی در اقتصاد استرالیا یک امر پذیرفته شده است. استرالیا به عنوان یک اقتصاد باز و منظم و دارای نیروی کار بسیار ماهر، از شهرت بین المللی برخوردار است. در واقع برای استفاده بیشتر از این مزایا و کمک به رشد اقتصادی این کشور، سرمایه گذاری در استرالیا از سمت دولت مورد استقبال قرار گرفته است. سرمایه گذاری خارجی به استرالیا کمک می‌کند تا با تأمین سرمایه برای منابع مالی صنایع جدید و تقویت صنایع موجود، تقویت زیرساخت‌ها، بهره‌وری و ایجاد فرصت‌های شغلی در این روند، به پتانسیل اقتصادی خود برسد.

چرا سرمایه گذاری در استرالیا

استرالیا به عنوان یک کشور غنی از منابع با تقاضای نسبتاً زیاد سرمایه و جمعیت اندک، سرمایه گذاری خارجی را پذیرفته است. استرالیا مزایای بیشماری را برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم می‌کند که شامل موارد زیر می‌شود:

رشد اقتصادی مداوم

استرالیا در سالهای اخیر وارد بیست و هفتمین سال رشد سالانه بدون وقفه خود شده است، دستاوردی که هیچ اقتصاد توسعه یافته دیگری برابری ندارد. این امر فرصت‌های فراوانی را برای سرمایه‌گذاری فراهم می‌کند و ثبات را هم به همراه دارد.

نیروی کار بسیار ماهر

استرالیا در رتبه هفتم از نظر بالاترین نسبت افراد ۲۵ تا ۶۴ ساله با مدرک عالی است. این افراد در زمینه‌های مختلف مشغول به کار هستند و برای کسانی که تمایل به سرمایه گذاری در استرالیا از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی دارند، مزیت بسیار بزرگی به شمار می‌رود.

موقعیت استراتژیک

موقعیت استرالیا از دو طریق به سرمایه‌گذار کمک می‌کند: اولی از طریق پیوندهای جغرافیایی، تجاری و فرهنگی قوی با منطقه هندو اقیانوس آرام که به سرعت در حال رشد هستند. دومی با ایجاد یک پل ارتباطی ۲۴ ساعته بین مناطق زمانی عمده جهان در اروپا، آسیا و قاره آمریکا.

حکمرانی قوی

استرالیا به عنوان یک حاکمیت دموکراسی پارلمانی پایدار شناخته شده است. کیفیت حکمرانی در استرالیا از بهترینها در جهان است، استرالیا در سالهای اخیر از نظر شاخص بانک جهانی در رتبه ۱۲ قرار دارد.

زیرساخت اقتصادی در سطح جهانی

سرمایه گذاری در استرالیا یک مزیت مهم دیگر نیز دارد که استفاده از زیر ساخت‌های تجاری این کشور است که در کلاس جهانی است. بنادر واقع در مناطق استراتژیک، شبکه‌های حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی گسترده باعث شده تا این زیرساخت‌ها بیش از پیش تقویت شوند.

روش‌های سرمایه گذاری در استرالیا

روش‌های سرمایه گذاری در این کشور دارای تنوع بسیار زیادی است و بهتر است اگر قصد مهاجرت و اخذ اقامت را دارید، بهتر است در مورد روش‌ها مطالعه کرده و بعد تصمیم خود را به صورت جدی اتخاذ کنید. این روش‌ها شامل خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت و مواردی از این دست می‌شود که در ادامه هر کدام را به صورت مختصر توضیح داده‌ایم.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا

استرالیا به مکانی برای سرمایه گذاران خارج از کشور تبدیل شده است که به دنبال سرمایه گذاری امن و مطمئن هستند. سرمایه گذاران خارجی در حال خرید املاک و مستغلات استرالیا هستند و تعداد آنها در حال افزایش است. به راحتی می‌توان فهمید که چرا خریداران خارجی می‌خواهند بخشی از بازارهای املاک استرالیا را بدست آورند. علی رغم پیش بینی سقوط قیمت در برخی عرصه‌ها، بازارهای مسکن همچنان عملکرد خوبی را تجربه می‌کنند.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات استرالیا یکی از بهترین ها شکل سرمایه گذاری خارجی در این کشور است. برخلاف سایر شکل‌های سرمایه گذاری، بازده بالقوه بیشتری را ارائه می‌دهد، در حالی که هنوز امنیت و ثبات را ارائه می‌دهد.

مزایای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات استرالیا

 • ثبات: بازار املاک استرالیا سابقه ثابت در زمینه قیمت‌ و ارزش را دارد. این یک امتیاز بزرگ برای سرمایه گذاران املاک است
 • رشد: املاک استرالیا رشد مداوم سرمایه از سال ۱۹۰۰ را تجربه کرده‌اند. به طور متوسط، رشد هر ۷ تا ۱۰ سال تقریباً دو برابر شده است
 • سهولت در سرمایه گذاری: اگر اطلاعات صحیح ارائه دهید و از خدمات افراد مناسب استفاده کنید، درخواست سرمایه گذاری خارجی در استرالیا می‌تواند آسان‌تر از آنچه باشد که انتظار داشته باشد

شرایط خرید زمین و خانه در استرالیا

اولین و مهمترین نکته این است که خرید خانه باعث نمی‌شود تا بتوانید برای دریافت اقامت در استرالیا اقدام کنید. نکته بعد اینکه اگر برای سرمایه‌ گذاری در استرالیا به دنبال خرید زمین هستید برای به رسمیت شناخته شدن این نوع سرمایه گذاری نیاز به ساخت ملک در زمین به مدت ۴ سال دارید. در مورد املاک نو اجازه ساخت و ساز وجود ندارد.

پول لازم برای خرید خانه حداقل ۷۵۰،۰۰۰ دلار است. کلیه مراحل هم باید قانونی انجام شده و با اجازه دولت انجام شود، در غیر این صورت جریمه و حبس به دنبال دارد.

ویزای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در استرالیا

ثبت شرکت از دیگر روش‌های مرسوم سرمایه گذاری در استرالیا است. برای تحقق این مدل سرمایه گذاری باید فرد متقاضی علاوه بر ثبت شرکت و داشتن مالکیت آن، مدیریت مجموعه را هم بر عهده داشته باشد.

اولین شرط برای اخذ اجازه از سوی مقامات برای ثبت شرکت ارائه یک بیزینس پلن بسیار قوی است. این طرح باید ثابت کند که شرکت توانایی رقابت در بازار تجاری این کشور را دارد. علاوه بر این باید ثابت شود که شرکت توانایی استخدام نیروهای کار استرالیایی را هم دارد. برای این مدل سرمایه گذاری در کشور استرالیا به میزان سرمایه نسبتاً زیادی معادل ۴۰۰ هزار دلار تا ۲ میلیون دلار نیاز دارد. همچنین علاوه بر بیزینس پلن قوی، به مدرک زبان هم نیاز است.

سرمایه گذاری برای کارآفرینی

یکی از بهترین روش‌ها برای سرمایه گذاری در استرالیا که به همراه آن می‌توان درخواست اقامت در این کشور را داد، کارآفرینی است. ویزایی که به افراد متقاضی برای کارآفرینی داده می‌شود ساب کلاس ۱۸۸ است. در واقع این نوع ویزا به افرادی داده می‌‌شود که توانایی و تبحر لازم را برای ایجاد یک کسب و کار دارند و بهتر است در زمینه‌ای که متقاضی هستند دارای سابقه در کشور مبدأ نیز باشند.

نوع ویزایی که با کمک این روش سرمایه گذاری به فرد داده می‌شود، ۴ سال اعتبار دارد. برخی شرایط برای کسب و کار تعیین می‌شود و در صورتی که این شرایط رعایت شود، فرد مجاز برای ارائه درخواست اقامت دائم خواهد بود.

نکته دیگری که در مورد این روش سرمایه گذاری در استرالیا باید به آن توجه داشت، این است که فرد باید برای کسب و کار مورد نظر خود جهت کارآفرینی از یک استان استرالیا موافقت لازم را دریافت کند. همچنین فرد باید دارای سنی کمتر از ۵۵ سال باشد، البته در شرایطی امکان درخواست بالای این سن هم وجود دارد.

جدول امتیازبندی نیز تعیین شده که باید ۶۵ امتیاز از این جدول برای این نوع سرمایه گذاری کسب شود.

ویزای کارآفرینی زیر مجموعه کلاس ۱۳۲

همه نکات گفته شده برای سرمایه گذاری در استرالیا برای دریافت ویزای ۸۸ بود. افراد کارآفرین می‌توانند برای دریافت ویزای ۱۳۲ نیز اقدام کنند که در برخی شرایط چون محدوده سنی ۵۵ سال و سرمایه ۵/۱ میلیون دلار مشترک است. با این وجود دارای شرایط خاص دیگری هم هست از جمله اینکه خود متقاضی و همسر وی باید دارایی ۴۰۰ هزار دلاری باشند. کسب و کاری هم که فرد به دنبال انتقال یا ایجاد آن است باید دارای ۳ میلیون دلار گردش مالی نیز باشد. بیش از ۵۱ درصد مالکیت کسب و کار هم باید به نام خود فرد متقاضی ثبت شود، ۱۰ درصد هم به صورت سهامی عام عرضه شود.

سرمایه گذاری در استرالیا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

روش دیگری که در مورد سرمایه گذاری در استرالیا جای بررسی دارد، خرید اوراق قرضه دولتی است. برای خرید این اوراق شرایط خاصی وجود دارد که با توجه به نوع اوراق متفاوت است. انواع اوراق قرضه عبارتند از:

هر کدام از اوراق گفته شده دارای ارزش ۱۰۰ دلاری است و به طور کلی برای خرید این اوراق به ۵ میلیون دلار سرمایه نیاز است. همچنین اوراق خریداری شده را باید به مدت ۴ سال حفظ کرد. همچنین فرد باید در ایالتی که خرید خود را انجام داده و مشخص کرده است زندگی کند.

سرمایه ‌گذاری ویژه در استرالیا

ویزای سرمایه‌گذاری در استرالیا به شکل ویژه برای افراد متقاضی است که می‌توانند حدود ۵ میلیون دلار یا بالاتر از آن سرمایه برای انتقال به این کشور داشته باشند. ویزا دارای اعتبار ۴ ساله است، فرد ملزم به ارائه بیزینس پلن است و باید اثبات شود که زمینه انتخابی برای سرمایه‌گذاری دارای پتانسیل رشد را داشته باشد. در کنار این موارد فرد متقاضی نیز باید در چهار سال از مدت ویزا، متوسط ۱۶۰ روز را در کشور استرالیا سپری کند. همچنین فرد باید از جدول امتیازبندی که برای پذیرش این نوع سرمایه گذاری طراحی شده است، حدود ۶۵ امتیاز را کسب کنند.

مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

اگر روشی را انتخاب کرده‌اید که مجاز به دریافت ویزا و اقامت در این کشور هستید، اولین کار شما این است که در لیست ‌ای او آ ی EOI ثبت نام کنید و مدارک لازم که برای امتیازبندی نیاز است را ارائه دهید. در صورتی که ۶۵ امتیاز کسب کنید، می‌توانید وارد دومین مرحله سرمایه گذاری در استرالیا شوید و آن هم اقدام برای یافتن اسپانسرشیپ ایالتی است.

از آنجایی که این مرحله اغلب بین ۲ ماه تا ۳ ماه طول می‌کشد، بهتر است در جدول زمان بندی خود این نکته را لحاظ کنید. مدارک مورد نیاز برای یافتن اسپانسرشیپ ایالتی و این مرحله از اخذ ویزای سرمایه گذاری در استرالیا عبارتند از:

 • ارائه تصویری از صفحه اول پاسپورتی که دارای اعتبار و صفحه خالی است.
 • ارائه ترجمه شناسنامه
 • ارائه رزومه و بیزینس پلن
 • ارائه مدارکی که نشان‌دهنده دارایی‌های فرد از هر نوعی است.

اگر بعد از ارائه تمامی این مدارک، فردی بتواند نظر مثبت ایالت را جلب کند، نام فرد توسط اداره مهاجرت ثبت خواهد شد و در نهایت از متقاضی خواسته می‌شود تا مدارک مورد نیاز ارسال شود. در نهایت هم مرحله نهایی شروع خواهد شد که کمی زمان‌برتر است و آن هم صدور ویزا خواهد بود. در برخی موارد بین ۶ تا ۱۳ ماه طول خواهد کشید و گاهی کمتر از این زمان هم ممکن است ویزای شما صادر شود.

هزینه های ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

هزینه‌های لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشور استرالیا را با توجه به مراحل انجام این کار می‌توان به دو بخش مهم تقسیم کرد:

 • هزینه‌های که مربوط به اداره اسپانسرشیپ ایالتی‌ می‌شود. گرچه در برخی در ایالت‌ها این امر مجانی بوده و به صورت رایگان است اما در برخی دیگر به هزینه‌ای بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ دلار نیاز خواهد بود.
 • هزینه اداره مهاجرت که بخش اول این هزینه مربوط به ویزا اپلیکیشن است. برای خود فرد متقاضی این هزینه برابر با ۴۶۷۵ دلار و برای همراهانی که بالای ۱۸ سال سن دارند ۲۳۴۰ دلار است. همچنین برای فرزندان متقاضی که زیر ۱۸ سال سن دارد به هزینه ۱۱۷۰ دلار نیاز خواهد بود. بخش دوم از هزینه‌های سرمایه گذاری در استرالیا به مربوط به بخش اداره مهاجرت است، زمانی است که شما و همراهانتان قبل از صدور ویزا موفق به اخذ مدرک زبان آیلتس با نمره ۴٫۵ نشوید در صورت کسب امتیاز لازم نیست این هزینه را بپردازید. همچنین هزینه‌های دیگری نیز وجود دارد برای نوشتن بیزینس پلان، معاینات پزشکی‌، امتحان زبان، ترجمه مدارک و مواردی از این دست باید صرف کرد.

سخن پایانی

با توجه به تمامی نکات گفته شده، سرمایه گذاری در استرالیا نیازمند شناخت تمام وجوه قانونی و شرایط این امر است. به همین خاطر توصیه می‌شود به جای اقدام به صورت شخصی از یک موسسه معتبر مهاجرتی که دارای سابقه در این زمینه است برای سرمایه گذاری و روش مفید برای خود مشورت بگیرید. این امر به شما کمک می‌کند تا مراحل را در کمترین زمان و به صورت دقیق و قانونی پیگیری کنید.

کشور استرالیا دارای یکی از با ثبات ترین اقتصاد ها در میان کشورهای اروپایی است. کشور استرالیا نوعی ویزا به سرمایه گذاران خارجی که قصد سرمایه گذاری و زندگی در کشور استرالیا را داشته باشند، می توانند برای دریافت اقامت از طریق ویزاهای متنوعی که برای سرمایه گذاری توسط کشور استرالیا در نظر گرفته شده اند، اقدام نمایند.

مزایای دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا

 1. امکان ورود و خروج بدون محدودیت به کشور استرالیا.

 2. امکان دریافت اقامت دائم کشور استرالیا.

 3. دریافت حق شهروندی در صورت احراز شرایط.

 4. با استفاده از اقامت سرمایه گذاری استرالیا به سادگی می توانید فرزندان خود را از تحصیل رایگان در این کشور برخوردار نمایید.

 5. امکان سرمایه گذاری در کشوری قدرتمند از نظر اقتصادی.

 6. امکان زندگی در کشوری با سطح بالای استانداردهای رفاهی.

 7. امکان اخذ اقامت برای خانواده.

 8. امکان سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی.

اقامت سرمایه گذاری استرالیا

انواع روش های سرمایه گذاری در کشور استرالیا

به طور کلی، متقاضی سرمایه گذاری در کشور استارلیا/ف قارد خواهد بود از طرق زیر در کشور استرالیا سرمایه گذاری نماید:

 • Cash

 • Fixed Interest

 • Shares

 • Property

 • Alternative Assets

 • Managed funds

سرمایه گذاری از طریق Cash

یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کشور استرالیا است، که در آن شخص متقاضی سرمایه خود را به صورت سپرده گذاری در بانک و یا Cash Management Trusts ، سرمایه گذاری می کند. از مزایای این روش سرمایه گذاری، ایمنی بالا در سرمایه گذاری است. اما باید به این نکته اشاره کرد که نرخ سود دهی در این مورد چندان بالا نیست.

سرمایه گذاری از طریق Fixed Interest

در این حالت، شخص سرمایه خود را در قالب وام های بانکی در کشور استرالیا سرمایه گذاری می کند و ماهیانه براساس نرخ سود بانکی، سود دریافت می کند. این روش سرمایه گذاری، نرخ سود بالاتری را به متقاضی ارائه می دهد، اما به همان اندازه ریسک بالاتری دارد.

سرمایه گذاری از طریق Shares

در این حالت، شخص متقاضی براساس میزان سرمایه گذاری، در یک کمپانی استرالیایی سهامدار می شود و در ضرر و زیان مجموعه با توجه به میزان سهم خود، سهیم می شود.

سرمایه گذاری از طریق Property

شخص متقاضی در این حالت، از طریق خرید املاک و مستغلات می تواند اقدام به سرمایه گذاری در کشور استرالیا کند. میزان ارزش املاک و مستغلات در کشور استرالیا نوسانات خاص خود را دارد.

سرمایه گذاری از طریق Alternative Assets

روش جدید از سرمایه گذاری در کشور استرالیاست که اخیراً مورد توجه قرار گرفته است. حوزه سرمایه گذاری در این روش شامل موارد متعددی است، که از مهمترین آنها می توان به سرمایه گذاری در کمپانی های با ریسک سرمایه گذاری بالا، رمایه گذاری در زیرساخت های کشور استرالیا اشاره کرد.

سرمایه گذاری از طریق Managed Funds

در اینحالت، سرمایه چندین سرمایه گذار با یکدیگر تجمیع شده و در یک حوزه مشخص نظیر خرید ملک و یا سایر موارد سرمایه گذاری می شود.

اقامت سرمایه گذاری استرالیا

انواع مختلف ویزاهای سرمایه گذاری در کشور استرالیا

ویزاهای مختلف مربوط به سرمایه گذاری و تجارت در کشور استرالیا عبارتند از:

 1. Business Innovation and Investment (provisional) Visa
 2. Business Innovation and Investment (permanent) Visa
 3. State or Territory Sponsored Investor
 4. Investor Visa

۱٫ ویزای نوع (Business Innovation and Investment (provisional

با داشتن این ویزا، این اجازه به شخص داده می شود تا تجارت خود را در کشور استرالیا مدیریت کرده و یا فعالیت های تجاری و کارآفرینی در این کشور داشته باشد. شما می بایست توط یک سازمان دولتی در کشور استرالیا، انتخاب شده باشید.

 • نوع اقامت: موقت
 • هزینه بررسی درخواست: ۳۷۵۵ دلار استرالیا

زیر مجموعه های این ویزا شامل موارد زیر است:

 • Business Innovation Stream
 • Investor Stream
 • Significant Investor Stream
 • Business Innovation Extension Stream
 • Significant Investor Extension Stream
 • Premium Investor Stream
 • Entrepreneur Stream

۲٫ویزای نوع (Business Innovation and Investment (permanent

این ویزا به کارآفرینان و صاحبان کسب و کار، به منظور ادامه فعالیت خود در کشور استرالیا اعطا می شود.

 • با داشتن این ویزا متقاضی می تواند فعالیت های تجاری خود در کشور استرالیا را دنبال کنید.
 • با داشتن این ویزا متقاضی می تواند فعالیت های کارآفرینی خود در کشور استرالیا را دنبال کنید.
 • نوع اقامت: دائم
 • هزینه بررسی درخواست: ۲۴۰۵ دلار استرالیا

۳٫ ویزای نوع State or Territory Sponsored

این نوع از ویزای سرمایه گذاری، مخصوص اشخاصی است که قصد سرمایه گذاری به میزان ۷۵۰ هزار دلار استرالیا طی مدت ۴ سال در کشور استرالیا را دارند.

 • عموماً تقاضا برای این نوع ویزا پائین است.
 • متقاضی تنها در کشور استرالیا می تواند برای این نوع ویزا اقدام نماید.
 • درصورت داشتن ویزای شماره ۱۶۵ کشور استرالیاف متقاضی می تواند برای این ویزا اقدام نماید.
 • هزینه بررسی درخواست: ۲۲۷۵ دلار استرالیا

۴٫ ویزای نوع State or Territory Sponsored Investor

با داشتن این ویزا این اجازه به شخص داده می شود تا تجارت و یا سرمایه گذاری دائمی در کشور استرالیا داشته باشد. هزینه بررسی درخواست این نوع از ویزا، ۲۲۷۵ دلار استرالیا است.

 • متقاضی می بایست مبلغ ۵/۱ میلیون دلار در طی مدت ۴ سال در کشور استرالیا سرمایه گذاری کند.

 • نوع اقامت: دائم

بررسی جامع ویزای سرمایه گذاری نوع Business Innovation Stream

این ویزا از زیر گروه های ویزای سرمایه گذاری با اقامت موقت در کشور استرالیا (Business Innovation and Investment (provisional)) می باشد. با داشتن این ویزا شما قادر خواهید بود.

 • برای مدت زمان ۴ سال و ۳ ماه در کشور استرالیا اقامت داشته و تجارت کنید.

 • می توانید برای دریافت اقامت خانواده خود اقدام نمائید.

 • با داشتن این ویزا، امکان ورود و خروج بدون محدودیت به کشور استرالیا را خواهید داشت (Multiple Entries).

 • چنانچه قصد اقدام برای دریافت اقامت دائم کشور استرالیا را داشته باشید، می توانید این ویزا را به مدت ۲ سال تمدید نمائید. در نظر داشته باشید که

  تنها یکبار امکان تمدید مدت زمان اقامت وجود دارد.

 • تجارت و یا کسب و کار خود را در کشور استرالیا راه اندازی کرده و آنرا مدیریت کنید.

 • هزینه رسیدگی به این نوع درخواست، ۵ هزار دلار استرالیا است.

تعهدات مربوط به کسب و کار یا تجارت متقاضی

 1. شما می بایست مالکیت قابل توجهی از یک کسب و کار یا تجارت در کشور استرالیا داشته باشید.

 2. در مدیریت روزانه مجموعه، مشارکت فعال داشته باشید.

 3. کسب و کار و یا تجارت شما می بایست حداقل یکی از موارد زیر را پوشش دهد:

* منجر به بهبود وضعیت اقتصادی کشور استرالیا شود.

* منجر به توسعه و بهبود لینک های تجاری با مارکت های بین المللی شود.

* پتانسیل تولید شغل در کشور استرالیا داشته و منجر به استخدام نیروی کار در این کشور شود.

* به صادرات کشور استرالیا کمک کند.

* فناوری جدید ارائه دهد.

* محصولات و یا خدماتی ارائه دهد که کشور استرالیا تا پیش از آن، وارد می کرد.

 1. می بایست کلیه قوانین کار مربوط به کشور استرالیا رعایت شود.

شرایط دریافت ویزایBusiness Innovation Stream

  1. سن متقاضی می بایست کمتر از ۵۵ سال باشد. چنانچه سن متقاضی بیشتر از این میزان باشد، اما کسب و کار او از نظر اقتصادی منافع قابل توجهی برای کشور استرالیا به همراه داشته باشد، می تواند برای دریافت این ویزا اقدام نماید.

  2. سابقه کاری مرتبط.

<

>کسب و کار و یا تجارت شما می بایست در طول ۲ تا ۴ سال، ۵۰۰ هزار دلار استرالیا turnover مالی داشته باشد.

 • شما می بایست حق مالکیت داشته باشید.

* ۵۱ درصد از سهام مجموعه در صورتیکه turnover مالی کمتر از ۴۰۰ هزار دلار استرالیا در سال باشد.

* ۳۰ درصد از سهام مجموعه در صورتیکه turnover مالی بیشتر از ۴۰۰ هزار دلار استرالیا در سال باشد.

 1. سرمایه گذاری به میزان حداقل ۸۰۰ هزار دلار استرالیا، که می بایست در طول مدت زمان ۲ سال پس از دریافت ویزا، قابل انتقال به کشور استرالیا باشد.

 2. حداقل ۶۵ امتیاز در سیستم ارزیابی کسب کرده باشید. مواردی که در دریافت امتیاز در نظر گرفته می شوند، شامل سن، مدرک زبان، سابقه کار، میزان سرمایه خالص، turnover مالی و غیره است.

 3. شما می بایست توسط یکی از ایالت های استرالیا انتخاب شده باشید.

 4. احراز شرایط مربوط به چکاپ سلامتی (Health Requirements).

 5. احراز شرایط مربوط به شخصیت (Character Requirements).

 6. سابقه کنسل کردن ویزای کشور استرالیا را نداشته باشد.

 7. بیانیه ارزش (Value Statement) کشور استرالیا را مطالعه و امضا کرده باشد.

 8. داشتن پاسپورت معتبر.

 9. بدهی مالی به کشور استرالیا نداشته باشد.

 10. داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۵٫

اقامت سرمایه گذاری استرالیا

فرایند ارسال درخواست برای این نوع ویزا

مرحله نخست: قبل از اقدام

 • متقاضی می بایست فرم ابراز علاقه مندی برای سرمایه گذاری در کشور استرالیا (EOI) را ارسال نماید.

 • بررسی الزامات مورد نیاز و چک کردن شرایط خود.

 • پس از دریافت فرم EOI، امتیازات متقاضی بررسی می شود و چنانچه حد نصاب امتیاز را کسب کرده باشد، از او دعوت می شود تا برای ارسال درخواست ویزا اقدام نماید.

 • دریافت دعوتنامه برای اقدام ویزا. زمانیکه دعوتنامه ارسال شد، متقاضی تا ۶۰ روز فرصت دارد تا درخواست خود را ارسال نماید. متقاضی می بایست حداقل ۶۵ امتیاز از معیارهای مورد نیاز راکسب نماید.

 • داشتن پاسپورت معتبر برای متقاضی و اعضای خانواده او الزامی است.

مرحله دوم: آماده سازی مدارک

 • ارائه اطلاعات صحیح.
 • کپی برابر اصل صفحات پاسپورت که شامل عکس، اطلاعات فردی، تاریخ صدور و انقضای پاسپورت باشد.

 • مدارک شناسایی نظیر کارت ملی.
 • مدارک مربوط به کسب و کار:
 • مدارک و مستندات مربوط به سرمایه خالص موجود، نظیر گواهی بانکی.
 • مدارک و مستندات مربوط به مالکیت کسب و کار، نظیر شرکت نامه.
 • مدارک مربوط به ثبت تجارت و یا کسب و کار.
 • اظهار نامه مالی (Financial Statement) مربوط به ۲ سال اخیر.
 • چارت سازمانی مجموعه.
 • ارائه مدارک و مستندات مربوط به ۸۰۰ هزار دلار سرمایه.
 • مدارک مربوط به امتیازات.
 • مدرک زبان.
 • کپی برابر اصل گواهینامه های اخذ شده مرتبط با موضوع کسب و کار.

 • مدارک مربوط به سوابق کاری.
 • مستندات مربوط به خلاقیت:
 • ثبت اختراع
 • علامت ثبت شده تجاری
 • صادرات
 • مدارک مربوط به چکاپ پزشکی
 • کلیه مدارک می بایست ترجمه رسمی به زبان انگلیسی شوند.

مرحله سوم: ارسال درخواست

کلیه درخواست ها می بایست اینترنتی و از طریق پرتال رسمی انجام شود.

مرحله چهارم: پس از ارسال درخواست

زمانیکه مدارک رسال شوند، ایمیلی به متقاضی ارسال خواهد شد، که تائید کننده دریافت مدارک است. چنانچه نیاز به ارسال مدارک و یا اطلاعات تکمیلی باشد، به متقاضی اطلاع داده خواهد شد.

مرحله پنجم: اعلام نتایج

اعلام نتایج مربوط به بررسی درخواست ها از طریق ایمیل به کلیه متقاضیان اعلام می شود.

در صباپلن بخوانید

مقالات مهاجرتی

آموزش راه های مختلف مهاجرت تحصیلی و مهاجرت سرمایه گذاری در کشور های مختلف

[کل: 0 میانگین: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.