تحصیل رشته فیزیوتراپی در کانادا[بررسی شرایط تحصیلی و آینده کاری رشته فیزیوتراپی]

تحصیل رشته فیزیوتراپی در کانادا

حرفه فیزیوتراپی در کانادا

فیزیوتراپی تخصصی حرفه‌ای است که به درمان افراد دارای مشکلات حرکتی می‌پردازد. نقش یک فیزیوتراپیست کاهش درد ناشی از اختلالات حرکتی و کمک به بهبود سلامتی کلی و آمادگی جسمانی بیماران است. با توجه به افراد زیادی که به دلیل بیماری، جراحت یا ناتوانی‌های جسمانی به فیزیوتراپیست‌ها نیاز دارند، این تخصص به حرفه‌ای مشهور و کاربردی در دنیا تبدیل شده است. این موضوع در کانادا نیز صدق می‌کند به طوری که بین پنج رشته محبوب این کشور قرار گرفته است. تحصیل رشته فیزیوتراپی در کانادا علاقه‌مندان زیادی دارد که دلیل اصلی آن بازار کار بسیار خوب این رشته است.

 بنابراین اگر شما نیز به رشته فیزیوتراپی و کار کردن در این زمینه علاقه دارید، تحصیل رشته فیزیوتراپی در کانادا می‌تواند برای شما گزینه‌ای بسیار ایده‌الباشد که در ادامه آن نیز می‌توانید یک شغل پردرآمد داشته باشید. در این مطلب شرایط تحصیل در این رشته و آینده شغلی آن را بررسی می‌کنیم.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در کانادا

کانادا مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرت تحصیلی است که بسیار مورد توجه متقاضیان تحصیل در خارج از کشور قرار دارد. با توجه به آینده شغلی این رشته و زمینه‌های کاری متعدد آن، تحصیل رشته فیزیوتراپی در کانادا طرفداران بسیاری دارد و متقاضیان زیادی هرساله برای پذیرش از دانشگاه‌های این کشور اقدام می‌کنند. رشته فیزیوتراپی در مقاطع مختلف تحصیلی دیپلم تا دکترا در کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا تدریس می‌شود و برای هر کدام شرایط خاصی در نظر گرفته شده است.

مدرک زبان انگلیسی، ریز نمرات تحصیلی و گواهی عدم سوء پیشینه برای پذیرش در این رشته مورد نیاز است. البته نمره  قابل قبول زبان انگلیسی و دروس مورد نیاز از جمله ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی در دانشگاه‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت است. علاوه بر این، تجربه و گواهی معتبر در زمینه پزشکی تاثیر مثبتی در پذیرش رشته فیزیوتراپی دانشگاه‌های کانادا است. هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در کانادا به مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل بستگی دارد اما به طور کلی هزینه تحصیل در این کشور با توجه به امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد بسیار مناسب است.

تحصیل در مقطع دیپلم فیزیوتراپی

برخی از کالج‌های محلی کانادا دوره‌هایی در زمینه فیزیوتراپی ارائه می‌دهند که در انتهای دوره، مدرک دیپلم فیزیوتراپی با عنوان دستیار فیزیوتراپ برای متقاضی صادر می‌شود. متقاضیان برای پذیرش در این کالج‌ها می‌بایست تحصیلات دبیرستان را تکمیل کرده باشند و میانگین نمرات زبان انگلیسی، ریاضیات و زیست شناسی آن‌ها حداقل C باشد. همچنین لازم است گواهی معتبر کمک‌های اولیه، CPR و ایمن سازی پزشکی را داشته باشند. گواهی عدم سوابق کیفری نیز مورد نیاز است.

تحصیل در مقطع کارشناسی فیزیوتراپی

متقاضیانی که دوره دبیرستان خود را به پایان رسانده‌اند، با داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله خود می‌توانند برای مقطع کارشناسی فیزیوتراپی اقدام کنند. برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در کانادا در مقطع کارشناسی، باید میانگین نمرات زبان انگلیسی، زیست شناسی، شیمی، ریاضیات و فیزیک آنها حداقل B باشد. تجربه کاری در مراکز مراقبت‌های بهداشتی و فعالیت‌های داوطلبانه در این حیطه داوطلبانه یک امتی

[کل: 1 میانگین: 5]