آزمون TUS

(TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı

آزمون تخصص پزشکی ترکیه (آزمون TUS) هرساله در دو نوبت در ماه‌های آوریل و سپتامبر براي متقاضيان تحصيل در رشته‌های پزشكي در دانشگاه‌های تركيه در شهر آنكارا برگزار می‌شود و از دو قسمت آزمون زبان خارجی و آزمون علمی تشکیل‌ شده است.

آزمون در تاریخی كه از سوی شورای آموزش عالی كشور تركیه از طریق دفترچه راهنمای آزمون توس( tus ) مشخص می‌شود برگزار خواهد شد و نتیجه آزمون توس فردای آن روز به‌صورت لیست در محل برگزاری امتحان در دسترس داوطلبین قرار می‌گیرد. دانشجویانی كه حدنصاب قبولی را كسب کرده‌اند وارد آزمون علمی توس خواهند شد كه همان روز برگزار خواهد شد. قبولی این مرحله تا دو سال اعتبار دارد.

آزمون علمی

هدف از آزمون علمی انتخاب دانشجویان واجد شرایط جهت ورود به دوره دستیاری در تخصص‌های مختلف پزشكی می‌باشد و به‌صورت تستی برگزار می‌شود. این آزمون حاوی ۳ گروه سؤال می‌باشد.

  1. تست های علوم پایه پزشكی نوع اول TTBT. 1
  2. تست های علوم پایه پزشكی نوع دوم TTBT. 2
  3. تست های كلینیك KTBT

دانشجویان فارغ‌ التحصیل از دانشكده پزشكی به سؤالات TTBT.1 و KTBT جواب خواهند داد و دانشجویان فارغ‌ التحصیل از دیگر دانشکده‌ها سؤالات TTBT.1 و TTBT.2 را جواب خواهند داد.

 

درصورت نیاز به آشنایی درباره جزئیات آزمون، می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگاناز دانش کارشناسان مجرب صباپلن در این زمینه بهره‌مند شوید.

 

با تکمیل فرم مشاوره مشاوران صباپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت را در اختیارتان قرار میدهند

فرم مشاوره رایگان

 

[کل: 0 میانگین: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.